Duża uniwersalność zastosowania

Kartonowe tuleje szalunkowe są bardzo wszechstronne. Można je zastosować wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z elementami betonowymi o przekroju koła, takimi jak: kolumny ozdobne, części ogrodzeń, fundamenty punktowe, słupy konstrukcyjne w budownictwie indywidualnym i przemysłowym, konstrukcje tablic reklamowych, latarnie, znaki drogowe i wiele innych. Popularność kartonowych tulei wynika z tego, że pozwalają one na szybkie i proste wykonanie pracy.

Obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów kartonowych tulei szalunkowych w Polsce jest firma TARNOPAK z Jasła, która jest pierwszym krajowym wytwórcą tego systemu, mogącym pochwalić się 50-letnim doświadczeniem.

fot. ZPO TARNOPAK

Różne przekroje gotowych elementów

Dzięki szalunkom tekturowym można wykonać z betonu elementy o przekroju kołowym w różnych wymiarach. Dostępne są szalunki o średnicach 150 – 800 mm, w przedziałach co 50 mm, o długościach standardowych 3; 3,5; 4m. Inne długości oraz średnice są dostępne na specjalne zamówienie. Oferowane szalunki posiadają certyfikat bezpieczeństwa.

Szybka praca i oszczędności

Odpowiednia konstrukcja kartonowych tulei szalunkowych sprawia, że beton nie przywiera do ich powierzchni. W efekcie po zdjęciu tulei na powierzchni wykonanego elementu nie występują ślady wgnieceń.

Produkty firmy TARNOPAK dają wykonawcom możliwość szybkiej realizacji zamówienia, co bezpośrednio przekłada się na duże oszczędności. Natomiast prostota rozwiązania, jakim są kartonowe tuleje szalunkowe, pozwala na zupełną rezygnację z zastosowania drogich szalunków stalowych.

fot. ZPO TARNOPAK

Na duże oraz mniejsze zlecenia

Celowość zastosowania tulei szalunkowych najlepiej potwierdza jedno ze zleceń wykonywanych przez firmę TARNOPAK. Była to realizacja 3000 szt. fundamentów punktowych pod farmę solarną w Niemczech. Dzięki zastosowaniu tulei można było jednocześnie ustawić i zalewać mieszanką betonową dużą ilość szalunków. Dało to przewagę nad szalunkami stalowymi, które za każdym razem muszą być demontowane po zastygnięciu masy betonowej i przenoszone na kolejne stanowiska. Ponadto, w związku z ich wysoką ceną nie mogą być stosowane na tak masową skalę jak szalunki kartonowe, których demontować nie trzeba, a dodatkowo otwiera się możliwość wykonywania kolejnych prac montażowych od razu po związaniu betonu.

fot. ZPO TARNOPAK

W firmie funkcjonują systemy zarządzania jakością wg ISO 9001 oraz AQAP 2110. Zakład Produkcji Opakowań TARNOPAK jest również posiadaczem certyfikatu FSC® (FSC® C172072).

38-200 Jasło, ul. Mickiewicza 108, woj. podkarpackie
tel. +48 13 491 50 75,