Rury miedziane do klimatyzacji (preizolowane)

Nowy Tubolit Split&DuoSplit od Armacell

Rury miedziane do klimatyzacji z izolacją Tubolit to najlepsze z dostępnych na rynku rozwiązań. Dzięki wykonaniu z trwałego materiału, jakim jest miedź, mają dobrą wytrzymałość mechaniczną, są odporne na korozję, a także niepalne (z potwierdzoną nową klasą palności B), przez co ich zastosowanie przyczynia się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa przebywających w budynku ludzi. Innowacyjne i proste w montażu rozwiązanie – system preizolowanych rur miedzianych z akcesoriami, które przeznaczone do podłączania systemów klimatyzacyjnych i pomp ciepła znajdziemy w ofercie firmy Armacell.

W naszym kraju sukcesywnie przybywa inwestorów, którzy decydują się na zakup urządzeń klimatyzacyjnych, czemu sprzyjają dokuczliwe fale upałów latem, a także rozwój technologii, dzięki któremu tego typu instalacje są coraz bardziej efektywne, ciche i energooszczędne. Impulsów do rozwoju branży dostarcza też równoległy technologiczny postęp w zakresie odnawialnych źródeł energii, bo możliwość zasilania klimatyzatorów (a także innych urządzeń, np. pomp ciepła) prądem wytworzonym przez własną instalację fotowoltaiczną sprawia, że komfort termiczny osiągamy, nie ponosząc z tego tytułu dużych wydatków. Warto pamiętać jednak o tym, że same klimatyzatory czy pompy ciepła, choć są sercem instalacji, potrzebują jeszcze rur, przewodów i innych akcesoriów, a więc systemu, który zagwarantuje sprawne, efektywne funkcjonowanie.

fot. ARMACELL 

Rury miedziane do klimatyzacji i pomp ciepła – inwestycja w bezpieczeństwo

Preizolowane rury miedziane do klimatyzacji i pomp ciepła Tubolit Split SE/DuoSplit SE pozwalają na szybkie, nieskomplikowane, a jednocześnie trwałe podłączenie wewnętrznych i zewnętrznych elementów instalacji klimatyzacyjnych. Mogą być one stosowane z popularnymi czynnikami chłodniczymi, jak R-410A , R-407C i R32.

Dzięki opatentowanej przez producenta technologii wykonania, możliwe jest łatwe dzielenie i łączenie rur z wyeliminowaniem konieczności użycia specjalistycznych narzędzi, przy czym izolacja powinna być nakładana bez nacięć na całej długości i przyklejana do rury po obu stronach. Ponadto zalecane jest też dodatkowe zabezpieczenie końcówek otulin taśmą.

Rury wykonane są w technologii bezszwowej z miedzi ciągnionej (zgodnie z normą EN-12735-1), zaś odporna na uszkodzenia mechaniczne izolacja z zamniętokomórkowej pianki na bazie polietylenu skutecznie zapobiega kondensacji. Dodatkowo odporna na promieniowanie UV powłoka wydłuża żywotność rur.

Oprócz preizolowanych rur miedzianych do klimatyzacji i pomp ciepła, producent oferuje także pełną gamę kompatybilnych akcesoriów, co znacznie usprawnia i przyspiesza montaż.

fot. ARMACELL 

Wyższy poziom bezpieczeństwa

Rury miedziane do klimatyzacji z izolacją z pianki opracowano z naciskiem na bezpieczeństwo osób przebywających w budynkach, w których pracują urządzenia klimatyzacyjne. Jest to szczególnie istotne w przypadku pożaru – im wolniej rozprzestrzenia się dym i im mniej go powstaje, tym większa szansa na znalezienie drogi ucieczki z budynku. Rury preizolowane Tubolit Split i Tubolit DuoSplit osiągają klasę reakcji na ogień BL-s1, d0. Oznacza to, że w porównaniu do tradycyjnych rur miedzianych do klimatyzacji z otuliną z PE, instalacja rurowa Tubolit wytwarza znacznie mniej dymu, co zwiększa szansę na bezpieczną i szybką ewakuację.

