Skorpion 280 SDBG

Nowością w bębnowych rębakach produkowanych przez firmę Teknamotor jest system podawania odpadów drzewnych składający się z zabudowanej w wahaczu zębatej górnej rolki dociskająco – wciągającej oraz stołu załadowczego z zębatą gąsienicą. Układ o napędzie hydraulicznym wspomaga transport drewna do systemu tnącego. Praca operatora polega na położeniu drewna na transporterze gąsienicowym lub ewentualnie lekkim popchnięciu materiału.

Rębak do drewna Skorpion 280 SDBG
Maszyna do rozdrabniania drewna SKORPION 280 SDBG to doskonały wybór dla firm i osób, które chcą pozyskiwać zrębki o jednorodnej frakcji. Posiada on duże możliwości przerobowe przy niewielkich gabarytach, pozwalających na wygodne używanie maszyny. Rębak bębnowy 280 SDBG to najmniejszy mobilny rębak z podajnikiem gąsienicowym produkowany w Europie. Ze względu na oczekiwania użytkowników, otrzymał on europejską homologację, która pozwala na rejestrację maszyny i dopuszczenie do ruchu drogowego. Rębak SKORPION w formie przyczepy specjalnej pozwala na szybkie przemieszczanie się między miejscami pracy.

 

teknamotor rębaki bębnowe do drewna teknamotor rębaki bębnowe do drewna fot. 1. Skorpion 280 RBG / fot. 2. Skorpion 350 SDB

W modelu mobilnego rębaka bębnowego Skorpion 280 SDBG zastosowano bęben płaszczowy z sektorowym układem 3 noży tnących – jeden obrót bębna to jedno cięcie drewna na całej szerokości bębna. Innowacyjne rozwiązanie to równomierne obciążenia systemu tnącego, stabilna praca silnika spalinowego i ekonomiczne zużycie paliwa. Zastosowanie sita pomaga w produkcji regularnego zrębka do celów opałowych i przemysłowych.
Bardzo łatwa regulacja i wymiana noży

 

teknamotor rębabki bębnowe do drewnaSystem dwóch transporterów

 

Nowa konstrukcja noży tnących w rębakach bębnowych SKORPION
Konstrukcja noży tnących ze stali narzędziowej to odporność na tępienie, długi czas eksploatacji – zostrzenie z długości nominalnej do 20 mm (w modelach rębaków 280RB, 280SDBG) lub do 55 mm (w 350RB, 350RBP, 500RB).
Długa i szeroka powierzchnia transporterów gąsienicowych to łatwość, skuteczność i wydajność załadunku drewna. Wolna przestrzeń między transporterami gąsienicowymi służy separacji zanieczyszczeń takich jak drobne kamyki, ziemia, piach, itp., tym samym wydłużeniu okresu eksploatacji noży.

 

teknamotor rębaki bębnowe do drewna teknamotor rębaki bębnowe do drewna Bardzo łatwa regulacja i wymiana noży

teknamotor rębaki bębnowe do drewna Konstrukcja noży tnących

 

Rębaki bębnowe – transporter gąsienicowy
Rębaki do drewna Skorpion 350 RBP i Skorpion 500 RB są wyposażone w wydajny system załadunku drewna w formie dwóch transporterów gąsienicowych. Modele rębaków Skorpion 350 RBP i Skorpion 500 RB w standardzie wyposażone są w hydraulicznie obracaną rurę wyrzutową, składany deflektor do zmiany kąta wyrzutu oraz składany stół załadowczy z dwiema zębatymi gąsienicami. Powyższe funkcje jak również uruchamianie, zatrzymywanie i cofanie systemem podawczym realizowane są za pomocą Joysticka.

 

teknamotor rębaki bębnowe do drewna teknamotor rębaki bębnowe do drewna Skorpion 350 RBP i Skorpion 500 RB są wyposażone w wydajny system załadunku drewna w formie dwóch transporterów gąsienicowych

 

System No-stress – system antyprzęciążeniowy w rębakach do drewna
Wszystkie modele rębaków bębnowych posiadają elektroniczny system No-stress, który eliminuje ewentualne zmartwienia użytkownika o przeciążenie układu napędowego, poprzez automatyczne czasowe zatrzymanie układu podającego. Edytowalne oprogramowanie systemu antyprzeciążeniowego No-stress pozwala w prosty sposób na zmianę ustawień pracy maszyny i dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Program „grube drewno”, „cienkie drewno” umożliwia szybką zmianę trybu pracy rębaka celem dostosowania do aktualnie rozdrabnianego materiału i efektywniejszej pracy rębaka. System ten ma wbudowany licznik motogodzin.

 

teknamotor rębaki bębnowe do drewna System No-stress

 

Rębaki Skorpion – zawór hydrauliczny
Wszystkie modele rębaków bębnowych z systemem gąsienicowym w standardzie wyposażone są w hydrauliczny zawór do regulacji prędkości podawania drewna co umożliwia cięcie odpadów drzewnych do bardzo drobnego zrębka który po dalszym przetworzeniu w młynach młotkowych może być wykorzystany do produkcji brykietu i pelletu. Zaś produkowany duży zrębek służy do palenia w piecach lub do sprzedaży na cele przemysłowe.

 

teknamotor rębaki bębnowe do drewna Zawór hydrauliczny

 

Z pełną ofertą maszyn do rozdrabniania drewna można zapoznać się na stronie firmy Teknamotor: www.teknamotor.pl

 

27-400 Ostrowiec Świętokrzyski, ul. Świętokrzyska 2a, woj. świętokrzyskie
tel. +48 41 26 36 823,