Podpory, słupy i kolumny o przekroju kołowym

Szalunkowe formy tekturowe doskonale sprawdzą się do wykonywania różnego rodzaju podpór, słupów, kolumn betonowych, a także fundamentów punkowych z rur szalunkowych o przekroju kołowym.

- Tego typu formy znane już są doskonale w budownictwie mieszkaniowym oraz przemysłowym – wyjaśnia Radosław Lubojemski, Wiceprezes Zarządu w firmie TARNOPAK Sp. z o.o., zajmującej się produkcją kartonowych tulei szalunkowych.

– Do ich najważniejszych zalet należą: niewielka waga, a także specjalna warstwa, dzięki której nie będziemy mieli problemu z przywieraniem betonu. Co bardzo ważne, łatwo się je stosuje, montuje, demontuje, a także utylizuje.

fot. ZPO TARNOPAK

Fundament punktowy z rur szalunkowych na farmie solarnej

Ciekawą możliwością zastosowania tulei jest stworzenie fundamentu punktowego z rur szalunkowych.

- Popularne szalunkowe formy tekturowe są także doskonałym wyjściem dla innych inwestycji – dodaje Radosław Lubojemski. – Dostarczone przez nas produkty z powodzeniem stosowane są również podczas inwestycji na farmach fotowoltaicznych. Dzięki tulejom można szybko stworzyć niezawodne podpory dla paneli solarnych. Jedną z tego typu inwestycji była budowa farmy solarnej w Zeitz, w Niemczech, co zobaczyć można na przedstawionych zdjęciach.

Firma TARNOPAK dostarczyła do odbiorcy kilka tysięcy form, dzięki którym możliwe było wykonanie trwałych i odpowiednio zwymiarowanych fundamentów pod panele fotowoltaiczne.

fot. ZPO TARNOPAK

Formy tekturowe na każde potrzeby

Firma TARNOPAK specjalizuje się w produkcji systemów szalunkowych, a także opakowań. Producent z Jasła ma bardzo bogate doświadczenie oraz oferuje szeroką gamę wyrobów, dzięki którym z powodzeniem można stworzyć odpowiedni fundament punktowy z rur szalunkowych pod każdą inwestycję. Firma oferuje szalunki o różnych średnicach (od 10 do 80 cm) oraz długościach (2; 2,5; 3; 3,5 metra). Możliwe jest również wykonaniu szalunkowych form tekturowych o długości powyżej 4 metrów. Wszystkie wytwarzane przez firmę TARNOPAK szalunki posiadają certyfikat bezpieczeństwa. Dodatkowo, na zewnętrznej powierzchni szalunku można wykonać kolorowy nadruk mający charakter informacyjny lub reklamowy.

fot. ZPO TARNOPAK

Postaw na jakość

Tym, co wyróżnia szalunki marki TARNOPAK jest wysoka jakość wykonania. To właśnie dzięki temu mamy pewność, że fundament punktowy z rur szalunkowych będzie odpowiednią podporą, niezależnie od rodzaju danej inwestycji. Firma została doceniona przez wielu wykonawców, ale nie tylko. Za swoją okrągłą szalunkową formę tekturową TARNOPAK otrzymał nagrodę „Srebrny Kask” od Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa oraz „Złotą Syrenkę” od Warszawskich Targów Budowlanych i Nieruchomości, jak również wyróżnienie na XIII Międzynarodowych Targach Budownictwa TARBUD.

W zakładzie TARNOPAK od 2003 roku funkcjonuje certyfikowany system zarządzania jakością wg ISO 9001. Dodatkowo w roku 2007 firma uzyskała certyfikat spełniania wymagań NATO wg normy AQAP 2110.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.tarnopak.pl

38-200 Jasło, ul. Mickiewicza 108, woj. podkarpackie
tel. +48 13 491 50 75,