Wybór odpowiedniej otuliny na rury centralnego ogrzewania zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj rur, ich średnica, temperatura pracy systemu, budżet oraz otoczenie, w którym są instalowane. Ważne jest, aby zastosować odpowiednią grubość otuliny, aby osiągnąć pożądany poziom izolacji termicznej. Montaż otuliny powinien być wykonany zgodnie z odpowiednimi normami i zaleceniami producenta. Poprawnie zainstalowana otulina zapewni optymalną izolację i pomoże w efektywnym funkcjonowaniu centralnego ogrzewania. Wśród dostępnych na rynku rozwiązań na uwagę zasługują produkty Armacell. Firma oferuje m.in. kompletne izolacje rur w systemach grzewczych, solarnych i sanitarnych, a także w instalacjach wentylacyjnych i kanalizacyjnych. Produkty Armacell znacząco przyczyniają się do globalnej efektywności energetycznej.

fot. ARMACELL 

Tubolit S – kompletny system izolacyjny

Tubolit S to dostępny w ofercie Armacell kompletny system izolacyjny zapewniający efektywną ochronę i oszczędność energii. Ważnym czynnikiem, wyróżniającym go na tle innych produktów izolacyjnych, jest też klasa odporności pożarowej BL-s1, d0 dla grubości 6, 9 i 13 mm. To sprawdzone rozwiązanie, służące do wydajnego ograniczenia strat ciepła, ochrony rur układanych wewnątrz konstrukcji budynków oraz poprawy komfortu akustycznego. Wybór Tubolit S to również troska o środowisko – wykonany jest on z pianki PE, która podlega w 100% recyclingowi. Niski współczynnik przenikania ciepła skutecznie ogranicza straty energii aż do 90%, co wpływa na znaczące ograniczenie emisji CO2 do atmosfery. Zakres średnic dopasowany jest do rur z tworzyw sztucznych. Wyrób produkowany jest zgodnie z normą PN-EN 14313. Cała gama produktów ArmaLight oznaczona jest znakiem „CE”, będącym potwierdzeniem zgodności z europejskimi normami i regulacjami. To najbardziej kompletne rozwiązanie do izolacji termicznej, akustycznej i ochronnej instalacji rurowych, zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i przemysłowych.

fot. ARMACELL 

Nie tylko ograniczenie strat ciepła

Otulina na rury CO to nie tylko izolacja termiczna. Zapobiega ona również kondensacji wilgoci na powierzchni rury, co pomaga w uniknięciu korozji. Otulina działa też jako dodatkowa ochrona, która minimalizuje ryzyko mechanicznego uszkodzenia rur. Poprzez zmniejszenie strat ciepła, pomaga w obniżeniu kosztów związanych z ogrzewaniem i chłodzeniem. Co więcej, w niektórych przypadkach otulina spełnia również funkcję izolacji akustycznej – pomaga stłumić dźwięki transmitowane przez rury. Jest tak również w przypadku Tubolit S, podobnie jak całej gamy produktów Tubolit®. W ofercie Amacell znajdziemy także inne produkty z zakresu izolacji technicznych i nie tylko.

fot. ARMACELL 

Więcej informacji na stronie: https://local.armacell.com/pl/armacell-poland/

55-300 Środa Śląska, ul. Targowa 2, woj. dolnośląskie
tel. +48 71 317 29 99 , +48 71 317 50 34 ,