Z kolei ukłonem producenta w stronę tych osób, które poszukują rozwiązań zarówno trwałych, bezpiecznych, jak i ekologicznych, jest nacisk na zredukowanie wpływu na środowisko. Z tego powodu rury pakowane są w sposób pozwalający zaoszczędzić aż 40% miejsca podczas transportu, a jednocześnie wyeliminować ryzyko przypadkowego uszkodzenia ich w trakcie przewożenia. Zwinięte w kręgi rury są zabezpieczona taśmami i owinięte wytrzymałą folią, co jest rozwiązaniem o wiele bardziej kompaktowym niż tradycyjne pudełka.

fot. ARMACELL 

Rury miedziane są szeroko stosowane w instalacjach klimatyzacyjnych i chłodniczych, co zawdzięczają swojej nieprzeciętnej trwałości. Jak to jednak bywa – produkt produktowi nierówny, dlatego warto stawiać na ofertę renomowanych dostawców. Wówczas będziemy mieć pewność, że wybieramy rozwiązania z najwyższej półki, których jakość znajduje potwierdzenie nie tylko w marketingowych sloganach, ale także w europejskich normach. Proponowane przez Armacell preizolowane rury miedziane do klimatyzacji i pomp ciepła Tubolit są zgodne z normą EN 12735-1, co potwierdziły badania przeprowadzone przez niezależne jednostki, a także osiągnęły klasę BL-s1, d0 w europejskim teście reakcji na ogień; mają ponadto deklarację właściwości użytkowych (DoP) i znak zgodność CE, co przekłada się na ich bezpieczne, długotrwałe użytkowanie.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.armacell.com

55-300 Środa Śląska, ul. Targowa 2, woj. dolnośląskie
tel. +48 71 317 29 99 , +48 71 317 50 34 ,


Liczba odwiedzin: 656 | Data publikacji: 2021-04-06

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


28.09.2020 | Izolacje
Wszechstronne, elastyczne i łatwe w montażu płyty...
28.01.2020 | Domy prefabrykowane
Doświadczony producent domów modułowych Moodhouse spod Poznania...
15.09.2021 | Obiekty rolnicze
Wytrzymałość, odporność na korozję i warunki atmosferyczne,...
13.09.2021 | Ogrzewanie
Ekologiczne metody pozyskiwania energii, to nie konieczność...
09.09.2021 | Energia ekologiczna
Panele fotowoltaiczne z montażem i dofinansowaniem, wsparcie...
09.09.2021 | Kruszywa
Zastosowanie kamienia wapiennego we współczesnym przemyśle i...
Z roku na rok ekologiczne rozwiązania i...
Wentylowanie pomieszczeń jest niezwykle ważne dla zdrowia...
07.09.2021 | Kontenery
Specjalistyczne kontenery Polkont to gwarancja bezpieczeństwa magazynowania...
03.09.2021 | Ogrzewanie
Trociny w kominku jeszcze kilkanaście lat temu...
DEKORDESKA to unikatowy produkt, który pozwala cieszyć...
Sanitariat to jedno z ważniejszych pomieszczeń w...
01.09.2021 | Piece, kotły
Piec elektrodowy jest jednym z coraz częściej...
01.09.2021 | Oświetlenie
Współczesne lampy solarne to coś więcej niż...
31.08.2021 | Styropian
Gzymsy, sztukaterie, bonie, listwy elewacyjne styropianowe, skosy...
Japońska jakość wraz ze światowym wzornictwem. Wśród...
30.08.2021 | Systemy budowlane
Rosnące ceny surowców – w tym stali...
Choć drewno uznawane jest za jeden z...
Zielone dachy solarne, retencyjne i bioróżnorodne to...
20.08.2021 | Stalowe konstrukcje
Lekkie konstrukcje stalowe, tworzone w oparciu o...
19.08.2021 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika to technologia, która już dawno stała...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. łódzkie
woj. śląskie
woj. pomorskie
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: rury miedziane do klimatyzacji, armacell, armacell izolacje, armacell izolowanie pianką, armacell cenna, armacell cennik, armacell kontakt, armacell usługi izolacyjne, armacell usługi izolacji akustycznej, armacell zastosowanie izolacji,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy