ZPO TARNOPAK Sp. z o.o.Adres firmy:
38-200 Jasło,
ul. Mickiewicza 108,
woj. podkarpackie

Obszar działania:
Cała polska

Kontakt:
tel. +48 13 491 50 75
Email: [email protected]
WWW: tarnopak.pl

ZPO TARNOPAK Sp. z o.o.

O firmie


Szalunki kartonowe

Formy do słupów betonowych

Firma Tarnopak z Jasła zajmuje się produkcją wyrobów z tektury, drewna i metalu. W bogatej ofercie wyrobów, produkowanych przez zakład Tarnopak, znajdują się także szalunki kartonowe, które umożliwiają wykonanie wielu elementów o przekroju kołowym.

Szalowanie słupów

Oferowane tuleje szalunkowe wykonywane są na bazie tulei spiralnie zwijanych. Cechą charakterystyczną szalunków teksturowych, wykonywanych przez firmę Tarnopak, jest specjalna konstrukcja, na którą składa się unikalna warstwa papieru zastosowana na konstrukcji wewnętrznej, co zapewnia odpowiednie zabezpieczenie przed działaniem wilgoci, jak również przywieraniem betonu. Zewnętrzna warstwa tulei szalunkowych oraz ich krawędzie są ponadto zabezpieczone warstwą impregnacji, która dodatkowo może zostać poryta papierem z dowolnym nadrukiem, zgodnym z życzeniem odbiorcy.

Konstrukcja pod słupy betonowe

Tuleje szalunkowe szczególnie polecane są przy wykonywaniu kolumn, słupów oraz podpór o przekroju kołowym na bazie betonu. Ich bardzo dobra jakość stanowi znaczną pomoc przy budowie i jest gwarancją wykonania idealnego elementu betonowego.

Szeroka możliwość wyboru

Formy do słupów betonowych oferowane przez firmę Tarnopak występują w wielu rozmiarach, co pozwala dobrać je idealnie pod potrzeby. Średnica wewnętrzna tulei może wynosić: 150, 200, 250, 300, 350, 400, 450, 500, 600, 700 lub 800 mm. Tuleje szalunkowe dostępne są w długościach 3000, 3500 lub 4000 mm. Jednak w przypadku nietypowej produkcji odbiorcy, możliwe jest wykonanie dla niego szalunku tekturowego o długości powyżej 4 metrów.

Bogata oferta wyrobów

Wśród wyrobów, jakie oferuje firma Tarnopak znajdują się także m.in. tuleje tekturowe, które dobrze sprawdzają się do nawijania przewodów elektrycznych, wykładzin, stali, metali nieżelaznych czy tkanin. Dodatkowo, firma oferuje również: bębny teksturowe do transportu materiałów o dużej lepkości, hoboki metalowe przeznaczone do smarów, farb, mas bitumicznych, jak również szpule nawojowe z teksturowym rdzeniem, które sprawdzą się do przewijania uszczelek, łańcuchów czy też przewodów. Ofertę zakładu Tarnopak uzupełniają także opakowania małej pojemności oraz opakowania specjalne o szerokiej możliwości stosowania.

Nowoczesna produkcja

Firma Tarnopak przykłada dużą wagę do aspektów środowiskowych. Zakład posiada certyfikaty potwierdzające skuteczne zarządzanie jakością oraz środowiskiem. Wytwarzane wyroby możliwe są do ponownego wykorzystania, co jeszcze bardziej wpływa na ich ekologiczność. Tarnopak nieustannie się rozwija, obserwując i dynamicznie reagując na potrzeby rynku. Regularnie wprowadzane są do oferty nowe produkty, a dodatkowo firma oferuje wyroby na specjalne zamówienie. Wykwalifikowana kadra służy pomocą i doradztwem na etapie doboru produktów oraz projektowania wyrobów zgodnych z oczekiwaniami klienta.

Z ofertą firmy Tarnopak można zapoznać się na stronie: www.tarnopak.pl

Produkty i Usługi


Tuleje tekturowe – Tuleje z tektury mogą służyć do nawijanie folii, nawijanie przewodów elektrycznych, wykładzin podłogowych, tkanin, stali, metali nieżelażnych itp.

Tuleje szalunkowe – Wykonane są w postaci tulei tekturowej o specjalnej konstrukcji, która zapobiega przywieraniu betonu do wewnętrznej powierzchni szalunku. Umożliwiają one wykonanie z betonu kolumny, słupa, podpory o przekroju kołowym.

Bębny tekturowe – przeznaczone są do transportu materiałów stałych, sypkich i półpłynnych o dużej lepkości, również materiałów niebezpiecznych – atest UN. Służą do transportu materiałów zarówno drogą lądową jak i morską.

Hoboki metalowe – przeznaczone są do transportu i pakowania materiałów takich jak: smary, masy bitumiczne, materiały sypkie, farby, itp. Mogą być malowane (na zewnątrz i wewnątrz) lakierami proszkowymi na dowolny kolor dostępny w handlu.

Szpule nawojowe – wykonane są z rdzeniem w postaci tulei tekturowej i bokami z tektury, płyty pilśniowej bądź ze sklejki. Przeznaczone są do nawijania przewodów elektrycznych, sznurów termoizolacyjnych, uszczelek, łańcuchów, lin itp.

Opakowania małej pojemności – Zwijane spiralnie, z zamknięciami z tektury, tworzywa sztucznego, sklejki lub z płyty pilśniowej. Z etykietą lub bez, możliwość montażu uchwytu z taśmy.

Opakowania specjalne – Do tej grupy zaliczamy pojemniki na drut okrągły, kosze na śmieci, pojemniki do pakowania ładunków specjalnych.

Galanteria betonowa – Wykonane z betonu, ozdobne bazy i głowice stanowią podstawę i zwieńczenie kolumny wykonywanej przy pomocy produkowanego przez TARNOPAK szalunku tekturowego.

Artykuły o tej firmie


Słupy, kolumny, filary – ich budowa może...
Tuleje szalunkowe (szalunek tekturowy) to nieocenione rozwiązanie,...
Słupy, kolumny, filary – to zaledwie kilka...
Okrągła szalunkowa forma do betonu to produkt,...
Budowa elementów betonowych o przekroju koła nastręcza...
Formy szalunkowe znane są najczęściej z budowy...
Znane tuleje tekturowe mogą posłużyć do bardzo...
Panele fotowoltaiczne to niezaprzeczalny trend w zakresie...
Szalunkowe formy tekturowe służą do wykonywania podpór,...
Szalunki tekturowe okrągłe to wciąż optymalny cenowo...
Ze względu na ich właściwości przemysł coraz...
Energooszczędne maszyny, odnawialne źródła energii, budownictwo pasywne,...
Rynek budowlany w XXI wieku potrzebuje takich...
Pojawienie się na rynku tekturowych tulei szalunkowych...
Czy zbudowanie słupa lub kolumny może być...
Przygotowanie nietypowych szalunków często bywa problemem. Zdarza...

Słowa kluczowe: opakowanie, opakowania z tektury, opakowania z metalu, opakowanie z drewna, opakowanie metalowe, opakowanie tekturowe, opakowanie drewniane, bębny obręczowe, tuleje tekturowe, szpule nawojowe, tarnopak,