Strop Rector z akcesoriami – kompatybilność w cenie

Uniwersalne rozwiązanie do nowych i remontowanych budynków

Stropy Rector, obejmujące systemy stropowe Rectobeton (z belek sprężonych strunobetonowych oraz pustaków betonowych) i Rectolight (z belek sprężonych strunobetonowych oraz wypełnień stropowych z drewna prasowanego) to rozwiązania przeznaczone zarówno do nowo powstających budynków, jak i do renowacji/wymiany stropów (tutaj zwłaszcza sprawdzi się system Rectolight). Oprócz samych stropów w ofercie firmy Rector znajduje się też rozbudowana gama akcesoriów, jak kształtki wieńcowe, podciągi sprężone, wymiany, zawiesia i in., dzięki czemu klienci firmy otrzymują kompletny system z jednej ręki.

Prefabrykowane stropy Rector

Prefabrykacja to słowo klucz, które w nowoczesnym budownictwie używane jest częściej niż kiedykolwiek do tej pory. Nie ma w tym nic dziwnego, bo produkcja poza miejscem budowy jest nie tylko tańsza, ale także bardziej precyzyjna, a ponadto – pozwala uniezależnić się od pogody. W przypadku stropów prefabrykowanych sprawa jest jednak bardziej skomplikowana, bo dość często można spotkać się z opinią, że wymagają one użycia ciężkiego sprzętu. W przypadku prefabrykowanych stropów Rector nie znajduje to jednak odzwierciedlenia w rzeczywistości.

– Stropy gęstożebrowe Rector przewozi się bardzo łatwo, a także wygodnie składuje. Nadal przy tym zachowują one największy atut stropów prefabrykowanych, którym jest nieskomplikowany montaż – mówi Przemysław Deryło z firmy Rector.

Stropy Rectobeton

Stropy Rector obejmują dwa typy produktów. Pierwsze – stropy Rectobeton – to belkowo-pustakowe, prefabrykowane stropy gęstożebrowe, które składają się ze sprężonych, strunobetonowych belek oraz wypełnień ze żwirobetonowych, wibroprasowanych pustaków stropowych. Dzięki cienkościennej konstrukcji, pustaki mają małą masę, a zarazem dużą wytrzymałość (ponad 250 kg obciążenia punktowego). Rozbudowana gama dostępnych pustaków pozwala bez trudu dopasować je do każdej budowy, co ułatwia ponadto możliwość ich docinania lub opierania na ścianie.

fot. RECTOR Polska

– Atutem belkowo-pustakowych stropów Rector jest też wyeliminowanie niepożądanego zjawiska „klawiszowania” i pękania, co jest równie istotne w budownictwie mieszkaniowym (wielorodzinnym i jednorodzinnym, gdzie inwestorzy szczególnie są na te kwestie wyczuleni), jak i w obiektach użyteczności publicznej. Za pomocą belek strunobetonowych Rector można uzyskać nawet 10 m rozpiętości stropu z jednoczesnym wyeliminowaniem ścian nośnych wewnętrznych, co doskonale odpowiada na potrzeby nowoczesnego budownictwa, stawiającego na otwarte i przestrzenne wnętrza – mówi Przemysław Deryło.

Uzupełnieniem systemu są: zbrojenia przypodporowe, zgrzewane maty siatki stalowej oraz beton monolityczny wylewany na budowie.

Za wyborem stropów Rector przemawia też cena realizacji inwestycji. Montaż stropów Rectobeton nie wymaga użycia dźwigu i odbywa się ręcznie; ponadto nie trzeba wykonywać żeber rozdzielczych, a zużycie stali zbrojeniowej jest znacznie zredukowane.

Stropy Rectolight

Drugim systemem prefabrykowanych stropów Rector są belkowo-pustakowe stropy gęstożebrowe Rectolight. Składają się one ze sprężonych, strunobetonowych belek oraz wypełnień stropowych wykonanych z drewna prasowanego. Nowatorskim pomysłem są wspomniane wypełnienia, które dzięki użyciu niezwykle lekkiego, a zarazem wytrzymałego materiału, pozwalają na maksymalne obniżenie ciężaru stropu. Ponadto stropy Rectolight wpływają znacząco na cenę realizacji całej inwestycji, bo – podobnie jak w przypadku stropów Rectobeton – nie trzeba tu specjalnego sprzętu i dźwigu, a jedna osoba może przenieść jednorazowo nawet 5 m² wypełnienia. Szybciej przebiega też montaż, który – w porównaniu do standardowych pustaków betonowych – można wykonać w czasie dwa razy krótszym.

Uzupełnieniem systemu są zbrojenia przypodporowe, zgrzewane maty siatki stalowej oraz beton monolityczny wylewany na budowie.

fot. RECTOR Polska

Renowacja za niewielką cenę – stropy Rector Rectolight

Wymienione powyżej atuty stropów Rector sprawiają, że doskonale sprawdzą się one w przypadku renowacji/wymiany stropów w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym, a także w obiektach zabytkowych. Zaletą takiego rozwiązania jest niewielka ingerencja w istniejące mury, bo strop Rector można montować w gniazdach wykutych w ścianach bez konieczności bruzdowania całej ściany nośnej i osłabiania w ten sposób jej konstrukcji. Belki stropowe wpuszcza się na głębokość minimum 7 cm w wykute w murach gniazda (w rozstawach co 59 cm). Są one oparte na podporach montażowych lub wypoziomowanych wcześniej podlewkach betonowych. Wieniec wykonywany jest najczęściej na pierwszym rzędzie pustaków/paneli, tworzących strefę obniżoną (zastosowanie wypełnienia o niższej wysokości). W szczególnych przypadkach, np. gdy niższe kondygnacje są użytkowane lub gdy nowy strop powstaje nad starym, można zamontować strop Rector bezpodporowo do rozpiętości 5,5 m (Rectobeton) lub 5,6 m (Rectolight).

fot. RECTOR Polska

Strop Rector to rozwiązanie, które na potrzeby nowoczesnego budownictwa odpowiada w jeszcze jeden sposób. W czasach, w których wentylacja grawitacyjna staje się reliktem, a w super szczelnych budynkach montuje się systemy wentylacji mechanicznej, zastosowanie stropów gęstożebrowych pozwala na ukrycie części instalacji w grubości stropu. Dotyczy to zarówno stropów Rectobeton, jak i Rectolight, w których – równolegle do żeber nośnych stropu – można poprowadzić elementy instalacji.

fot. RECTOR Polska

Akcesoria do stropów Rector

Do prefabrykowanych stropów Rector dostępny jest ponadto rozbudowany asortyment akcesoriów, które usprawniają i przyspieszają prace na budowie.

fot. RECTOR Polska

Wśród nich znajdują się dwa typy keramzytobetonowych kształtek wieńcowych (KZE i KWE), które skracają czas montażu stropu Rector i wieńca dzięki wyeliminowaniu czasochłonnego procesu jego szalowania. Dzięki temu niższa jest też cena realizacji inwestycji. Na całościowy koszt wpływ ma też oszczędność betonu, bo przy 100 m² stropu oszczędza się aż 1 m³ betonu. Zastosowanie kształtki wieńcowej eliminuje konieczność wykonywania dystansu zbrojenia wieńca i skrajnych podpór montażowych, a także zwiększa bezpieczeństwo podczas montażu i zalewania stropu. To także gwarancja równomiernego rozkładu obciążeń przenoszonych ze stropu na ścianę oraz możliwość wyprowadzenia ze ściany rdzenia bez naruszania konstrukcji kształtki.

fot. RECTOR Polska

Do stropów Rector producent oferuje też podciągi sprężone PPR.
– Również to rozwiązanie pozwala obniżyć całościową cenę stropu, bo ogranicza zużycie stali. Ponadto sam montaż przebiega szybciej i łatwiej dzięki niewielkiej wadze prefabrykatu i eliminacji szalunków – mówi Przemysław Deryło.

Minimalne oparcie podciągów sprężonych na murze wynosi 7 cm, a na żelbecie i stali– 3 cm. Z kolei minimalne oparcie belek sprężonych na podciągu musi wynosić 2 cm. Dostępne są podciągi od 2,7 do 3,9 m co 30 cm oraz od 4 m do 5 m co 10 cm.
Wśród akcesoriów do stropów Rector, które również pozwalają na skrócenie prac budowlanych, znajdują się też wymiany stalowe, dobierane przez projektantów firmy. Są one dostępne w 3 długościach w zależności od szerokości otworu: 80-120 cm, 120-180 cm, 180-240 cm. Regulacja szerokości wymianu dostępna jest w zakresie 40 cm (wymian 80-120 cm) i 60 cm (wymian 120-180 cm i 180-240 cm).

