Przy budowie domu niezwykle istotne znaczenie, zarówno dla bezpieczeństwa, jak i jakości budynku ma odpowiedni strop. Firma Rector już od 65 lat udowadnia, że pracę nad stropem można przyspieszyć i zoptymalizować. Autorski strop Rector to rozwiązanie rozpoznawalne w Europie, które wybierane jest coraz częściej ze względu na to, jakie korzyści on niesie oraz atrakcyjną cenę. Stropy Rector można stosować w każdym budynku, ale szczególnie doceniane są i wybierane przez inwestorów w zakresie budownictwa jednorodzinnego. Niezwykłą cechą oferowanych systemów stopowych są ich wymiary – już od 16 cm wysokości do aż 10 metrów rozpiętości.

– Pod marką Rector kryje się francuska technologia w doskonałym polskim wykonaniu – wyjaśnia mgr inż. arch. Przemysław Deryło, Inżynier ds. Rozwoju Produktu w firmie Rector Polska. – Grupa Rector to lider w produkcji prefabrykatów ze sprężonego betonu, który zawitał na polski rynek 18 lat temu. Od 2008 roku w naszym polskim zakładzie w Chrzanowie produkujemy belki stopowe z betonu, czuwając nad odpowiednim procesem produkcji oraz świadcząc kompleksowe doradztwo dla krajowych odbiorców. Korzystając z bogatego doświadczenia Grupy Rector, możemy zaoferować doskonałą jakość produktu oraz dostarczamy fachową pomoc, dzięki grupie wykfalifikowanych pracowników Rector Polska.

fot. RECTOR Polska

Stropy Rector – technologia, która niesie oszczędności

Stopy Rector dostępne są w dwóch opcjach, podstawę obu stanowi betonowa belka sprężona, która składa się z betonu C50/60 i stali 2060 MPa.

– Można powiedzieć, że belka betonowa sprężona to serce obu systemów stropowych, jakie oferujemy – tłumaczy mgr inż. arch. Przemysław Deryło. – Jest to technologia, która jest doskonale znana wykonawcom i dlatego nie stanowi żadnego problemu w zakresie jej wykorzystania. Belki te charakteryzują się szybkim i łatwym montażem, do którego nie trzeba stosować ciężkiego sprzętu. Dzięki nim można całkowicie wyeliminować szalunki, nie korzystamy także z drogich żeber rozdzielczych. Warto wspomnieć, że sprężona belka z betonu gwarantuje mniejsze ugięcia, dzięki czemu nie występuje efekt klawiszowania stropu. Montaż bezpodporowy uzyskamy dla nawet 5,6 metrowego stropu. Dodatkowymi zaletami, związanymi z tą technologią są oszczędności na pracach zbrojarskich i na stemplach – których potrzeba o 60% mniej niż w przypadku tradycyjnego stropu. Specjalna budowa oraz technologia produkcji sprawiają, że w procesie budowy domu w efekcie zużywamy mniej betonu.

Najważniejszą zaletą jest jednak kompatybilność belek z oferowanymi systemami stopowymi. Dzięki temu odbiorca otrzymuje gotowy produkt do szybkiego i taniego montażu.

fot. RECTOR Polska

Rectobeton – znaczne rozpiętości oraz wszechstronność stosowanie

Pierwszy z oferowanych systemów stropowych Rector to Rectobeton. – Są to belkowo-pustakowe prefabrykowane stropy gęstożebrowe – tłumaczy inżynier. – Stropy Rectobeton składają się ze sprężonych, strunobetonowych belek oraz wypełnień w postaci żwirobetonowych, wibroprasowanych pustaków stropowych. Uzupełnieniem systemu są: zbrojenia przypodporowe, zgrzewane maty siatki stalowej oraz beton monolityczny wylewany na budowie.

fot. RECTOR Polska

Jakie zalety niesie za sobą ten system?

– Kilka istotnych zalet tego systemu stropowego Rector – cena, a jednocześnie oszczędności, jakie oferuje, szeroki wachlarz zastosowań, doskonała izolacja akustyczna, a także ognioodporność potwierdzona badaniami ogniowymi, wykonanymi przez Instytut Techniki Budowlanej – mówi mgr inż. arch. Przemysław Deryło. – Dzięki Rectobeton uzyskujemy duże rozpiętości stropu, co pozwala zmniejszyć liczbę ścian nośnych oraz tworzyć przestrzenne wnętrza w domach. System sprawdza się w nowobudowanych domach, jak też remontowanych budynkach. Ogromna uniwersalność systemu sprawia, że nadaje się on także do obiektów handlowych, usługowych oraz użyteczności publicznej. Można go stosować na każdym poziomie budynku – od garażu po poddasze.

