Izolacja pianami natryskowymi

Wartość oporów cieplnych to nie wszystko

Źle zaizolowana „koperta budynku”, czyli zewnętrzna część każdego domu przyczynia się aż do 40 proc. strat energii. Spowodowane jest to niekontrolowanym ruchem powietrza, ciepła i wilgoci, które ją przenikają. Wynika z tego, że wyznacznikiem komfortu i wydajności domu nie są jedynie wartości oporów cieplnych izolacji. Prawdziwy komfort oraz wydajność mierzone są możliwościami domu związanymi z regulacją ruchów powietrza, wilgocią, jakością powietrza, dźwiękiem oraz wydajnością energetyczną.

Kiedy powietrze z zewnątrz zastępuje powietrze w budynku, zachodzi „naturalna zmiana powietrza”. Domy, które zostały zbudowane wiele lat temu, mogą mieć więcej niż trzy naturalne zmiany powietrza na godzinę. Oznacza to, że klimatyzowane powietrze wewnątrz budynku, może przeciekać i być zastępowane przez zewnętrzne powietrze do 70 razy dziennie. Powoduje to, że użytkownik musi ogrzewać lub chłodzić powietrze, które ciągle przenika do domu. Aby móc zapobiec takiej sytuacji należy wziąć pod uwagę izolację domu pianami natryskowymi, amerykańskiej firmy Demilec. Polskim przedstawicielem tego producenta jest firma PHU Domino, która oferuje dwa rodzaje pian natryskiwanych metodą hydrodynamiczną, a mianowicie piankę o strukturze otwartych komórek SEALECTION 500 i piankę zamknięto – komórkową HEATLOK SOY.

 

Dlaczego pianka?

Obecnie najpopularniejszym materiałem używanym w celu ocieplania budynków od wewnątrz jest wata szklana lub mineralna. Niestety system jest zawodny, ponieważ wata nie jest w stanie dokładnie wypełnić ocieplanych powierzchni. Również proces układania waty jest uciążliwy. W odróżnieniu od waty szklanej aplikacja piany natryskowej jest błyskawiczna.

 

 

Zastosowanie  piany natryskowej pozwala uniknąć stosowania czasochłonnych i problematycznych folii paroizolacyjnych i paro-przepuszczalnych a także elementów mocujących. System pozwala dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Podczas aplikacji piana, w zależności od rodzaju zwiększa swoją objętość od 30 do 120 razy, formując w ciągu kilku sekund sztywną lub półsztywną barierę, wypełniającą pęknięcia, szczeliny, łączenia i puste przestrzenie, skutecznie niwelując niepożądane przenikanie temperatur. Raz zaizolowany formułą Demilec obiekt utrzymuje swoje właściwości cieplne przez całe ,,życie budynku”, inaczej niż w przypadku tradycyjnych izolacji, gdzie czas i temperatura mają wpływ na pogorszenie parametrów i obniżenie skuteczności termicznej.

 

main foto domino izolacje demilec natrysk piany otwartokomorkowej demilec usafot. P.H.U. Domino

 

Redukuje straty, obniża hałas

Zdolność efektywnego zamknięcia powietrza oraz wysokie wartości oporu cieplnego R, pianki natryskowej firmy Demilec, pozytywnie wpływają na wydajność energetyczną budynków wszystkich rodzajów. Produkty z linii pianek zamknięto-komórkowych Heatlok, o średniej gęstości, przyczyniają się do poprawy strukturalnej integralności ścian. Z kolei linia pianek otwarto-komórkowych, o niskiej gęstości, korzystnie wpływa na wskaźniki przenikania dźwięków. Poza wydajnością konstrukcyjną i dźwiękową, produkty te również znacząco  podnoszą parametry energooszczędności różnych typów montażu. Stosowanie pianek natryskowych Demilec zapewnia wyjątkowe efekty – kontrolę wilgoci, monolityczne bariery, warstwy drenujące i inne funkcjonalności, istotne w konstruowaniu trwałych budowli.

 

Przyjazna dla środowiska i użytkownika

Pianki firmy Demilec są w pełni ekologiczne. Chroniony patentem skład zawiera ponad 20% odnawianych zasobów naturalnych, jest oparta na olejach warzywnych i składnikach podlegających procesom recyklingu. Pianę wyróżnia także brak zawartości związków rakotwórczych i alergicznych. Dodatkowo nie zawiera ona związków typu CFC i HCFC (tradycyjna nazwa „freony”), niszczących warstwę ozonową w atmosferze i zakazanych w większości krajów, zgodnie z podpisanymi traktatami międzynarodowymi.

Również użytkownicy budynków, w których zastosowano pianki Demilec nie muszą się martwić o swoje bezpieczeństwo. Piany te nie wydzielają ostrego zapachu przy natrysku i charakteryzują się bezwonnością w czasie użytkowania budynku. Ewenementem na skalę światową jest fakt, że czynnikiem spieniającym nie są tu w/w niepożądane i szkodliwe związki chemiczne ale para wodna. 

