Szalunek tekturowy – budowa z wykorzystaniem tulei szalunkowych

Dzięki wykorzystaniu tulei szalunkowych budowa przebiega szybko i sprawnie. Niska cena zakupu, w porównaniu do tradycyjnego, stalowego szalunku, znacznie obniża koszty, jednocześnie w żaden sposób nie wpływając na jakość wykonania. Tuleje TARNOPAK służą do wykonywania elementów betonowych o przekroju kołowym w różnych wymiarach. Są wykonane z kilkunastu warstw tektury, układanych po spirali. Wewnętrzna strona wyłożona jest specjalnym, wodoodpornym materiałem, zaś zewnętrzna – pokryta impregnatem, co gwarantuje jej odporność na czynniki zewnętrzne. Tuleje szalunkowe firmy TARNOPAK cieszą się niezmiennie dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów, z uwagi na ich wszechstronne zastosowanie, ekonomiczność, łatwość użycia i pozytywny wpływ na środowisko. Produkt nadaje się do recyklingu.

fot. ZPO TARNOPAK

Firma z długą historią

Historia Zakładu Produkcji Opakowań TARNOPAK sięga 1999 roku, kiedy to przejął on produkcję opakowań od Podkarpackich Zakładów Produkcyjnych INCO-Veritas S.A. Spółka z Jasła zajmuje się produkcją nie tylko tulei (szalunków) tekturowych), ale i specjalnych opakowań o przekroju koła, stąd hasło „Pakujemy na okrągło”. Opakowania, w zależności od ich rodzaju, są wykonywane z tektury, a także z metalu, drewna oraz połączenia tych materiałów. Szeroka gama opakowań obejmuje bębny tekturowe obręczowe i bezobręczowe, hoboki i bębny metalowe, tuleje tekturowe, szpule nawojowe czy opakowania na produkty niebezpieczne. Co istotne, TARNOPAK wdrożył System Zarządzania Jakością, oparty o normy ISO 9001 oraz AQAP 2110.

fot. ZPO TARNOPAK

Produkty TARNOPAK – w trosce o ekologię

TARNOPAK przywiązuje dużą wagę do ekologii. Misją firmy jest dostarczanie klientom produktów mających możliwie najmniejszy wpływ na środowisko, w trosce o zrównoważony rozwój. Potwierdzeniem proekologicznego działania jest np. certyfikat FSC®, przyznawany producentom wyrobów z drewna, pozyskiwanego z uwzględnieniem aspektów ekologicznych, społecznych i ekonomicznych.

Nie tylko szalunki tekturowe – oferta TARNOPAK

Jak wspomnieliśmy, oferta TARNOPAK wykracza poza produkcję szalunków tekturowych. Znajdziemy w niej m.in. tuleje tekturowe – spiralne i równoległe – które idealnie sprawdzają się podczas transportu i składowania wszelkiego rodzaju materiałów. Wykonane są z kilku do kilkudziesięciu sklejonych ze sobą warstw wysokiej jakości tektury. Dostępne są w różnych grubościach, a na życzenie, ich wymiary mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb inwestora. To jednak nie jedyna możliwość personalizacji zamówienia – zarówno wewnętrzna, jak i zewnętrzna warstwa może zostać pokryta papierem ozdobnym w dowolnym kolorze lub z nadrukiem. Tuleje mogą również być zabezpieczone przed wilgocią poprzez impregnację lub zastosowanie specjalnej warstwy barierowej.

fot. ZPO TARNOPAK

Z kolei bębny tekturowe służą do transportu zarówno drogą lądową, jak i morską, materiałów stałych, sypkich i półpłynnych o dużej lepkości.

Nadają się również do przewożenia materiałów niebezpiecznych i posiadają atest UN.

W ofercie można znaleźć też inne, wymagające rozwiązania, jak np. hoboki metalowe. Sprawdzą się one tam, gdzie niezbędne jest transportowanie i przechowywanie materiałów, takich jak: smary, masy bitumiczne, materiały sypkie, farby, itp. Mogą być pomalowane lakierami proszkowymi na dowolny kolor, zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz.

Materiały stałe, sypkie i półpłynne o dużej lepkości można też przechowywać w oferowanych przez TARNOPAK opakowaniach małej pojemności. Ich zastosowanie jest jednak dużo szersze. Świetnie sprawdzają się również jako opakowania ozdobne, np. na gadżety firmowe, świeczki czy butelki. Wykonywane są z tulei tekturowej, zamykanej z jednej lub z obu stron wieczkiem.

To jeszcze nie wszystko. Łatwo sobie wyobrazić, jak kłopotliwe jest pakowanie przewodów elektrycznych, sznurów termoizolacyjnych, uszczelek, łańcuchów, lin itp. Z pomocą przychodzą szpule nawojowe, na które łatwością można nawinąć wyżej wymienione materiały. Szpule posiadają rdzeń w postaci tulei tekturowej i boki wykonane z tektury, płyty pilśniowej bądź ze sklejki.

fot. ZPO TARNOPAK

Specjalne potrzeby – specjalne opakowania

Na koniec warto dodać, że TARNOPAK oferuje również tzw. opakowania specjalne. Wśród nich znajdziemy pojemniki na drut okrągły, opakowania na zużyte świetlówki, kosze na śmieci oraz pojemniki do pakowania ładunków specjalnych.

Ze szczegółową ofertą szalunków tekturowych i pozostałych wyrobów TARNOPAK można zapoznać się na stronie: https://tarnopak.pl/

38-200 Jasło, ul. Mickiewicza 108, woj. podkarpackie
tel. +48 13 491 50 75,