Szalunkowe formy tekturowe są znane i doceniane w budownictwie, zarówno jeśli chodzi o konstrukcje mieszkalne, jak również innego rodzaju. – To gotowe do użycia produkty, które są łatwe w montażu, demontażu i utylizacji – mówi Andrzej Jaśko z firmy TARNOPAK, będącej pierwszym w Polsce producentem szalunków tekturowych i oferującej szalunki do słupów okrągłych. – Tym, co wyróżnia tuleje szalunkowe jest lekkość. Są one dodatkowo pokryte od wewnątrz warstwą zapobiegającą przywieraniu betonu. Za ich pomocą możemy z łatwością wykonać kolumny, podpory, fundamenty punktowe, prefabrykaty itp.

fot. ZPO TARNOPAK

Szalunki do słupów okrągłych – zastosowanie na moście

Istnieją ciekawe przykłady zastosowania szalunkowej formy tekturowej. Jednym z interesujących zleceń, jakie wykonała firma Zakład Produkcji Opakowań TARNOPAK Sp. z o.o. z Jasła było dostarczenie szalunkowych form tekturowych do wykonania elementów mostu łukowego (wiatrownic). Wykorzystane one zostały przez firmę ELBUD z Przemyśla do budowy mostu, który powstał w miejscowości Kąclowa w ciągu drogi DW981. Ciekawostką w tym projekcie było zastosowanie szalunków poziomo. Firma TARNOPAK wyprodukowała na to zlecenie specjalne szalunki o długości 10 metrów oraz średnicy 80 cm.

Przestawione w artykule zdjęcia prezentują transport omawianych form szalunkowych, wykonanie prefabrykatów i montaż na budowie mostu.

fot. ZPO TARNOPAK

Ogromne możliwości

Zakład Produkcji Opakowań TARNOPAK Sp. z o.o. w Jaśle produkuje systemy szalunkowe form tekturowych o rozmaitej wielkości. Za sprawą swojego zaplecza technologicznego, firma może przyjmować różne zlecenia na szalunki do słupów okrągłych o różnej wielkości i przekroju.

fot. ZPO TARNOPAK

– Nasza podstawowa gama produktów obejmuje szalunki o średnicach od 10 cm do 80 cm, a ich standardowe długości wynoszą: 2 m, 2,5 m, 3 m i 3,5 m – dodaje Andrzej Jaśko. – Na specjalne zamówienie oferujemy oczywiście inne długości, w tym również powyżej 4 m.

fot. ZPO TARNOPAK

Produkowane przez Zakład Produkcji Opakowań TARNOPAK Sp. z o.o. szalunki posiadają certyfikat bezpieczeństwa. Na zewnętrznej powierzchni szalunku można wykonać kolorowy nadruk mający charakter informacyjny lub reklamowy.

fot. ZPO TARNOPAK

Szalunki z nagrodami

Zakład Produkcji Opakowań TARNOPAK Sp. z o.o. jest doceniany na rynku szalunków. Produkty przedsiębiorstwa wyróżniają się wysoką jakością wykonania, co zostało już wielokrotnie docenione nie tylko przez firmy wykonawcze. Firma została także nagrodzona oraz wyróżniona w wielu konkursach.

fot. ZPO TARNOPAK

Zakład Produkcji Opakowań TARNOPAK Sp. z o.o. otrzymał, za swoje szalunki do słupów okrągłych, nagrodę „Srebrny Kask” Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa, a także „Złotą Syrenkę” Warszawskich Targów Budowlanych i Nieruchomości oraz wyróżnienie na XIII Międzynarodowych Targach Budownictwa TARBUD.

fot. ZPO TARNOPAK

Od 2003 roku w zakładzie funkcjonuje certyfikowany system zarządzania jakością wg ISO 9001. Dodatkowo w roku 2007 firma uzyskała certyfikat spełniania wymagań NATO wg normy AQAP 2110.

fot. ZPO TARNOPAK

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.tarnopak.pl

38-200 Jasło, ul. Mickiewicza 108, woj. podkarpackie
tel. +48 13 491 50 75,