- Tuleje tekturowe znajdują bardzo szerokie zastosowanie – mówi Andrzej Jaśko z firmy TARNOPAK Sp. z o.o., zajmującej się produkcją tulei tekturowych. – Dostarczane przez nas wyroby trafiają do różnego rodzaju odbiorców, którzy wykorzystują je do różnych zadań.

Tuleje tekturowe są łatwe w montażu, demontażu i utylizacji.

fot. TARNOPAK

Budownictwo

Jednym z najbardziej znanych zastosowań tulei tekturowych jest wykorzystanie w budownictwie.
- Tuleje tekturowe stosuje się jako formy szalunkowe, a także przy wykonywaniu słupów, kolumn, podpór, fundamentów punktowych, prefabrykatów i innych – wyjaśnia Andrzej Jaśko.

Do mniej znanych, a jednocześnie bardzo efektownych realizacji, należą np. mosty lub podpory pod farmy fotowoltaiczne.

fot. TARNOPAK

Firma TARNOPAK dostarczyła m.in. duże szalunkowe formy tekturowe do wykonania mostu łukowego w miejscowości Kąclowa. Takie projekty są możliwe dzięki temu, że firma może produkować formy szalunkowe o długości nawet 10 metrów i średnicy 80 cm. Standardowe długości oferowanych tulei wynoszą: 2 m, 2,5 m, 3 m i 3,5 m.

fot. TARNOPAK

Meblarstwo

W przypadku produkcji mebli wielu producentów także sięga po tuleje tekturowe. Dlaczego?

- Przydają się one np. do wykonywania stelaży mebli. Często producenci wykorzystują je również w swoich magazynach materiałów obiciowych – tłumaczy Andrzej Jaśko.

fot. TARNOPAK

Magazynowanie i pakowanie

Kształt kartonowych tulei sprawia, że często wykorzystywane są w różnych formach magazynowania.

- Zastosowanie tulei tekturowych w magazynach jest niezwykle powszechne – mówi Andrzej Jaśko. – Z powodzeniem można wykorzystać je do nawijania folii różnego rodzaju, tekstyliów, a także jako regały do magazynowania rolek z materiałami tekstylnymi.

fot. TARNOPAK

Tekturowe tuleje stosuje się również jako elementy zabezpieczające, usztywniające lub dystansowe przy pakowaniu wyrobów w różnych gałęziach przemysłu.

fot. TARNOPAK

Zastosowanie tulei tekturowych w przemyśle stalowym

Nie wszyscy wiedzą, że tekturowe tuleje są pomocne także w przemyśle związanym z obróbką stali. Jak to możliwe?

- Odbiorcy często zamawiają tuleje tekturowe o dużych średnicach, które następnie są wykorzystywane do nawijania lub zabezpieczania kręgów blachy – dodaje Andrzej Jaśko.

fot. TARNOPAK

Ciekawe dekoracje

Poza zastosowaniami tulei tekturowych w przemyśle i usługach, warto zwrócić uwagę na nietypowe ich użycie.

fot. TARNOPAK

- Nasze tuleje stosuje się również jako elementy dekoracyjne. Mogą to być np. nietypowe meble, elementy do osłony, dekoracyjne ściany, ale także tworzy się z nich interesujące kompletne zabudowy np. stoisk targowych – wyjaśnia Andrzej Jaśko.

fot. TARNOPAK

Produkowane przez Zakład Produkcji Opakowań TARNOPAK Sp. z o.o. tuleje mogą posiadać kolorowy nadruk mający charakter informacyjny lub reklamowy, co jeszcze bardziej zwiększa ich zastosowanie w promocji, dekoracji i reklamie.

fot. TARNOPAK

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.tarnopak.pl

38-200 Jasło, ul. Mickiewicza 108, woj. podkarpackie
tel. +48 13 491 50 75,