Strop Rector – cena, opinie, wymiary

Szybsza budowa i większe możliwości

Nowoczesne materiały budowlane pozwalają przyspieszyć prace i osiągnąć doskonałe rezultaty. W przypadku stropów, warto zwrócić uwagę na prefabrykaty, takie jak stropy Rector. Ten sprawdzony system ułatwia budowę domów oraz niezwykle skraca czas pracy nad stropem. Korzystna cena stropu Rector i opinie potwierdzają nieustannie rosnącą popularność tego rozwiązania. Co bardzo ważne, stopy marki Rector pozwalają osiągnąć także zadowalające wymiary, np. rozpiętość aż 10 metrów.

Przy budowie domu niezwykle istotne znaczenie, zarówno dla bezpieczeństwa, jak i jakości budynku ma odpowiedni strop. Firma Rector już od 65 lat udowadnia, że pracę nad stropem można przyspieszyć i zoptymalizować. Autorski strop Rector to rozwiązanie rozpoznawalne w Europie, które wybierane jest coraz częściej ze względu na to, jakie korzyści on niesie oraz atrakcyjną cenę. Stropy Rector można stosować w każdym budynku, ale szczególnie doceniane są i wybierane przez inwestorów w zakresie budownictwa jednorodzinnego. Niezwykłą cechą oferowanych systemów stopowych są ich wymiary – już od 16 cm wysokości do aż 10 metrów rozpiętości.

– Pod marką Rector kryje się francuska technologia w doskonałym polskim wykonaniu – wyjaśnia mgr inż. arch. Przemysław Deryło, Inżynier ds. Rozwoju Produktu w firmie Rector Polska. – Grupa Rector to lider w produkcji prefabrykatów ze sprężonego betonu, który zawitał na polski rynek 18 lat temu. Od 2008 roku w naszym polskim zakładzie w Chrzanowie produkujemy belki stopowe z betonu, czuwając nad odpowiednim procesem produkcji oraz świadcząc kompleksowe doradztwo dla krajowych odbiorców. Korzystając z bogatego doświadczenia Grupy Rector, możemy zaoferować doskonałą jakość produktu oraz dostarczamy fachową pomoc, dzięki grupie wykfalifikowanych pracowników Rector Polska.

fot. RECTOR Polska

Stropy Rector – technologia, która niesie oszczędności

Stopy Rector dostępne są w dwóch opcjach, podstawę obu stanowi betonowa belka sprężona, która składa się z betonu C50/60 i stali 2060 MPa.

– Można powiedzieć, że belka betonowa sprężona to serce obu systemów stropowych, jakie oferujemy – tłumaczy mgr inż. arch. Przemysław Deryło. – Jest to technologia, która jest doskonale znana wykonawcom i dlatego nie stanowi żadnego problemu w zakresie jej wykorzystania. Belki te charakteryzują się szybkim i łatwym montażem, do którego nie trzeba stosować ciężkiego sprzętu. Dzięki nim można całkowicie wyeliminować szalunki, nie korzystamy także z drogich żeber rozdzielczych. Warto wspomnieć, że sprężona belka z betonu gwarantuje mniejsze ugięcia, dzięki czemu nie występuje efekt klawiszowania stropu. Montaż bezpodporowy uzyskamy dla nawet 5,6 metrowego stropu. Dodatkowymi zaletami, związanymi z tą technologią są oszczędności na pracach zbrojarskich i na stemplach – których potrzeba o 60% mniej niż w przypadku tradycyjnego stropu. Specjalna budowa oraz technologia produkcji sprawiają, że w procesie budowy domu w efekcie zużywamy mniej betonu.

Najważniejszą zaletą jest jednak kompatybilność belek z oferowanymi systemami stopowymi. Dzięki temu odbiorca otrzymuje gotowy produkt do szybkiego i taniego montażu.

fot. RECTOR Polska

Rectobeton – znaczne rozpiętości oraz wszechstronność stosowanie

Pierwszy z oferowanych systemów stropowych Rector to Rectobeton. – Są to belkowo-pustakowe prefabrykowane stropy gęstożebrowe – tłumaczy inżynier. – Stropy Rectobeton składają się ze sprężonych, strunobetonowych belek oraz wypełnień w postaci żwirobetonowych, wibroprasowanych pustaków stropowych. Uzupełnieniem systemu są: zbrojenia przypodporowe, zgrzewane maty siatki stalowej oraz beton monolityczny wylewany na budowie.

fot. RECTOR Polska

Jakie zalety niesie za sobą ten system?

