CELS jest jednym z Autoryzowanych Wykonawców ocieplenia pianką otwarto-komórkową Icynene. Od kliku lat znajduje się w czołówce polskich wykonawców i jest jedną z najczęściej polecanych firm zajmujących się izolacją tego rodzaju pianą. Z roku na rok firma poszerza obszar swojej działalności oraz zwiększa zatrudnienie, co jednoznacznie świadczy o rosnącym zainteresowaniu tematem ocieplania metodą natryskową oraz jakości świadczonych usług. Na temat tej technologii rozmawialiśmy z szefem firmy CELS – Panem Mariuszem Butkiewiczem.

 

ocieplanie pianą poliuretanową celsfot. CELS

 

Lider Budowlany: Jakie są perspektywy rozwoju w branży ocieplenia pianą poliuretanową i czy widać wzrost zainteresowania tą technologią?
Mariusz Butkiewicz: Ocieplenia pianą PUR, z roku na rok, cieszą się rosnącą popularnością już nie tylko wśród inwestorów budujących domy w oparciu o nowe i energooszczędne technologie, ale także wśród klientów, którzy decydują się na termomodernizacje zamieszkałych budynków. To dobrze rokuje na przyszłe lata i jestem pewny, że ocieplenia tą metodą będą z roku na rok coraz bardziej popularne.

 

ocieplanie pianą poliuretanową cels ocieplanie pianą poliuretanową celsfot. CELS

 

Lider Budowlany: Domeną Pana firmy jest hasło „Dla Wymagających” - co się pod tym kryje i jak wpływa to na Państwa podejście do codziennej pracy?
Mariusz Butkiewicz: Wychodząc naprzeciw zmieniającym się wymaganiom klientów nasza firma, postanowiła rozszerzać zakres działalności i oferować usługi ocieplania pianą nawet tym klientom, których inwestycje można śmiało określić mianem „trudnych do realizacji” pod względem konstrukcyjnym. Hasło „Dla Wymagających” zobowiązuje nas do indywidualnego podejścia do każdego klienta i zaproponowania jemu takiego rozwiązania, które spełni jego oczekiwania. Oczywiście, nas jako firmę, motywuje to do ciągłego rozwoju i poszukiwania możliwości oferowania tych rozwiązań w atrakcyjnych i konkurencyjnych cenach.

 

ocieplanie pianą poliuretanową celsfot. CELS

 

Lider Budowlany: Czy udało się Panu znaleźć takie rozwiązanie?
Mariusz Butkiewicz: Tak, od tego roku postawiliśmy na współpracę z mniejszymi firmami, które mają swoje doświadczone ekipy aplikatorów oraz własny sprzęt do natrysku. Zależy nam na współpracy z firmami, które razem z nami chcą oferować rozwiązania w zakresie ocieplania pianą na najwyższym poziomie.
Mamy już umowę z jedną firmą z Pomorza, która po odbyciu wewnętrznego szkolenia oraz po zapoznaniu się ze standardami obsługi klienta panującymi w naszej firmie, świadczy usługi pod szyldem CELS. Firma dysponuje bardzo dobrej jakości maszyną do wykonywania natrysków pianą PUR oraz posiada doświadczenie w branży. Dzięki temu, my jako CELS dysponujemy już kolejnym zespołem, który realizuje inwestycje w północnej Polsce.

 

ocieplanie pianą poliuretanową celsfot. CELS

 

Lider Budowlany: Czy w jakiś sposób wpłynie to na atrakcyjność oferty dla klientów?
Mariusz Butkiewicz: Pozytywne aspekty tego typu działania już są zauważane i doceniane przez naszych klientów. Przede wszystkim posiadanie trzech niezależnych zespołów aplikatorów pianki natryskowej  sprawia, że czas oczekiwania od podpisania umowy do wykonania ocieplenia się skraca – co jest niewątpliwe atutem dla wielu inwestorów.
Drugi aspekt to atrakcyjność cenowa – działanie na większą skalę przekłada się na możliwość oferowania naszych usług w niższych cenach. Ma to szczególne znaczenie dla klientów z Pomorza, do których teraz mamy po prostu bliżej. Klient nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z dojazdem do niego a wybierając CELS – wspiera lokalnych wykonawców ocieplenia pianką.

 

ocieplanie pianą poliuretanową cels ocieplanie pianą poliuretanową celsfot. CELS

 

Lider Budowlany: Czy działając na tak dużym terenie zauważa Pan różne podejścia klientów do tematu ocieplanie pianą ze względu na lokalizację inwestycji?
Mariusz Butkiewicz: Z każdym rokiem przybywa klientów zainteresowanych ocieplaniem poddaszy pianą. Bez względu na lokalizację rośnie świadomość inwestorów – rosną też ich wymagania co do jakości świadczonych usług. W domach nowych, energooszczędnych usytuowanych w północno-wschodniej Polsce częściej wybiera się grubsze warstwy izolacji – powyżej 20cm. Na terenach cieplejszych, aby zapewnić komfort cieplny mieszkańców, wystarczy warstwa 18 – 20cm dobrej jakości pianki. Oczywiście zawsze indywidualnie podchodzimy do każdej inwestycji i każdego klienta – nasi doradcy bezpłatnie udzielają porad oraz dokonują pomiarów i wycen.

 

ocieplanie pianą poliuretanową cels37cm warstwy ocieplenia pianką / fot. CELS

 

Lider Budowlany: Co doradziłby Pan klientom, którzy są aktualnie na etapie wyboru firmy wykonującej ocieplenia pianką poliuretanową?
Mariusz Butkiewicz: Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z tego, że dobra izolacja to inwestycja, która procentuje w przyszłości. Niższe rachunki za ogrzewanie, komfort termiczny i akustyczny mieszkańców oraz tzw. „święty spokój” na lata to tylko niektóre z argumentów, którymi powinni kierować się inwestorzy.
Zanim wybierzemy konkretną firmę i konkretny materiał warto dopytać się doradcy ds. izolacji natryskowych o wszelkie parametry techniczne pianki, warunki gwarancji, certyfikaty oraz wybrać taki produkt, gdzie stosunek jakości do ceny będzie zadowalający. Warto również poprosić o referencje lub zasięgnąć opinii od zrealizowanych klientów, którzy mają doświadczenie we współpracy z daną firmą.

Lider Budowlany: Dziękujemy za rozmowę.

Więcej szczegółów na stronach: www.cels.pl oraz www.ocieplaniedomu.com.pl

16-400 Suwałki, ul. Bakałarzewska 21, woj. podlaskie
tel. + 48 87 565 34 83, +48 533 200 197 | +48 570 580 100 ,