Ocieplanie pianą poliuretanową „Dla Wymagających”

O perspektywach rozwoju w branży ocieplenia pianką poliuretanową

Firma CELS jest jedną z wiodących firm na rynku izolacji natryskowych. Swoje usługi świadczy nieprzerwanie od ponad 7 lat angażując się w realizację inwestycji na coraz większym obszarze Polski. Widać to doskonale na stronie internetowej firmy, gdzie na mapce zadowolonych klientów co chwilę pojawiają się nowe lokalizacje. Zdecydowana większość tych inwestycji to ocieplanie poddaszy i dachów pianą miękką, jednak nie brakuje również klientów, którzy wybierają pianę twardą do ocieplania fundamentów, hal i budynków inwentarskich.

CELS jest jednym z Autoryzowanych Wykonawców ocieplenia pianką otwarto-komórkową Icynene. Od kliku lat znajduje się w czołówce polskich wykonawców i jest jedną z najczęściej polecanych firm zajmujących się izolacją tego rodzaju pianą. Z roku na rok firma poszerza obszar swojej działalności oraz zwiększa zatrudnienie, co jednoznacznie świadczy o rosnącym zainteresowaniu tematem ocieplania metodą natryskową oraz jakości świadczonych usług. Na temat tej technologii rozmawialiśmy z szefem firmy CELS – Panem Mariuszem Butkiewiczem.

 

ocieplanie pianą poliuretanową celsfot. CELS

 

Lider Budowlany: Jakie są perspektywy rozwoju w branży ocieplenia pianą poliuretanową i czy widać wzrost zainteresowania tą technologią?
Mariusz Butkiewicz: Ocieplenia pianą PUR, z roku na rok, cieszą się rosnącą popularnością już nie tylko wśród inwestorów budujących domy w oparciu o nowe i energooszczędne technologie, ale także wśród klientów, którzy decydują się na termomodernizacje zamieszkałych budynków. To dobrze rokuje na przyszłe lata i jestem pewny, że ocieplenia tą metodą będą z roku na rok coraz bardziej popularne.

 

ocieplanie pianą poliuretanową cels ocieplanie pianą poliuretanową celsfot. CELS

 

Lider Budowlany: Domeną Pana firmy jest hasło „Dla Wymagających” – co się pod tym kryje i jak wpływa to na Państwa podejście do codziennej pracy?
Mariusz Butkiewicz: Wychodząc naprzeciw zmieniającym się wymaganiom klientów nasza firma, postanowiła rozszerzać zakres działalności i oferować usługi ocieplania pianą nawet tym klientom, których inwestycje można śmiało określić mianem „trudnych do realizacji” pod względem konstrukcyjnym. Hasło „Dla Wymagających” zobowiązuje nas do indywidualnego podejścia do każdego klienta i zaproponowania jemu takiego rozwiązania, które spełni jego oczekiwania. Oczywiście, nas jako firmę, motywuje to do ciągłego rozwoju i poszukiwania możliwości oferowania tych rozwiązań w atrakcyjnych i konkurencyjnych cenach.

 

ocieplanie pianą poliuretanową celsfot. CELS

 

Lider Budowlany: Czy udało się Panu znaleźć takie rozwiązanie?
Mariusz Butkiewicz: Tak, od tego roku postawiliśmy na współpracę z mniejszymi firmami, które mają swoje doświadczone ekipy aplikatorów oraz własny sprzęt do natrysku. Zależy nam na współpracy z firmami, które razem z nami chcą oferować rozwiązania w zakresie ocieplania pianą na najwyższym poziomie.
Mamy już umowę z jedną firmą z Pomorza, która po odbyciu wewnętrznego szkolenia oraz po zapoznaniu się ze standardami obsługi klienta panującymi w naszej firmie, świadczy usługi pod szyldem CELS. Firma dysponuje bardzo dobrej jakości maszyną do wykonywania natrysków pianą PUR oraz posiada doświadczenie w branży. Dzięki temu, my jako CELS dysponujemy już kolejnym zespołem, który realizuje inwestycje w północnej Polsce.

 

ocieplanie pianą poliuretanową celsfot. CELS

 

Lider Budowlany: Czy w jakiś sposób wpłynie to na atrakcyjność oferty dla klientów?
Mariusz Butkiewicz: Pozytywne aspekty tego typu działania już są zauważane i doceniane przez naszych klientów. Przede wszystkim posiadanie trzech niezależnych zespołów aplikatorów pianki natryskowej  sprawia, że czas oczekiwania od podpisania umowy do wykonania ocieplenia się skraca – co jest niewątpliwe atutem dla wielu inwestorów.
Drugi aspekt to atrakcyjność cenowa – działanie na większą skalę przekłada się na możliwość oferowania naszych usług w niższych cenach. Ma to szczególne znaczenie dla klientów z Pomorza, do których teraz mamy po prostu bliżej. Klient nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z dojazdem do niego a wybierając CELS – wspiera lokalnych wykonawców ocieplenia pianką.

