Tuleje tekturowe. Producent opakowań i szalunków

Ze względu na ich właściwości przemysł coraz bardziej docenia tuleje tekturowe. Producent Tarnopak jest czołowym wytwórcą opakowań, który rozumie potrzeby rynku. Dlatego w ofercie firmy znajdują się m.in. bębny i tuleje tekturowe, a także tuleje szalunkowe. Te ostatnie zyskują popularność wpisując się w filozofię zrównoważonego rozwoju. Jednocześnie taki szalunek wpływa pozytywnie na rachunek ekonomiczny inwestycji budowlanej.

Mocna tektura to nie oksymoron

Choć kojarzy się z delikatnością papieru to pogląd o jej nietrwałości jest mylnym przekonaniem. Powstaje przez sklejenie kilku warstw masy papierniczej. Tektura ma gramaturę 315g/m2 to wystarczy by za szalunek posłużyły właśnie tuleje tekturowe. Producent może zagwarantować, że swoją jakością dorównają one stali. I w budownictwie sprawdzą się równie dobrze jak opakowanie tekturowe w przemyśle spożywczym, gastronomii czy transporcie towarów. A skoro włókna ścieru drzewnego mogą sprostać przewozowi towarów – w tym również tych niebezpiecznych (bębny tekturowe od Tarnopak) to tym bardziej pomyślnie tuleje szalunkowe mogą zastąpić stal. Oczywistym jest, że będzie to miało swoje zalety.

fot. Tarnopak

Tuleje tekturowe. Producent ma sprawdzone rozwiązania

Czy to realne aby tektura mogła zastąpić konstrukcję stalową? Tak. Szalunki stalowe z racji zastosowanego materiału są drogie, zwłaszcza jeśli trzeba je zastosować na wielkich budowach. Co równie istotne nie można uniknąć konieczności ich pracochłonnego demontażu i przenoszenia w inne miejsce. Jednorazowe tuleje szalunkowe z tektury nie wymagają takich działań i są gwarantem o wiele bardziej korzystnego rachunku ekonomicznego. Pozostaje pytanie jak beton reaguje na tuleje tekturowe? Producent zastosował technologię, która sprawia, że szalunek nie zamieni się w miałką pulpę. Na czym polega to rozwiązanie? Firma Tarnopak nakłada na wewnętrzną część tuby szalunkowej warstwę antyadhezyjną, uniemożliwiającą przywieranie betonu do szalunku. Dzięki temu bez trudu można go zdemontować, gdy beton już zastygnie. Co więcej specjalna impregnacja na krawędziach i zewnętrznej powierzchni tulei oraz ich odpowiednia konstrukcja zapewniają, że po rozszalowaniu na powierzchni wykonanego elementu nie występują ślady wgnieceń czy inne zniekształcenia.

fot. Tarnopak

Do jakiego rodzaju konstrukcji ich producent zaleciłby tuleje tekturowe?

Tekturowy szalunek może być stosowany powszechnie zwłaszcza przy wznoszeniu słupów konstrukcyjnych, wykonywaniu tablic reklamowych, latarń, znaków drogowych czy fundamentów punktowych. Przykładowo aż 300 takich fundamentów punktowych z udziałem tulei tekturowych zostało wzniesionych przy budowie farmy solarnej w Niemczech. To doskonale pokazuje jak tego typu ekologiczne rozwiązania sprawdzają się w wielkiej skali w przemyśle. W Polsce tuleje tekturowe tego producenta są chętnie stosowane przez mniejszych i indywidualnych inwestorów do wznoszenia ogrodzeń wokół posesji czy w budownictwie jednorodzinnym, a styl dworkowy zyskuje na popularności podobnie jak inne pomysły architektoniczne o przekroju koła. Tym bardziej, że obok swojej dekoracyjności doskonale sprawdzają się jako elementy wzmacniające całą konstrukcję.

fot. Tarnopak

Jest w czym wybierać

Tarnopak ma do zaoferowania swoim klientom szeroki wybór produktów. Tuleje tekturowe tego producenta, przeznaczone do znoszenia szalunku, dostępne są w zakresie 150 – 800 mm średnicy w przedziałach co 50 mm, o długościach 3, 3,5 i 4 m. Firma realizuje również zlecenia na inne szalunki w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb zamawiającego. Tarnopak w swym szerokim portfolio produktowym posiada również: szpule nawojowe, opakowania małej pojemności do ładunków specjalnych, bębny tekturowe przeznaczone do transportu materiałów niebezpiecznych, tuleje do nawijania folii czy drutów elektrycznych, szpule nawojowe, ale także ho boki metalowe do farb, smarów i mas bitumicznych. Ułatwiając transport i przechowywanie materiałów niebezpiecznych i tych nieobojętnych biologicznie firma realizuje politykę dbania o środowisko. Co znajduje również odzwierciedlenie w fakcie wdrożenia Systemu Zarządzania Jakością opartego o wymagania międzynarodowych norm ISO 9001: 2000. W 2007 roku TARNOPAK uzyskał również certyfikat spełniania wymagań NATO wg normy AQAP 2120. 

Więcej o firmie i jej ofercie na stronie www.tarnopak.pl

38-200 Jasło, ul. Mickiewicza 108, woj. podkarpackie
tel. +48 13 491 50 75,


Liczba odwiedzin: 1998 | Data publikacji: 2019-07-01

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Szalunki tekturowe okrągłe to wciąż optymalny cenowo...
Świetną alternatywą dla drogich szalunków stalowych są...
Energooszczędne maszyny, odnawialne źródła energii, budownictwo pasywne,...
Wykonywanie dużej ilości słupów czy fundamentów punktowych...
Tuleje papierowe i tekturowe oferowane przez producenta...
Budowa elementów betonowych o przekroju koła nastręcza...
Pojawienie się na rynku tekturowych tulei szalunkowych...
Monolityczne konstrukcje z betonu wykonuje się w...
XXI wiek to epoka, w której konsumenci...
09.12.2015 | Piece, kotły
Kotły na paliwa stałe to wciąż chętnie...
01.03.2021 | Energia ekologiczna
Obowiązująca od 2021 roku obowiązkowa opłata mocowa,...
Pompy dozujące oraz pompy lakiernicze SAMES KREMLIN...
Stare, ale sprawdzone rozwiązania technologiczne doskonale komponują...
06.04.2016 | Uzdatnianie wody
Związki manganu, amoniaku, żelaza, zanieczyszczenia mechaniczne –...
24.04.2015 | Wykańczanie wnętrz
Kiedy firma wykonawcza podejmuje zlecenie szybkiego i...
13.09.2021 | Ogrzewanie
Ekologiczne metody pozyskiwania energii, to nie konieczność...
03.03.2021 | Posadzki przemysłowe
Prawidłowy dobór i wykonanie podkładu to klucz...
24.09.2020 | Beton
Mury oporowe prefabrykowane typu L (ściany oporowe)...
18.08.2020 | Grille, wędzarnie
Biesiadowanie w gronie najbliższych we własnym ogrodzie?...
Pytanie o to, jaki alarm bezprzewodowy do...
Coraz doskonalsze wkręty do drewna, jakie możemy...
25.06.2020 | Techniki zamocowań
Jak ułatwić sobie prace montażowe i zapewnić...
16.03.2020 | Stolarka otworowa
Szkło i aluminium to we współczesnym budownictwie...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. podkarpackie
woj. małopolskie

Słowa kluczowe: tuleje tekturowe, sprawdzone rozwiązania, tarnopak, mocna tektura, producent opakowań i szalunków,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy