Mniejsze koszty eksploatacyjne

Oszczędności energetyczne są częściej głównym powodem stosowania izolacji na instalacjach grzewczych oraz ciepłej wody użytkowej. W tym zadaniu doskonale sprawdzi się otulina Tubolit DG Plus. Cennik energii coraz częściej przyprawia nas o zawrót głowy, dlatego warto zmniejszyć jej użytkowanie.

– Rosnące ceny gazu i prądu oraz wszystkich paliw powodują, że coraz więcej płacimy za ogrzewanie oraz ciepłą wodę – mówi Agnieszka Durman, Marketing Communication Specialist z firmy Armacell Poland Sp. z o.o., zajmującej się produkcją elastomerycznych materiałów izolacyjnych. – Niezależnie od tego czy stosujemy kocioł gazowy, na biopaliwa czy też pobieramy ciepłą wodę z wodociągów miejskich – efekt jest ten sam – rosnące ceny. Nie mamy wpływu na to, na jakim poziomie kształtują się cenniki oraz inflacja, ale możemy za to ograniczyć zużycie drożejących paliw oraz energii elektrycznej. Wyobraźmy sobie standardowy, dwupiętrowy dom mieszkalny i czteroosobową rodzinę. Przesyłanie ciepłej wody z kotła lub centrali do łazienek oraz poszczególnych kaloryferów jest wywoływane na żądanie poszczególnych użytkowników, którzy odkręcają wodę oraz grzejniki. Wychłodzenie wody w rurach powoduje, że za każdym razem piec musi pracować dłużej, aby doprowadzić nową, świeżą i ciepłą wodę na piętro. Oznacza to także większe zużycie paliwa i prądu czyli w efekcie wyższą cenę. Gdyby woda w rurach pozostała ciepła pomiędzy poszczególnymi żądaniami, szybciej napełnilibyśmy wannę ciepłą wodą oraz nagrzali pokoje na piętrze. I to właśnie w tym zadaniu przydają się otuliny Tubolit DG Plus.

fot. ARMACELL

Z korzyścią dla środowiska

Stosowanie izolacji na rurach w budynkach mieszkalnych i przemysłowych to ogromna korzyść dla portfela – mniejsze zużycie energii to niższe ceny. Otuliny Tubolit DG Plus za sprawą niskiego współczynnika przenikania ciepła (λ10°C ≤ 0,035 [W/m⋅K]) charakteryzują się redukcją strat energetycznych do 90%, ale doceniane są nie tylko z ekonomicznego punktu widzenia, ale także pod kątem ich korzyści dla środowiska.

– Niższe zużycie energii to w efekcie także realne zmniejszeniem emisji CO2 do atmosfery – mówi Agnieszka Durman. – Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że konieczny jest nasz jednostkowy wpływ na redukcję emisji gazów cieplarnianych. Dlatego otulina Tubolit DG Plus jest wybierana przez odbiorców, którym zależy na poprawie jakości życia na naszej planecie. Stosując izolację i zmniejszając czas pracy pieca gazowego, kotła na pellet oraz innych źródeł ogrzewania, przyczyniamy się do mniejszej emisji CO2.

Dodatkową korzyścią dla środowiska jest fakt, że pianka PE, z której powstają izolacje Tubolit podlega recyklingowi w 100%.

fot. ARMACELL

Otulina Tubolit DG Plus – cennik i zastosowanie

– Produkty z rodziny Tubolit przeznaczone są do izolacji termicznej, akustycznej oraz ochronnej dla rur w budynkach jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz przemysłowych – dodaje Agnieszka Durman. – Otuliny Tubolit DG Plus produkowane są zgodnie z normą PN-EN 14313 i znakowane „CE”, co oznacza zgodność z europejskimi regulacjami i normami. Oferujemy kompleksową gamę produktów. Różnorodne średnice są dopasowane do wielowarstwowych rur z tworzyw sztucznych. Co więcej, nasze otuliny zostały sklasyfikowane jako produkt nierozprzestrzeniający ognia – euroklasa reakcji na ogień BL-s1, d0 (przy grubościach 6 – 25 mm) oraz CL-s1,d0 (przy grubościach powyżej 25 mm).
Atrakcyjny cennik otuliny Tubolit DG Plus wraz z realnymi korzyściami finansowymi sprawia, że jest to pewna inwestycja, która bardzo się opłaca.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.armacell.com

55-300 Środa Śląska, ul. Targowa 2, woj. dolnośląskie
tel. +48 71 317 29 99 , +48 71 317 50 34 ,