W dobie rosnącej świadomości ekologicznej oraz potrzeby zrównoważonego rozwoju, tuleje tekturowe zyskują na znaczeniu. Przemysł coraz częściej stawia na materiały odnawialne i przyjazne dla środowiska. Ekologiczność w połączeniu z wytrzymałością tub tekturowych sprawia, że mogą one zastępować ich plastikowe i metalowe odpowiedniki. Co więcej, proces ich produkcji jest zoptymalizowany pod kątem wydajności i minimalizacji odpadów, co czyni jej jeszcze bardziej przyjaznymi dla środowiska.

Tuby tekturowe mogą mieć różne średnice, grubość ścianek oraz długość, co pozwala na dopasowanie ich do specyficznych potrzeb różnych branż.

Fot. Tarnopak – tuby tekturowe

Jakie zalety mają tuby tekturowe?

O pierwszej zalecie już wspomnieliśmy. Tuleje tekturowe w pełni nadają się do recyklingu i są ekologiczną alternatywą dla plastikowych i metalowych rozwiązań.

Dzięki wielowarstwowej konstrukcji tuby tekturowe są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Z kolei ich lekka masa ułatwia transport, jednocześnie obniżając koszty logistyczne.

Możliwość dostosowania rozmiarów i grubości tulei do indywidualnych potrzeb sprawia, że są one niezwykle uniwersalne – znajdują zastosowanie w wielu różnych branżach, o czym szerzej opowiemy później.

To tylko niektóre z ich zalet. Całe spektrum korzyści, jakie niesie ze sobą to rozwiązanie, powoduje, że inwestorzy chętnie po nie sięgają. Decydując się na zakup tuby tekturowej bezpośrednio od producenta, możemy liczyć nie tylko na wysoką jakość wykonania, ale i na atrakcyjne ceny.

Tuba tekturowa – gdzie kupić?

Jednym z wiodących polskich producentów tulei tekturowych jest Zakład Produkcji Opakowań TARNOPAK z Jasła. Dostępne w ofercie tuby powstają z wysokiej jakości materiałów, są solidne, wytrzymałe i trwałe. Dzięki temu można je wykorzystywać na wiele sposobów i w różnych gałęziach przemysłu.

Fot. Tarnopak – producent tub tekturowych

Do wyboru mamy tuleje tekturowe zwijane spiralnie lub równolegle. Produkowane są – w zależności od wybranej grubości ścianki – z kilku do kilkudziesięciu sklejonych ze sobą warstw wysokiej jakości tektury.

Tuby tekturowe produkcji ZPO TARNOPAK posiadają średnice od 17,3mm do 800mm, a grubość ścianki wynosi od 1mm do nawet 30mm. Długość jest dowolna i zależy od potrzeb klienta. Na życzenie można zamówić też produkt w niestandardowych wymiarach.

Tuleje mogą zostać wykończone w specjalny sposób (np. papier ozdobny, nadruk czy etykieta), zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Co jeszcze jest możliwe? Gotowy produkt może zostać poddany dodatkowej obróbce poprzez nacinanie, rozcinanie, wykrawanie i wiercenie otworów, a także może być zabezpieczony impregnatem. Można też kupić tubę tekturową z zamknięciem, wykonanym z tworzywa, metalu, tektury lub sklejki.

Fot. Tarnopak – tuby tekturowe do wielu zastosowań

Tuleje tekturowe – wszechstronne zastosowanie

Tuleje TARNOPAKU wykorzystywane są do przeróżnych celów. Niektóre z nich są bardziej, inne mniej oczywiste. Kupno tuby tekturowej zazwyczaj służy klientom do takich celów, jak:

  • nawijanie różnego rodzaju materiałów

Są powszechnie używane m.in. do nawijania folii, przewodów elektrycznych, sznurów, wykładzin podłogowych, tkanin, łańcuchów, blachy, stali czy metali nieżelaznych. Dzięki nim produkty te mogą być nie tylko wygodnie przechowywane, ale i bezpiecznie transportowane.

  • transport

Idealnie sprawdzają się podczas transportu i składowania wszelkiego rodzaju materiałów. Służą jako elementy konstrukcyjne do pakowania i stabilizacji produktów podczas ich przewożenia.

  • regały magazynowe

Tuby tekturowe ułatwiają organizację i przechowywanie długich oraz okrągłych materiałów, np. rolek z tkaniną.

  • element konstrukcyjny, np. w przemyśle muzycznym, meblarskim

Fot. Tarnopak – tuby tekturowe ozdobne

Mogą być wykorzystywane też w produkcji instrumentów muzycznych, obudów głośnikowych czy mebli.

  • opakowania wysyłkowe dla produktów, takich jak np. mapy, plakaty, rysunki techniczne
  • opakowania ozdobne – np. na kosmetyki, leki, drobne przedmioty
  • wzmocnienie pudeł tekturowych
  • reklama, marketing, eventy

Tuby tekturowe wykorzystywane są do tworzenia standów reklamowych lub stoisk na różnego rodzaju eventach, targach i innych wydarzeniach.

  • drapaki dla kotów

Dzięki temu, że na tuby tekturowe z łatwością można nawinąć liny, sznury i przewody, trafiają one również do producentów drapaków dla kotów. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby miłośnicy mruczących czworonogów sami wykonali z nich drapak na swojego pupila.

Fot. Tarnopak – producent, o którego kupisz tuby tekturowe

To najczęstsze zastosowania, jednak możliwości jest o wiele więcej. Można powiedzieć, że ogranicza je tylko wyobraźnia inwestora.

Z całą ofertą firmy ZPO Tarnopak można zapoznać się na stronie: https://tarnopak.pl/

38-200 Jasło, ul. Mickiewicza 108, woj. podkarpackie
tel. +48 13 491 50 75,