System Rectorbeton charakteryzuje rozpiętość od 1 do 10 metrów, wysokość stropu od 16 do 34 cm, wysokość pustaków od 12 do 25 cm oraz pozwala na montaż bezpodporowy do 5,5 metra. W zależności od zastosowanego układu masa stropu wynosi minimum 235 kg/m².

fot. RECTOR Polska

Rectolight – niska waga i duża uniwersalność

Doskonałymi opiniami o stropach Rector cieszy się lżejszy system o nazwie Rectolight.

– Popularność Rectolight zdecydowanie zawdzięcza swojej wadze, bowiem waga stropu może wynosić nawet 175 kg/m² – mówi inżynier. – Jest to również prefabrykowany strop gęstożebrowy, belkowo – pustakowy. Różnicą jest tu wypełnienie. Stropy składają się ze sprężonych, strunobetonowych belek oraz wypełnień stropowych wykonanych z drewna prasowanego. Uzupełnieniem systemu są: zbrojenia przypodporowe, zgrzewane maty siatki stalowej oraz beton monolityczny wylewany na budowie.

fot. RECTOR Polska

Taka znacznie mniejsza waga przekłada się na cenę stropu. Rector opracował ten system z myślą o dalszych oszczędnościach oraz wygodzie montażu.

– Lekkie wypełnienie z prasowanego drewna to doskonała wygoda, zarówno w montażu, jak i logistyce – wyjaśnia inż. arch. Przemysław Deryło. – Jedna osoba może samodzielnie przenieść jednorazowo nawet 5 m² wypełnienia. Dla porównania, 1 paleta Rectolight odpowiada 12 paletom Rectobeton, a to w praktyce kolejne korzyści logistyczne i finansowe. Sumarycznie podać można, że Rectolight aż dwukrotnie przyspiesza cały montaż.

Czym jeszcze charakteryzuje się ten system?

fot. RECTOR Polska

– Zdecydowanie uniwersalnością – dodaje inżynier. – W panelach Rectolight można wycinać otwory o dowolnej geometrii za pomocą prostych narzędzi, a tym samym dopasowywać go do konkretnych potrzeb i projektów. System świetnie sprawdza się do nowych budynków mieszkalnych i wymianie stropów w zabytkowych kamienicach.

System Rectolight charakteryzuje rozpiętość od 1 do 8,5 metra (co 10 cm), wysokość stropu od 16 do 30 cm oraz pozwala na montaż bezpodporowy do 5,6 metra.

fot. RECTOR Polska

Stropy Rector – cena i oszczędności

Nowoczesny system stropowy Rector niesie ogromne korzyści dla inwestora.

– Zdecydowanie powiedzieć możemy, że oba systemy stropowe cieszą się ogromną popularnością właśnie za sprawą swojej atrakcyjnej ceny, a do tego oszczędności, jakie dają – mówi inż. arch. Przemysław Deryło. – Nasi odbiorcy chwalą sobie prosty i szybki montaż, a w przypadku Rectolight wskazują również na ogromną uniwersalność, dzięki opcji przycinania wypełnień. W dzisiejszych czasach koszty pracy oraz transportu znacznie rosną, zatem systemy prefabrykowane niosą w tej dziedzinie olbrzymie ułatwienia, przyspieszając montaż oraz pozwalają zużyć w trakcie budowy mniej materiałów.

fot. RECTOR Polska

Doskonałe opinie o stropach Rector na całym świecie

Marka Rector znana jest w Polsce i Europie. Opnie o stropach Rector potwierdzają najwyższą jakość produkcji, jak też doradztwo techniczne.

– W każdym momencie służymy naszym odbiorcom pomocą – informuje inżynier. – Zarówno jeśli chodzi o dobór odpowiedniego systemu, przeliczenie wymiarów stropów Rector, omówienie montażu. Oferujemy naszym klientom darmowy projekt i wycenę oraz odpowiadamy nawet na najbardziej skomplikowane pytania.

fot. RECTOR Polska

Poza systemami stropowymi Rectobeton i Rectolight firma oferuje również prefabrykowane nadproża sprężone Rector PLX, prefabrykowane podciągi sprężone Rector PPR i elementy szalunkowe wieńca.

– Na specjalne potrzeby inwestora, nasz dział konstruktorski oraz produkcyjny może stworzyć również stopy pod indywidualne wymiary. Strop Rector to uniwersalny i nowoczesny system, który możemy uszyć na miarę – mówi inżynier.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.rector.pl

32-500 Chrzanów, ul. Śląska 64e, woj. małopolskie
tel. +48 32 626 02 60,