 

piana poliuretanowa domino izolacja metoda natryskowa wypelnieniefot. P.H.U. Domino

 

Wybierz PHU Domino

Najważniejszą decyzją jaką musi podjąć klient, który bierze pod uwagę izolowanie budynku pianą natryskową jest wybór wykonawcy. Musi on posiadać specjalistyczny sprzęt i doskonałą wiedzę, które pozwolą mu na bezbłędne zastosowanie piany. Specjalistyczny sprzęt ma postać mobilnych urządzeń, w których na miejscu jest wytwarzana pianka natryskowa. Proces natrysku wymaga odpowiednio zorganizowanego miejsca do pracy i zabezpieczenia budynku. W trakcie oraz po wykonywaniu izolacji, domownicy nie mogą przebywać w domu. Ponadto należy się upewnić, że wykonawca przeszedł odpowiednie szkolenia, czy posiada polisę ubezpieczeniową, czy odwołuje się do etyki zawodowej i czy jest wiarygodny.

Renomowanym przedstawicielem Demilec na polskim rynku, który spełnia wszystkie wymagania jest wspomniana już firma PHU Domino, Autoryzowany Wykonawca Demilec. 

– Nasza firma stała się Autoryzowanym Wykonawcą poprzez udział w szeregu szkoleń. Posiadamy wyspecjalizowaną kadrę pracowniczą, która bardzo dobrze zna swój fach i z zaangażowaniem podejmuje stawiane przed nią zadania – mówi Piotr Jóźwin, właściciel firmy PHU Domino.

Firma PHU Domino została nie tylko przeszkolona, ale również jest kontrolowana przez grupę Przedstawicieli ds. Technicznych, którzy regularnie odwiedzają wykonawców, zapewniając im dodatkowe lub podstawowe szkolenia. Podczas tych wizyt, przedstawiciel techniczny może również losowo przeprowadzić kontrolę InSeal-Right, aby sprawdzić czy proces natrysku pianki jest wykonywany prawidłowo oraz czy wykonawca przestrzega zasad bezpieczeństwa.

 

izolacja dachu piana natryskowafot. P.H.U. Domino

 

W swojej ofercie PHU Domino posiada (przy użyciu pianek natryskowych): 

– docieplanie poddaszy,

– docieplanie i wygłuszanie ścian,

– izolacja fundamentów,

– izolacja pod wylewki betonowe,

– remonty dachów płaskich,

– izolacje chłodni,

– i wiele innych.

– Nasi klienci to osoby prywatne jak i liczne przedsiębiorstwa. Jednym z atutów jaki zawsze pomaga w negocjacjach z odbiorcą jest konkurencyjna cena. Zapewniam, że niższa cena nie zwalnia nas od najwyższej jakości. Wykonujemy powierzone nam przez klienta zadania tak, aby  miał zadowolenie z wykonanej przez nas pracy, a my satysfakcję – mówi Piotr Jóźwin. 

55-330 Lutynia, Miękinia, ul. Partyzantów 3, woj. dolnośląskie
tel. 660481081,


Liczba odwiedzin: 1265 | Data publikacji: 2013-10-01

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


05.10.2018 | Natryski pianki
Jeszcze do niedawna izolacje natryskowe z pewnym...
22.10.2014 | Natryski pianki
Piany poliuretanowe wdzierają się przebojem na polski...
08.01.2014 | Natryski pianki
Marnotrawstwo to największy grzech naszej cywilizacji. Chociaż...
14.01.2021 | Natryski pianki
Pianka PUR i wełna skalna to stale...
27.01.2020 | Natryski pianki
W dobie drożejących cen energii nikt nie...
05.09.2019 | Natryski pianki
Właściwa izolacja termiczna domu to dziś nie...
12.03.2019 | Natryski pianki
Izolacja natryskowa pianką PUR zyskuje na popularności....
26.02.2019 | Natryski pianki
Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową zapewnia ciepło w...
10.05.2016 | Natryski pianki
Natrysk piany poliuretanowej jako metoda izolacji, mimo...
15.11.2021 | Izolacje
Choć jeszcze kilkanaście lat temu w Polsce...
27.01.2016 | Natryski pianki
Izolacja termiczna ma ogromne znaczenie dla zmniejszenia...
28.09.2020 | Izolacje
Energooszczędność to słowo, które w XXI wieku...
29.06.2018 | Natryski pianki
Izolacja budynku pozwala na znaczną redukcję kosztów...
27.01.2017 | Natryski pianki
Firma CELS jest jedną z wiodących firm...
05.01.2017 | Natryski pianki
Ocieplenie poddasza jest niezwykle istotne w trakcie...
28.01.2016 | Natryski pianki
W obiegowej opinii utarło się, że pianę...
24.09.2015 | Natryski pianki
Jeśli poddasze twojego domu ocieplone jest wełną...
09.07.2015 | Natryski pianki
Izolacje natryskowe z piany poliuretanowej to idealny...
16.06.2015 | Natryski pianki
Każda działalność gospodarcza, produkcja czy hodowla musi...
02.03.2015 | Natryski pianki
W dzisiejszych czasach każdy inwestor wie, że...
21.08.2014 | Natryski pianki
Izolacje wykonywane metodą natryskową coraz częściej wypierają...
13.06.2022 | Remonty, renowacje
Łazienka należy do pomieszczeń o najwyższym stopniu...
13.06.2022 | Izolacje
Aby zapewnić trwałość tarasu na długie lata,...
18.03.2022 | Domy prefabrykowane
Prefabrykacja to sprawdzony sposób na dom w...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. zachodniopomorskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. dolnośląskie
woj. podlaskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: informacje o pianach natryskowych, artykuł domino, demilec, pianka otwartokomórkowa, piana, natryski piany
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy