Rusztowania aluminiowe w dalszym ciągu są uznawane za nowość w kategorii konstrukcji budowlanych. Jednak ich popularność stale rośnie i nic w tym dziwnego. Długa lista zalet tak praktycznego rozwiązania pozwala zostawić daleko w tyle cieszące się dużą popularnością klasyczne rusztowania stalowe, które choć solidne, zasadniczo nie spełniają kluczowych wymagań pod względem komfortu eksploatacji. Obecnie nowoczesne systemy rusztowań powinien charakteryzować zarówno wysoki poziom bezpieczeństwa jak i możliwość sprawnego w pełni efektywnego wykonywania różnego rodzaju prac budowlanych, wykończeniowych czy instalacyjnych na wysokości. To wszystko sprawia, że kontrahenci coraz częściej decydują o wyborze rusztowań aluminiowych będących komfortowym i jednocześnie dość kosztownym sposobem na realizacje wszelkich drobnych prac na wysokościowych – od prostych czynności konserwatorskich, aż po większe zlecenia. A co jeśli duża inwestycja w tego rodzaju sprzęt wcale nie jest konieczna? Z gotowym rozwiązaniem przychodzi firma Instant Polska oferująca profesjonalny wynajem rusztowań aluminiowych spełniających wszelkie wymagania i potrzeby niezależnie od projektu .

fot. Instant Polska

Rusztowania aluminiowe przejezdne – najwyższy komfort pracy

Produkowane w różnych rodzajach rusztowania budowlane gwarantują możliwość odpowiedniego dopasowania konstrukcji do potrzeb użytkownika. Choć obecnie dostępne systemy można podzielić na odrębne kategorie według różnych kryteriów – sposobu użytkowania, konstrukcji czy materiału, z którego są wykonane. Najbardziej praktycznym spośród rozwiązań okazują się być rusztowania aluminiowe – w czym tkwi ich fenomen? Otóż aluminium jest dużo bardziej trwałe i odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne – znacznie dłużej opiera się korozji, więc nie straszny mu deszcz, śnieg i mróz. To niezwykle ważna zaleta, szczególnie, gdy chodzi o rusztowania stawiane na zewnątrz budynków. Ponadto materiał ten jest dużo lżejszy od tradycyjnej stali co znacznie ułatwia transport i montaż– taki typ rusztowania montuje się niezwykle łatwo, na ogół z modułów, które nie wymagają użycia dodatkowych narzędzi budowlanych. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem łączącym wszystkie tak istotne cechy są rusztowania aluminiowe przejezdne, których można wyróżnić kilka typów – od prostych, niewysokich modeli, przez zaawansowane, wyposażone w schody wewnętrzne, aż po niewielkie konstrukcje składane.

Mobilne systemy rusztowań aluminiowych złożone ze sztywnych elementów wyposażonych w odpowiednie kółka (samonastawne) umożliwiają przemieszczenie segmentu bez konieczności demontażu i montażu ich w innym miejscu. Z powodzeniem sprawdzą się więc przy pracach wymagających częstych zmian stanowiska np. różnego rodzaju montażach czy pracach konserwatorskich.

Rozłożone rusztowanie można z łatwością przesunąć w inne miejsce bez obaw przed zniszczeniem parkietów, posadzek czy innych podłoży. Po przemieszczeniu wystarczy unieruchomić koła za pomocą wbudowanych hamulców, dzięki czemu konstrukcja będzie stała stabilnie w wybranym miejscu – ważne jest jednak aby powierzchnia, na której będzie znajdowało się rusztowanie była płaska, co zagwarantuje użytkownikowi całkowite bezpieczeństwo. Nie bez znaczenia pozostają także tutaj szerokie podesty robocze zdecydowanie ułatwiające wykonywanie dowolnych prac wysokościowych.

Oferująca wynajem rusztowań aluminiowych firma Instant Polska dostarcza szerokiego wyboru rozwiązań – zarówno pod względem różnorodność konstrukcji jak i zakresu zastosowania.

fot. Instant Polska

Przejezdne rusztowania aluminiowe wynajem – czy to się opłaca?

Bez wątpienia rusztowania to jedno z niewielu narzędzi budowlanych o tak elastycznym charakterze zastosowania. Znakomicie sprawdza się zarówno przy prowadzeniu robót związanych z ocieplaniem budynków, tynkowaniem, malowaniem elewacji jak i stanowi nieocenioną pomoc przy czynnościach obejmujących wykonywanie rozmaitych instalacji, oświetleń czy klimatyzacji. Jednak decyzja o tym, czy korzystniejszy jest zakup czy wynajem rusztowania zależy od wielu czynników.

W takim wypadku warto postawić na sprawdzonego dostawcę oferującego możliwości dogodnego wyboru wśród najkorzystniejszych rozwiązań. To zdecydowanie jedna z wielu zalet jaka wyróżnia przedsiębiorstwo Instant Polska pośród licznej konkurencji. Działalność firmy oparta na solidnej wieloletniej współpracy z producentem UpRight – renomowanych systemów rusztowań InstantSpan gwarantuje profesjonalną sprzedaż jak również wynajem rusztowań aluminiowych przejezdnych.

Mocno rozbudowany asortyment dostawcy zawiera mnóstwo innowacyjnych konstrukcyjnie rozwiązań pośród, których znajdują się mobilne wieże Span czy pomosty komunikacyjne Spandeck jak np. małe systemy rusztowań o lekkiej konstrukcji – Snappy i Stairway – umożliwiające szybką komunikację. Natomiast system rusztowań Snap-Out doskonale sprawdzi się w miejscach trudno dostępnych, np. kotłach. Oferta dostawcy obejmuje również system F – fasadowe.

fot. Instant Polska

System mobilnych, wieżowych rusztowań aluminiowych Span 300 oferowany przez firmę Instant Polska stanowi doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie wymagany jest szybki montażu i demontaż. Wieże występują w dwóch wersjach: N – wąskiej i W – szerokiej, o długościach platformy 2, 2,5 i 3 m. Maksymalne obciążenie systemu wynosi 680 kg, a maksymalne obciążenie poziomu to 360 kg, przy niewielkiej masie własnej: pełna wieża o wysokości 8 m w wersji N waży 144 kg. Atutem tego typu rozwiązania zdecydowanie są zautomatyzowane zatrzaski na hakach znacznie upraszczające montaż i demontaż rusztowania. Ponadto regulowane nóżki pozwalają na dogodne poziomowanie – dotyczy to również nierównego terenu czy schodów, a solidne blokowane kółka umożliwiają swobodne przemieszczanie wieży.

Zakres wynajmu rusztowań aluminiowych przez dostawcę obejmuje także rozwiązanie jakim jest pomost Snappy. Tego rodzaju jednomodułowy zestaw pozwala na efektywne wykonywanie pracy montażu i demontażu, aż na wysokość 4 metrów. Jednak w przypadku tworzenia wieloelementowych ciągów komunikacyjnych np. pomiędzy wieżami Span niezbędny okazuje się być pomost Spandeck, znacznie ułatwiający wszelkie wykonywane prace.

fot. Instant Polska

Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie spośród oferowanych systemów producenta zostały wykonane z wysokiej jakości stopu aluminium, a zastosowanie w rozwiązaniach opatentowanego zacisk Rib-Grip – (żeberkowy) formowany na zimno (rusztowanie nie posiada połączeń spawanych) zapewnienia ich znacznie dłuższą żywotności. Ponadto rusztowania aluminiowe UpRight od 2009 zostały objęte, aż 10 – letnią gwarancją producenta.

Firma Instant Polska oferuje zarówno sprzedaż jak i wynajem rusztowań aluminiowych przejezdnych UpRight o różnych konstrukcjach w zależności od potrzeb i wymogów każdego kontrahenta. Tak, więc zakup rusztowań będzie najbardziej opłacalny w przypadku firm, które profesjonalnie świadczą usługi w zakresie montażu czy konserwacji budynków. Z kolei wynajem takiego rodzaju sprzętu będzie lepszym wyborem dla klientów bądź firm, które korzystają z rusztowań okresowo.  Jednak o tym, które z rozwiązań jest bardziej opłacalne każdy musi zadecydować indywidualnie – w czym niewątpliwie pomaga szeroki asortyment dostawcy.

Więcej szczegółów dotyczących oferty wynajmu i sprzedaży rusztowań mobilnych od firmy Instant Polska na www.instant.com.pl

02-699 Warszawa, ul. Kłobucka 10,, woj. mazowieckie
tel. (+48 22) 853 28 37,