Jednym z zastosowań szalunkowych tulei tekturowych jest wykonywanie fundamentów punktowych – mówi Andrzej Jaśko z firmy TARNOPAK Sp. z o.o., zajmującej się produkcją tulei tekturowych, które mają bardzo różne możliwości zastosowania. – Można z ich pomocą stworzyć fundament punktowy pod dom szkieletowy oraz pod inne konstrukcje mieszkalne. Świetnie sprawdzą się przy stawianiu werand, hal, szklarni i innych.

fot. TARNOPAK

Fundamenty punktowe wykonane za pomocą tulei tekturowych także mogą być wykorzystane w budowie elementów architektury miejskiej, takich jak ściany dźwiękochłonne, wiaty, latarnie, znaki przydrożne, a nawet tablice reklamowe. Ciekawą możliwością jest także budowa przystani, mola, a także stacji gazowej.

fot. TARNOPAK

Fundament punktowy pod dom szkieletowy przy minimalnych kosztach

Podobnie jak w przypadku tworzenia filarów, tak i przy wykorzystaniu tulei do wykonania fundamentów punkowych, ogromną zaletą jest szybkość i łatwość pracy.

fot. TARNOPAK

– Jeśli chcemy wykonać fundament punktowy pod dom szkieletowy, ogród zimowy, szklarnię czy też latarnię szybko i sprawnie to zdecydowanie warto przemyśleć zastosowanie tulei tekturowych – radzi Andrzej Jaśko. – Za sprawą tej techniki możemy w efekcie skrócić czas całego projektu. Formy z tulei tekturowych do wykonywania fundamentów punktowych montuje się szybko, a jednocześnie można tym samym ograniczyć roboty ziemne i zminimalizować koszty prac.

Dla dużych i małych konstrukcji

Fundamenty punktowe muszą być odpowiednio dostosowane do gabarytów całej konstrukcji, dzięki czemu możemy być pewni odpowiedniej nośności, a tym samym trwałości. Bogata oferta form szalunkowych firmy TARNOPAK sprawia, że z niezwykłą łatwością można stworzyć zarówno fundament punktowy pod dom szkieletowy, jak i znak parkingowy.

fot. TARNOPAK

– Oferujemy duży wybór średnic form szalunkowych – wyjaśnia Andrzej Jaśko. – Pozwala to naszym odbiorcom na tworzenie rozmaitych wielkości fundamentów punktowych – zarówno do posadowienia lekkich słupów ogrodzeniowych, jak też solidnych słupów nośnych dla dużych budowli.

W ofercie marki TARNOPAK znajdziemy tuleje tekturowe o średnicy od 10 do 80 cm oraz długości dostosowanej do indywidualnych potrzeb zamawiającego.

fot. TARNOPAK

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.tarnopak.pl

38-200 Jasło, ul. Mickiewicza 108, woj. podkarpackie
tel. +48 13 491 50 75,