 

ocieplanie pianą poliuretanową cels ocieplanie pianą poliuretanową celsfot. CELS

 

Lider Budowlany: Czy działając na tak dużym terenie zauważa Pan różne podejścia klientów do tematu ocieplanie pianą ze względu na lokalizację inwestycji?
Mariusz Butkiewicz: Z każdym rokiem przybywa klientów zainteresowanych ocieplaniem poddaszy pianą. Bez względu na lokalizację rośnie świadomość inwestorów – rosną też ich wymagania co do jakości świadczonych usług. W domach nowych, energooszczędnych usytuowanych w północno-wschodniej Polsce częściej wybiera się grubsze warstwy izolacji – powyżej 20cm. Na terenach cieplejszych, aby zapewnić komfort cieplny mieszkańców, wystarczy warstwa 18 – 20cm dobrej jakości pianki. Oczywiście zawsze indywidualnie podchodzimy do każdej inwestycji i każdego klienta – nasi doradcy bezpłatnie udzielają porad oraz dokonują pomiarów i wycen.

 

ocieplanie pianą poliuretanową cels37cm warstwy ocieplenia pianką / fot. CELS

 

Lider Budowlany: Co doradziłby Pan klientom, którzy są aktualnie na etapie wyboru firmy wykonującej ocieplenia pianką poliuretanową?
Mariusz Butkiewicz: Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z tego, że dobra izolacja to inwestycja, która procentuje w przyszłości. Niższe rachunki za ogrzewanie, komfort termiczny i akustyczny mieszkańców oraz tzw. „święty spokój” na lata to tylko niektóre z argumentów, którymi powinni kierować się inwestorzy.
Zanim wybierzemy konkretną firmę i konkretny materiał warto dopytać się doradcy ds. izolacji natryskowych o wszelkie parametry techniczne pianki, warunki gwarancji, certyfikaty oraz wybrać taki produkt, gdzie stosunek jakości do ceny będzie zadowalający. Warto również poprosić o referencje lub zasięgnąć opinii od zrealizowanych klientów, którzy mają doświadczenie we współpracy z daną firmą.

Lider Budowlany: Dziękujemy za rozmowę.

Więcej szczegółów na stronach: www.cels.pl oraz www.ocieplaniedomu.com.pl

16-400 Suwałki, ul. Bakałarzewska 21, woj. podlaskie
tel. + 48 87 565 34 83, +48 533 200 197 | +48 570 580 100 ,


Liczba odwiedzin: 2232 | Data publikacji: 2017-01-27

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


28.09.2020 | Izolacje
Energooszczędność to słowo, które w XXI wieku...
05.10.2018 | Natryski pianki
Jeszcze do niedawna izolacje natryskowe z pewnym...
piana natryskowa
14.09.2018 | Izolacje
Pianka natryskowa uznawana jest dziś za jedno...
05.04.2017 | Natryski pianki
Nowoczesne budownictwo poszukuje nowoczesnych materiałów, jednak zazwyczaj...
08.01.2014 | Natryski pianki
Marnotrawstwo to największy grzech naszej cywilizacji. Chociaż...
07.10.2013 | Natryski pianki
Produkcja przemysłowa generuje wysokie koszty, dlatego właściciele...
01.10.2013 | Natryski pianki
Źle zaizolowana „koperta budynku”, czyli zewnętrzna część...
01.10.2013 | Natryski pianki
Systemy termoizolacji znajdują zastosowanie nie tylko w...
05.09.2019 | Natryski pianki
Właściwa izolacja termiczna domu to dziś nie...
17.12.2021 | Izolacje
W XXI wieku termin „energooszczędność” robi wielką...
05.01.2017 | Natryski pianki
Ocieplenie poddasza jest niezwykle istotne w trakcie...
26.03.2015 | Izolacje
Idea energooszczędności i ochrony budynków przed negatywnym...
22.10.2014 | Natryski pianki
Piany poliuretanowe wdzierają się przebojem na polski...
15.11.2021 | Izolacje
Choć jeszcze kilkanaście lat temu w Polsce...
25.03.2021 | Izolacje
Właściwy stan dachu to jeden z najważniejszych...
14.01.2021 | Natryski pianki
Pianka PUR i wełna skalna to stale...
08.10.2020 | Izolacje
Termoizolacja budynków jest bardzo ważna w nowoczesnym...
27.01.2020 | Natryski pianki
W dobie drożejących cen energii nikt nie...
18.10.2019 | Izolacje
Wełna skalna ROCKWOOL to doskonała alternatywa dla...
Niezawodność, łatwość obsługi, atrakcyjna cena. Czy jeden...
Blady strach pada praktycznie na każdego, komu...
12.03.2019 | Natryski pianki
Izolacja natryskowa pianką PUR zyskuje na popularności....
26.02.2019 | Natryski pianki
Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową zapewnia ciepło w...
21.02.2019 | Natryski pianki
Bazując na bogatym doświadczeniu, firma Krzysztofa Węglarowicza...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. zachodniopomorskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. dolnośląskie
woj. podlaskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: natrysk pianki, pianka poliuretanowa, izolacja
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy