Wielu wykonawców, którzy skorzystali z bogatej oferty deskowań oraz niezawodnych systemów zabezpieczeń oferowanych przez firmę DOKA z zadowoleniem wspomina przeprowadzone inwestycje. Bogata 150 letnia tradycja przedsiębiorstwa oraz poszukiwanie najkorzystniejszych rozwiązań, dopasowanych do potrzeb poszczególnych budów to pełne zadowolenie dla odbiorcy. Firma DOKA myśli przyszłościowo i swoje produkty dopasowuje do aktualnych wymagań oraz stale rozwija oferowaną gamę wyrobów, pozwalając przestrzegać zasad BHP na budowie.

Xsafe plus – ekonomiczne zabezpieczenie
Uniwersalny system pomostów Xsafe plus pozwala na ekonomiczne zabezpieczenie deskowań ścian i słupów. Stosowany może być do deskowań ramowych Framax Xlife oraz dźwigarowych FF20, Top 50 i Top 100 tec, a dzięki specjalnemu przyłączu nawet na deskowaniach słupów. Rozwiązanie składa się ze wstępnie zmontowanych, składanych pomostów roboczych o długości od 1,00m do 2,70m ze zintegrowanymi poręczami bocznymi, drabinami i samozamykającymi się włazami. Pomosty można od razu montować na deskowaniu. Barierka boczna może być zamontowana na pomoście na obu końcach, a osłona boczna po stronie deskowania to dodatkowe zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości. Stalowa rama stanowiąca poszycie pomostu chroni je przed uszkodzeniem. Co więcej, pomosty mogą być dodatkowo przedłużone o 0,60m aby uzupełnić długość pomostu do wymaganego wymiaru bez konieczności użycia desek.

Rusztowanie robocze Modul – intuicyjny system przyspiesza tempo prac
Dzierżawione rusztowanie robocze modułowe do prac ciesielskich i zbrojarskich Modul cechuje się niezwykłą prostotą i szybkością wykorzystania. Elementy systemu łączy się klinami i przytwierdza jednym uderzeniem młotka. Element podstawowy może zmontować samodzielnie jedna osoba. Systematyczny montaż możliwy jest dzięki przyłączom na węźle modułowym. Rusztowanie robocze Modul można błyskawicznie wykorzystać w następnym takcie po przestawieniu go za pomocą dźwigu. Zastosowana w systemie poszerzona podstawa oraz możliwość oparcia o deskowanie są dodatkowym zabezpieczeniem przed wywróceniem. Rozstaw węzłów w module wynosi 50 cm. Istnieje możliwość 8 kierunków łączenia w jednej płaszczyźnie. Grubość rur do montażu złączy wynosi 48 mm. Poszycia z włazem i zintegrowana w systemie drabina zapewniają bezpieczną i prawidłową komunikację na budowie.

Zabezpieczenie deskowania i krawędzi budynku – system ochrony bocznej XP
Stosowany szczególnie z powodzeniem na gotowych elementach konstrukcji system ochrony bocznej XP pozwala na skuteczne zabezpieczenie krawędzi stropu. Dopasowany jest również do systemów deskowań ściennych i cechuje się niezwykłą uniwersalnością. Innowacyjny system mocowania pozwala na wykorzystanie o 20% mniejszej ilości słupków przy wysokości do 1,80 m. Specjalna funkcja easy-click pozwala na prosty i szybki montaż i demontaż słupków bez użycia narzędzi oraz stanowi zabezpieczenie przed wysunięciem. Zastosowana ocynkowana siatka ochronna o większej sztywności oraz dużej trwałości gwarantuje pełne bezpieczeństwo przy krawędzi stropu i elewacjach. System ochrony bocznej XP posiada certyfikat bezpieczeństwa GS oraz jest zgodny z normą EN 13374.

Barierki ochronne to podstawa
Barierki ochronne BHP poprawiają komfort pracy, a tym samym wpływają na przyspieszenie prac. Chronią przed upadkiem z wysokości i są doskonałym zabezpieczeniem każdego etapu pracy. Można je stosować zarówno na deskowaniu, jak też na konstrukcji budynku. Mocowanie klinem i montaż młotkiem ułatwiają i przyspieszają montaż. System posiada dodatkowo zacisk barierki ochronnej S, który montuje się w dowolnym miejscu dźwigara drewnianego, co pozwala zabezpieczać różne obszary placu budowy. Z kolei zacisk barierki ochronnej T w łatwy sposób można stosować na prętach zbrojeniowych oraz kotwach gzymsowych.

Zabezpieczenie prac na wysokości – szubienica mobilna Freefalcon
Nowością w ofercie firmy DOKA jest wolnostojąca szubienica Freefalcon. Mobilna konstrukcja może być ustawiona za pomocą wózka do palet albo dźwigu, co znacznie skraca czas montażu i demontażu. To niezależne od geometrii budynku urządzenie pozwala zredukować ilość potrzebnych szubienic na kondygnację wyłącznie do tych, koniecznych z uwagi na prowadzone prace oraz użycie go tam gdzie nie ma możliwości zakotwienia do konstrukcji. Dzięki temu urządzenie doskonale sprawdzi się m.in. na platformach rozładunkowych przy rozładunku transportów, nadbrzeżach i skarpach. Zapewnia najwyższą stabilność na małych polach deskowania stropowego, dźwigarkowego nie przykotwionego do konstrukcji. Szubienica wyposażona jest w czynny amortyzator, który znacząco redukuje siłę szarpnięcia w przypadku upadku, co bardzo skutecznie eliminuje ryzyko kontuzji. Urządzenie może być użytkowane w promieniu 10m. Posiada obrotowe ramię oraz rozwijaną automatycznie linkę, a dodatkowo może być opcjonalne wyposażone w adapter do ustawienia „na zbrojeniu”.

 

fot. Doka

Uniwersalne składane pomosty robocze K
Dostarczane w całości i możliwe do natychmiastowego użycia pomosty rusztowaniowe do budownictwa monolitycznego cechują się wszechstronnym zastosowaniem oraz w znacznej mierze redukują nakłady czasu i kosztów dzięki prostemu użyciu oraz dużej trwałości. Wysoka nośność systemu do 600kg/m² (klasa obciążenia 6) oraz dwa warianty zawieszenia z szerokim wachlarzem akcesoriów, umożliwiających dopasowanie systemu do potrzeb budowy, a także wyjątkowa trwałość dzięki solidnemu wykonaniu sprawiają, że to rozwiązanie jest niezwykle cenione przez wielu inwestorów. System posiada także lazurowane podesty oraz ocynkowaną konstrukcję stalową. Pomosty robocze K, umożliwiające zachowanie zasad BHP na budowie, cechują się prostotą transportu i składowania dzięki możliwości układania ich w wysokich stosach.

Osłona przed wiatrem – Xclimb 60
Uniwersalna osłona przed wiatrem do budynków o każdej wysokości pozwala na bezpieczne przeprowadzanie prac na najwyższych kondygnacjach. System osłony wiatrowej Xclimb 60 zapewni niezawodną i bezpieczną pracę niezależnie od warunków atmosferycznych. Jednym z wariantów poszycia jest obudowa ramowa Xbright, na którą składają się ramy wypełnione są przeźroczystymi płytami poliwęglanowymi lub stalową siatką, przepuszczające światło i zapewniające pełne doświetlenie obszaru prac.

Schodnia do 100 m
Schodnia 250 to tymczasowa schodnia składa się ze stalowych ram i aluminiowych biegów schodowych. Pozwala ona na dostęp do wszystkich poziomów na budowie. Ergonomiczna konstrukcja to większa opłacalność dla inwestora. Minimalna ilość komponentów oraz bezpieczny, stopniowy montaż poziomów to łatwy oraz szybki montaż.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.doka.com

05-220 Zielonka, ul. Bankowa 32, woj. mazowieckie
tel. 22 771 08 16,