Bęben tekturowy szyty na miarę

ZPO Tarnopak specjalizuje się w produkcji opakowań wykonanych ze specjalnie przygotowanej tektury, a także z metalu, drewna oraz ich połączenia. Bębny tekturowe firmy posiadają atest UN i przeznaczone są do transportu materiałów stałych, sypkich i półpłynnych o dużej lepkości, w tym również materiałów niebezpiecznych. Stanowią niezastąpione rozwiązanie, które cechuje się wszechstronnością i trwałością. Można je wykorzystywać zarówno w transporcie drogą lądową, morską, jak i powietrzną.

Bęben tekturowy obręczowy vs bezobręczowy – który wybrać?

W ofercie Tarnopak znajdziemy zarówno bębny tekturowe obręczowe, jak i bezobręczowe. Oba rodzaje mają swoje unikalne cechy, które sprawiają, że są idealne w różnych sytuacjach.

Bęben tekturowy obręczowy będzie niezastąpiony w przypadku transportu materiałów ciężkich, takich jak chemikalia, minerały czy metale. Opakowania z obręczą zapewniają wyjątkową wytrzymałość i ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Podobnie, jeśli zamierzamy przetransportować materiały niebezpieczne – beczka tekturowa obręczowa spełnia rygorystyczne normy bezpieczeństwa, co czyni ją niezbędną w przypadku substancji, które wymagają szczególnej ochrony.

Z kolei bębny tekturowe bezobręczowe są pomocne w przypadku:

  • transportu materiałów o średniej masie – mogą być bardziej ekonomiczne i praktyczne dla takich materiałów jak sypkie produkty czy lekkie składniki przemysłowe,
  • jeśli potrzebujemy szybko przygotować bębny do transportu – konstrukcja jest prostsza w obsłudze i montażu,
  • w przypadku ograniczonego budżetu transportowego – bezobręczowe bębny są bardziej dostępne cenowo.

Beczka tekturowa Tarnopak – konstrukcja i parametry techniczne

Beczka obręczowa

Pobocznica wykonana jest z klejonej warstwowo tektury. Bęben posiada wzmocnienie w postaci obręczy z taśmy stalowej, przymocowane na krawędziach pobocznicy. Opakowanie posiada zdejmowane wieko mocowane do pobocznicy bębna przy pomocy obręczy zaciskowej z zamkiem dźwigniowym.

Na życzenie klienta bęben tekturowy może zostać zaimpregnowany, co zwiększy jego odporność na wilgoć i wytrzymałość w ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Dodatkowo może być wyposażony w uchwyty ułatwiające jego przenoszenie.

Parametry techniczne:

  • średnica wewnętrzna [mm]: 312; 392; 475; 500; 550; 571; 584,
  • wysokość [mm]: od 270 do 1570,
  • pojemność [l]: od 20 do 300.

Beczka bezobręczowa

Podobnie jak w przypadku bębna obręczowego, tak i tu pobocznica wykonana jest z klejonej warstwowo tektury, a powierzchnia beczki może zostać zaimpregnowana. Dno i wieko mocowane są przy pomocy dodatkowego pierścienia z tektury. Opcjonalne uchwyty ułatwią przenoszenie bębna.

Parametry techniczne:

  • średnica wewnętrzna [mm]: m.in. 312; 392; 475; 500; 550; 571; 584 i szersze,
  • wysokość [mm]: od 270 do 1570,
  • pojemność [l]: od 20 do 300.

Bębny tekturowe stanowią rewolucyjne rozwiązanie w dziedzinie transportu materiałów. Lekkość, wytrzymałość, ekologiczność i szerokie zastosowanie czynią je atrakcyjnym wyborem dla przedsiębiorstw dążących do efektywnego, bezpiecznego i ekologicznego transportu. Wprowadzenie beczek tekturowych do procesów logistycznych to krok w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości dla przemysłu transportowego.

Z ofertą Tarnopak można zapoznać się na stronie: https://tarnopak.pl/

38-200 Jasło, ul. Mickiewicza 108, woj. podkarpackie
tel. +48 13 491 50 75,