Rusztowania fasadowe (elewacyjne) ramowe, rusztowania modułowe
Rusztowania ramowe, fasadowe, lekkie systemy szalunkowe… szeroka oferta rynkowa w niczym nie przypomina rozwiązań, jakie widywaliśmy kiedyś. Jednym z flagowych produktów firmy Olan jest rusztowanie elewacyjne Euro+, które jest kompatybilne z popularnymi wyrobami innych producentów, jakie znajdziemy dziś na rynku. Elastyczność systemu zwiększa ponadto szereg dodatkowych dostępnych akcesoriów, jak dźwigary kratowe, trawersy , wsporniki, różne długości pomostów i wysokości ram. Dzięki temu w prosty sposób można obstawić rusztowaniem fasadowym Euro+ obiekty przeznaczone do remontu, ale także ułatwić pracę ekip budowlanych w najtrudniejszych warunkach, jak np. podczas budowy przejazdów, przejść dla pieszych, czy remontów wież kościołów. Co istotne – producent rygorystycznie przestrzega też względów bezpieczeństwa, dlatego rusztowania elewacyjne Euro+ posiadają Certyfikat Bezpieczeństwa nr B/02/014/17 wydany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.

 

rusztowania szalunki olan rusztowania szalunki olanfot. Olan

 

Rozwiązaniem kierowanym do odbiorców z branży przemysłowej (zwłaszcza tych obszarów, gdzie konieczne jest tworzenie dużej liczby instalacji, np. w przemyśle stoczniowym, w rafineriach czy elektrowniach), sprawdzają się rusztowania modułowe R+. Mają one dużą wytrzymałość na obciążenia, a ich konstrukcja umożliwia rozbudowę w każdym kierunku w przedziale od 0,73 do 3,07 m. Tego typu rusztowania są ponadto kompatybilne z rusztowaniem ramowym, a także z większością dostępnych na rynku rusztowań modułowych o długościach podestów 2,57 i 3,07 m. Również tym produktom Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie przyznał Certyfikat Bezpieczeństwa.
Rozwiązaniem, które wykorzystywane jest np. na platformach wiertniczych są z kolei rusztowania modułowe FOX, z których można utworzyć siatkę prostokątną o różnorodnych wymiarach. W odróżnieniu np. od rusztowań elewacyjnych, system FOX można rozbudowywać zarówno z dołu do góry, jak i z góry do dołu, co jest możliwe dzięki zastosowaniu spawanej rury łączącej oraz zabezpieczenia słupka. Rusztowania FOX (zarówno w wersji stalowej, jak i lekkiej aluminiowej) montuje się bez młotka i żadnych dodatkowych narzędzi poza kluczem do skręcania stężeń, co w sposób oczywisty przyspiesza jego budowę.

 

rusztowania szalunki olan rusztowania szalunki olanfot. Olan

 

Stabilność rusztowań to tylko jeden z aspektów, które gwarantują bezpieczeństwo pracy ekipy budowlanej. Równie ważne jest zachowanie względów bezpieczeństwa także podczas przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi poziomami rusztowania, dlatego w ofercie firmy Olan znajdziemy klatki schodowe FOX w wersji stalowej oraz aluminiowej, które można domontować do rusztowania, zapewniając wygodne i swobodne przemieszczanie się.

Lekki system szalunkowy na wagę złota
Firma Olan jest też producentem lekkich systemów szalunkowych, które są doskonałą alternatywą dla ciężkich (i drogich!) szalunków z drewna. Zaletami
lekkich szalunków ściennych jest szybkość ich wykonywania, a także ogromna elastyczność i precyzja.

 

rusztowania szalunki olanfot. Olan

 

Koncepcja szalunków ściennych MINI BOX powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, dążącego do wyeliminowania trudnego montażu dużych i ciężkich płyt szalunkowych. Dzięki zredukowaniu masy i wymiarów szalunków udało się znacznie uprosić pracę (do ich montażu i demontażu wystarczy tylko jedna osoba!), a do przenoszenia płyt nie potrzeba dźwigu. W skład systemu wchodzą dwa rodzaje płyt. Płyty podstawowe przeznaczone są do formowania szalunków ściennych i stropowych, z kolei płyty wielofunkcyjne sprawdzą się podczas formowania naroży i słupów, począwszy od niewielkich powierzchni jednostronnych, aż po rozległe deskowania dwustronne. Ich konstrukcja składa się z płaskowników oraz sklejki szalunkowej 12 mm.

 

rusztowania szalunki olan rusztowania szalunki olanfot. Olan

 

Lekki system szalunkowy MINI BOX to rozwiązanie kierowane do firm budujących małe i średnie obiekty, takie jak budynki handlowe, domy jednorodzinne, fundamenty budowlane, podmurówki, silosy i ściany oporowe. W porównaniu do tradycyjnych szalunków, system MINI-BOX ma zwiększoną wytrzymałość i wyższe dopuszczalne parcie betonu na deskowania, co udało się uzyskać dzięki kratowaniu wewnętrznemu z płaskowników o grubości 5 mm i obramowaniu zewnętrznemu z płaskowników o grubości 6 mm.
MINI BOX to świetne rozwiązanie dla tych firm, które dążą do zwiększenia efektywności pracy na budowie i optymalizacji kosztów. Dzięki temu, że płyty systemowe mogą być używane nawet 100 razy, inwestycja jest zdecydowanie tańsza od tradycyjnych desek (często wyrzucanych już po pierwszym użyciu).

Maszty aluminiowe
Intensywnie rozwijającym się obszarem działalności firmy Olan jest też produkcja masztów z kratownic aluminiowych. Są one oferowane w dwóch wersjach: jako kratownice lekkie z rury cienkościennej oraz cięższe, z rur grubościennych.

 

rusztowania szalunki olan rusztowania szalunki olan rusztowania szalunki olanfot. Olan

 

Odmienne warianty dostępnych rozwiązań (różniące się np. dopuszczalnym obciążeniem czy maksymalną wysokością) sprawiają, że znajdują one zastosowanie w różnych branżach (np. jako maszty telekomunikacyjne, banery reklamowe, oświetleniowe, do pomiaru siły wiatru itp.).

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.olan.siedlce.pl

 

08-110 Żabokliki, ul. Korczewska 57, woj. mazowieckie
tel. +48 25 631 03 30,