– Kilka istotnych zalet tego systemu stropowego Rector – cena, a jednocześnie oszczędności, jakie oferuje, szeroki wachlarz zastosowań, doskonała izolacja akustyczna, a także ognioodporność potwierdzona badaniami ogniowymi, wykonanymi przez Instytut Techniki Budowlanej – mówi mgr inż. arch. Przemysław Deryło. – Dzięki Rectobeton uzyskujemy duże rozpiętości stropu, co pozwala zmniejszyć liczbę ścian nośnych oraz tworzyć przestrzenne wnętrza w domach. System sprawdza się w nowobudowanych domach, jak też remontowanych budynkach. Ogromna uniwersalność systemu sprawia, że nadaje się on także do obiektów handlowych, usługowych oraz użyteczności publicznej. Można go stosować na każdym poziomie budynku – od garażu po poddasze.

System Rectorbeton charakteryzuje rozpiętość od 1 do 10 metrów, wysokość stropu od 16 do 34 cm, wysokość pustaków od 12 do 25 cm oraz pozwala na montaż bezpodporowy do 5,5 metra. W zależności od zastosowanego układu masa stropu wynosi minimum 235 kg/m².

fot. RECTOR Polska

Rectolight – niska waga i duża uniwersalność

Doskonałymi opiniami o stropach Rector cieszy się lżejszy system o nazwie Rectolight.

– Popularność Rectolight zdecydowanie zawdzięcza swojej wadze, bowiem waga stropu może wynosić nawet 175 kg/m² – mówi inżynier. – Jest to również prefabrykowany strop gęstożebrowy, belkowo – pustakowy. Różnicą jest tu wypełnienie. Stropy składają się ze sprężonych, strunobetonowych belek oraz wypełnień stropowych wykonanych z drewna prasowanego. Uzupełnieniem systemu są: zbrojenia przypodporowe, zgrzewane maty siatki stalowej oraz beton monolityczny wylewany na budowie.

fot. RECTOR Polska

Taka znacznie mniejsza waga przekłada się na cenę stropu. Rector opracował ten system z myślą o dalszych oszczędnościach oraz wygodzie montażu.

– Lekkie wypełnienie z prasowanego drewna to doskonała wygoda, zarówno w montażu, jak i logistyce – wyjaśnia inż. arch. Przemysław Deryło. – Jedna osoba może samodzielnie przenieść jednorazowo nawet 5 m² wypełnienia. Dla porównania, 1 paleta Rectolight odpowiada 12 paletom Rectobeton, a to w praktyce kolejne korzyści logistyczne i finansowe. Sumarycznie podać można, że Rectolight aż dwukrotnie przyspiesza cały montaż.

Czym jeszcze charakteryzuje się ten system?

fot. RECTOR Polska

– Zdecydowanie uniwersalnością – dodaje inżynier. – W panelach Rectolight można wycinać otwory o dowolnej geometrii za pomocą prostych narzędzi, a tym samym dopasowywać go do konkretnych potrzeb i projektów. System świetnie sprawdza się do nowych budynków mieszkalnych i wymianie stropów w zabytkowych kamienicach.

System Rectolight charakteryzuje rozpiętość od 1 do 8,5 metra (co 10 cm), wysokość stropu od 16 do 30 cm oraz pozwala na montaż bezpodporowy do 5,6 metra.

fot. RECTOR Polska

Stropy Rector – cena i oszczędności

Nowoczesny system stropowy Rector niesie ogromne korzyści dla inwestora.

– Zdecydowanie powiedzieć możemy, że oba systemy stropowe cieszą się ogromną popularnością właśnie za sprawą swojej atrakcyjnej ceny, a do tego oszczędności, jakie dają – mówi inż. arch. Przemysław Deryło. – Nasi odbiorcy chwalą sobie prosty i szybki montaż, a w przypadku Rectolight wskazują również na ogromną uniwersalność, dzięki opcji przycinania wypełnień. W dzisiejszych czasach koszty pracy oraz transportu znacznie rosną, zatem systemy prefabrykowane niosą w tej dziedzinie olbrzymie ułatwienia, przyspieszając montaż oraz pozwalają zużyć w trakcie budowy mniej materiałów.

fot. RECTOR Polska

Doskonałe opinie o stropach Rector na całym świecie

Marka Rector znana jest w Polsce i Europie. Opnie o stropach Rector potwierdzają najwyższą jakość produkcji, jak też doradztwo techniczne.

– W każdym momencie służymy naszym odbiorcom pomocą – informuje inżynier. – Zarówno jeśli chodzi o dobór odpowiedniego systemu, przeliczenie wymiarów stropów Rector, omówienie montażu. Oferujemy naszym klientom darmowy projekt i wycenę oraz odpowiadamy nawet na najbardziej skomplikowane pytania.

fot. RECTOR Polska

Poza systemami stropowymi Rectobeton i Rectolight firma oferuje również prefabrykowane nadproża sprężone Rector PLX, prefabrykowane podciągi sprężone Rector PPR i elementy szalunkowe wieńca.

– Na specjalne potrzeby inwestora, nasz dział konstruktorski oraz produkcyjny może stworzyć również stopy pod indywidualne wymiary. Strop Rector to uniwersalny i nowoczesny system, który możemy uszyć na miarę – mówi inżynier.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.rector.pl

32-500 Chrzanów, ul. Śląska 64e, woj. małopolskie
tel. +48 32 626 02 60,


Liczba odwiedzin: 1844 | Data publikacji: 2021-03-03

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


08.04.2020 | Systemy budowlane
Stropy Rector, obejmujące systemy stropowe Rectobeton (z...
30.08.2021 | Systemy budowlane
Rosnące ceny surowców – w tym stali...
09.06.2020 | Beton
Od ponad 25 lat producenci prefabrykatów betonowych...
13.12.2016 | Systemy budowlane
Nawet budowlańcy najbardziej przywiązani do konstrukcji murowych...
07.10.2015 | Systemy budowlane
Wybór stropów do nowopowstającego obiektu to bardzo...
Ekologia, energooszczędność, wytrzymałość – materiały budowlane dziś,...
28.05.2020 | Systemy budowlane
Wysoka trwałość, uniwersalność, obniżenie kosztów inwestycji –...
Cegła to jeden z najstarszych znanych człowiekowi...
02.03.2021 | Rusztowania
Deskowania ULMA to wydajność, wszechstronność, bezpieczeństwo, a...
W roku 1943 wybitny francuski architekt i...
17.09.2019 | Izolacje
Ocieplanie celulozą to innowacyjne rozwiązanie stosowane na...
Puszki elektryczne podtynkowe, puszki elektryczne do styropianu,...
21.02.2019 | Rusztowania
Dla zachowania pełnego bezpieczeństwa na budowie niezbędne...
11.05.2018 | Posadzki przemysłowe
Posadzki z betonu pod tarczę antyrakietową w...
Jakość, kompleksowość, profesjonalizm – te trzy słowa...
01.08.2016 | Systemy budowlane
W nowoczesnym budownictwie zwraca się uwagę nie...
Z niecierpliwością czekamy na upalne lato. Cieszymy...
11.08.2014 | Beton
Wszechstronność zastosowania betonu sprawia, że materiał ten...
Wytrzymały a jednocześnie lekki i łatwy w...
04.07.2016 | Systemy budowlane
Realizacja budynków użyteczności publicznej musi być przeprowadzana...
16.12.2015 | Systemy budowlane
Tradycyjne pustaki stropowe to już przeszłość. Wymagania...
Choć drewno uznawane jest za jeden z...
20.08.2021 | Stalowe konstrukcje
Lekkie konstrukcje stalowe, tworzone w oparciu o...
06.08.2021 | Beton
Obciążniki betonowe są jednym z najbardziej powszechnych...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. opolskie
woj. małopolskie

Słowa kluczowe: strop rector, cena stropu Rector i opinie, stropowych Rector, stropowego Rector – cena, wymiarów stropów Rector, opiniami o stropach Rector, rector, rector systemy stropowe, systemy stropowe, stropy, strop, dachy, rectobeton, rectolight, nadproża, nadproże, wymiana stropu,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy