ZPO TARNOPAK Sp. z o.o.Adres firmy:
38-200 Jasło,
ul. Mickiewicza 108,
woj. podkarpackie
Zobacz na mapie

Obszar działania:
Cała polska

Kontakt:
tel. 134915075
Email: biuro@tarnopak.pl
WWW: www.tarnopak.pl

ZPO TARNOPAK Sp. z o.o.

O firmie


Spółka TARNOPAK Sp z o.o. z Jasła jest zakładem zajmującym się produkcją opakowań z tektury, metalu, drewna oraz połączenia tych materiałów.

Ze względu na specyfikę działalności celem nadrzędnym Zakładu Produkcji Opakowań TARNOPAK jest dostarczanie swoim klientom wyrobów o najwyższej jakości zapewniając jednocześnie możliwie najmniejszy wpływ na środowisko.

Nasza oferta to szeroka gama produktów począwszy od bębnów tekturowych obręczowych i bezobręczowych poprzez hoboki i bębny metalowe, tuleje tekturowe, szpule nawojowe; do opakowań stanowiących połączenie metalu, tektury i drewna.

Nasza lokalizacja to Polska południowo-wschodnia. Siedziba nasza mieści się na terenie Zakładów Tworzyw Sztucznych GAMRAT S.A. (dojazd -Brama południowa - 200 m.)

Wdrożyliśmy System Zarządzania Jakością i System Zarządzania Środowiskowego oparty o wymagania międzynarodowych norm ISO 9001: 2000 i ISO 14001:2004. Miło jest nam również poinformować, że w 2007 roku TARNOPAK uzyskał certyfikat spełniania wymagań NATO wg normy AQAP 2120.

W oparciu o powyższą politykę przyjęto szczegółowe cele jakościowe i środowiskowe, których realizacja jest szczegółowo przestrzegana i analizowana w ramach przeglądów dokonywanych okresowo przez kierownictwo spółki.

Produkty i Usługi


Tuleje tekturowe - Tuleje z tektury mogą służyć do nawijanie folii, nawijanie przewodów elektrycznych, wykładzin podłogowych, tkanin, stali, metali nieżelażnych itp.

Tuleje szalunkowe - Wykonane są w postaci tulei tekturowej o specjalnej konstrukcji, która zapobiega przywieraniu betonu do wewnętrznej powierzchni szalunku. Umożliwiają one wykonanie z betonu kolumny, słupa, podpory o przekroju kołowym.

Bębny tekturowe - przeznaczone są do transportu materiałów stałych, sypkich i półpłynnych o dużej lepkości, również materiałów niebezpiecznych - atest UN. Służą do transportu materiałów zarówno drogą lądową jak i morską.

Hoboki metalowe - przeznaczone są do transportu i pakowania materiałów takich jak: smary, masy bitumiczne, materiały sypkie, farby, itp. Mogą być malowane (na zewnątrz i wewnątrz) lakierami proszkowymi na dowolny kolor dostępny w handlu.

Szpule nawojowe - wykonane są z rdzeniem w postaci tulei tekturowej i bokami z tektury, płyty pilśniowej bądź ze sklejki. Przeznaczone są do nawijania przewodów elektrycznych, sznurów termoizolacyjnych, uszczelek, łańcuchów, lin itp.

Opakowania małej pojemności - Zwijane spiralnie, z zamknięciami z tektury, tworzywa sztucznego, sklejki lub z płyty pilśniowej. Z etykietą lub bez, możliwość montażu uchwytu z taśmy.

Opakowania specjalne - Do tej grupy zaliczamy pojemniki na drut okrągły, kosze na śmieci, pojemniki do pakowania ładunków specjalnych.

Galanteria betonowa - Wykonane z betonu, ozdobne bazy i głowice stanowią podstawę i zwieńczenie kolumny wykonywanej przy pomocy produkowanego przez TARNOPAK szalunku tekturowego.

Galeria


Artykuły o tej firmie


Wykonywanie dużej ilości słupów czy fundamentów punktowych o przekroju kołowym nastręcza problemów związanych z koniecznością przygotowania nietypowych szalunków. W takich realizacjach z pomocą przychodzą tuleje kartonowe, które skracają czas budowy oraz przyczyniają się do sporych oszczędności.
Czy zbudowanie słupa lub kolumny może być dziecinnie proste, a do tego tanie? Odpowiedź brzmi: tak, pod warunkiem, że wykorzystamy w tym celu tekturowy szalunek jednorazowego użytku. Dlaczego takie rozwiązanie się opłaca się bardziej niż szalunki stalowe, mówi Wiesław Lubojemski, Prezes Zarządu firmy Tarnopak z Jasła, która jest pierwszym krajowym wytwórcą systemu kartonowych tulei szalunkowych, mogącym pochwalić się 50- letnim doświadczeniem.
Pojawienie się na rynku tekturowych tulei szalunkowych spowodowało prawdziwy boom na okrągłe, eleganckie kolumny na gankach czy tarasach. I choć minęło już sporo lat od wynalezienia tego prostego rozwiązania, styl dworkowy wciąż jest bardzo popularny, a tekturowe szalunki powszechnie stosuje się w budownictwie zarówno jednorodzinnym, jak i przemysłowym.
Energooszczędne maszyny, odnawialne źródła energii, budownictwo pasywne, biomasa... dziś rynek budowlany stawia na takie rozwiązania, które pozwolą wygenerować spore oszczędności, nie godząc się zarazem na żadne kompromisy jeśli chodzi o jakość. O tym, jak sprostać tym wysokim wymaganiom opowiada Wiesław Lubojemski, Prezes Zarządu Zakładu Produkcji Opakowań „Tarnopak” z Jasła, która produkuje tekturowe rury szalunkowe, będące alternatywą dla drogich szalunków stalowych.
Budowa elementów betonowych o przekroju koła nastręcza trudności, które wynikają z konieczności przygotowania nietypowych szalunków. W takiej sytuacji świetnym rozwiązaniem są kartonowe tuleje szalunkowe – proste i tanie rozwiązanie, które jednocześnie znacznie przyspiesza pracę.
Rynek budowlany w XXI wieku potrzebuje takich rozwiązań, które gwarantują wysoką jakość wyrobu finalnego, a także szybkie tempo prac oraz ekonomiczność. Drogie stalowe szalunki – zwłaszcza, gdy są stosowane na masową skalę – wymagają demontażu i przenoszenia ich z miejsca na miejsce, co oczywiście radykalnie wydłuża czas pracy. Alternatywą dla nich są kartonowe tuleje szalunkowe jednorazowego użytku, które pozwalają na zalewanie mieszanką betonową jednocześnie dużej ilości szalunków.

Słowa kluczowe: opakowanie, opakowania z tektury, opakowania z metalu, opakowanie z drewna, opakowanie metalowe, opakowanie tekturowe, opakowanie drewniane, bębny obręczowe, tuleje tekturowe, szpule nawojowe,