fot. RECTOR Polska

Ponadto do stropów Rectolight producent oferuje zawiesia, które pasują do wieszaków o dowolnej długości i szerokości. Ich atutem jest wyeliminowanie konieczności ingerencji w belkę (wiercenia) i szybki montaż. Mocowanie wieszaka odbywa się przy pomocy dwóch wkrętów samowiercących 10 mm. Stropy Rector kompatybilne są z dostępnymi na rynku łącznikami termicznymi balkonowymi, które pozwalają na wyeliminowanie mostków cieplnych oraz czasochłonnych prac związanych z wykonaniem izolacji wokół płyty balkonowej. Dzięki zastosowaniu stref obniżonych z pustaków możliwy jest prawidłowy montaż łączników i zapewnienie odpowiedniej otuliny dla prętów stalowych.

fot. RECTOR Polska

To w znacznej mierze od stropu zależy stabilność i wytrzymałość całego budynku, dlatego decyzję o wyborze konkretnego rozwiązania trzeba podejmować rozważnie i z uwzględnieniem wielu indywidualnych aspektów danego obiektu. Specjaliści z firmy Rector oprócz stropów i akcesoriów oferują też fachowe doradztwo, co jest kolejnym udogodnieniem dla firm budowlanych, które wybierają prefabrykowane stropy Rector.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.rector.pl

32-500 Chrzanów, ul. Śląska 64e, woj. małopolskie
tel. +48 32 626 02 60,


Liczba odwiedzin: 1594 | Data publikacji: 2020-04-08

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


03.03.2021 | Systemy budowlane
Nowoczesne materiały budowlane pozwalają przyspieszyć prace i...
09.06.2020 | Beton
Od ponad 25 lat producenci prefabrykatów betonowych...
13.12.2016 | Systemy budowlane
Nawet budowlańcy najbardziej przywiązani do konstrukcji murowych...
07.10.2015 | Systemy budowlane
Wybór stropów do nowopowstającego obiektu to bardzo...
Ekologia, energooszczędność, wytrzymałość – materiały budowlane dziś,...
28.05.2020 | Systemy budowlane
Wysoka trwałość, uniwersalność, obniżenie kosztów inwestycji –...
Cegła to jeden z najstarszych znanych człowiekowi...
02.03.2021 | Rusztowania
Deskowania ULMA to wydajność, wszechstronność, bezpieczeństwo, a...
W roku 1943 wybitny francuski architekt i...
17.09.2019 | Izolacje
Ocieplanie celulozą to innowacyjne rozwiązanie stosowane na...
Puszki elektryczne podtynkowe, puszki elektryczne do styropianu,...
21.02.2019 | Rusztowania
Dla zachowania pełnego bezpieczeństwa na budowie niezbędne...
11.05.2018 | Posadzki przemysłowe
Posadzki z betonu pod tarczę antyrakietową w...
Jakość, kompleksowość, profesjonalizm – te trzy słowa...
01.08.2016 | Systemy budowlane
W nowoczesnym budownictwie zwraca się uwagę nie...
Z niecierpliwością czekamy na upalne lato. Cieszymy...
11.08.2014 | Beton
Wszechstronność zastosowania betonu sprawia, że materiał ten...
Wytrzymały a jednocześnie lekki i łatwy w...
04.07.2016 | Systemy budowlane
Realizacja budynków użyteczności publicznej musi być przeprowadzana...
16.12.2015 | Systemy budowlane
Tradycyjne pustaki stropowe to już przeszłość. Wymagania...
11.06.2021 | Wykańczanie wnętrz
Własny dom jest marzeniem wielu osób, ale...
23.03.2021 | Domy prefabrykowane
Beton to wyjątkowy materiał: niedrogi, lekki, uniwersalny,...
02.03.2021 | Beton komórkowy
Jaki beton na strop wybrać, gdy konstrukcja...
Nowoczesne technologie produkcji prefabrykowanej więźby dachowej to...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. opolskie
woj. warmińsko-mazurskie
woj. małopolskie

Słowa kluczowe: rector, rector systemy stropowe, systemy stropowe, stropy, strop, dachy, rectobeton, rectolight, nadproża, nadproże, wymiana stropu, strop Rector, strop rector cena,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy