Podnośniki przegubowe

Bezpieczna praca na wysokości

Trudno wyobrazić sobie plac budowy bez podestów ruchomych. Jednak tylko urządzenia od sprawdzonych dostawców charakteryzują się odpowiednim poziomem bezpieczeństwa i funkcjonalnością. Jednym z takich producentów jest firma Haulotte, która w ostatnim czasie do oferty wprowadziła nową serię podnośników przegubowych.

Wytrzymałe i proste w obsłudze podesty
Pomysł nowej serii podestów Haulotte zrodził się w odpowiedzi na potrzeby i oczekiwania klientów. W wyniku połączenia specjalistycznej wiedzy technicznej Haulotte i doświadczeń klientów powstały 3 nowe modele podnośników: HA16 RTJ, HA 16 RTJ O, HA 16 RTJ PRO.
– Nowe modele są proste w obsłudze, wytrzymałe, niezawodne i wydajne. Charakteryzują się także wysokim poziomem bezpieczeństwa – mówi Małgorzata Nowakowska z firmy Haulotte Polska Sp. z o.o.

Podnośniki wielofunkcyjne
Nowe urządzenia w gamie Haulotte są wielofunkcyjne i sprawdzają się przy wszelkich pracach budowlanych (np. konstrukcje stalowe, okładziny, malowanie, ocieplanie budynków), wykończeniowych (hydraulika, elektryka, klimatyzacja, ogrzewanie, izolacje), konserwacyjnych, rozbiórkach, podczas przycinania drzew i wielu innych.
Dzięki wiodącej w branży powierzchni pracy z zasięgiem wynoszącym 8,3m i maksymalną wysokością przegubu wynoszącą 7,65 m, podesty z serii HA16RTJ doskonale nadają się do prac w najtrudniejszych warunkach. Jakość pracy zwiększa także duży prześwit (38 cm) i kąt nachylenia (40%), jak również napęd na cztery koła i skręt na dwa koła (modele HA16RTJ i HA16RTJ O) lub napęd i skręt na cztery koła (model HA16RTJ PRO). Stały dyferencjał antypoślizgowy rozkłada równomiernie siłę na koła. Dodatkowo, dla bardziej wydajnej pracy w terenie, hydrauliczna blokada dyferencjałów może być włączona ręcznie.
Czas podnoszenia wynosi tylko 40 s, co pozwala zaoszczędzić czas i także przyczynia się do większej wydajności pracy.
– Urządzenia mogą wykonywać kilka czynności jednocześnie, np. jazda + sterowanie + obrót wieżyczki lub na przykład obrót wieżyczki + podnoszenie/opuszczanie ramienia i teleskopu + JIB – podkreśla Małgorzata Nowakowska. – Dodatkowo sterowanie hydrauliczne za pomocą zaworów proporcjonalnych umożliwia wykonywanie wszelkich czynności płynnie i precyzyjne dotarcie do obiektu – dodaje.

 

podnośniki przegubowefot. Haulotte

 

Podnośniki na długie lata
W przypadku maszyn, które pracują w terenie, nie może być mowy o półśrodkach czy kompromisach. Takie urządzenia muszą być trwałe i niezawodne w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach. Dlatego też nowa seria podestów Haulotte posiada specjalną powłokę antykorozyjną na sworzniach, która zwiększa ich trwałość nawet trzykrotnie. Aby uniknąć ewentualnych uszkodzeń, system przeciążenia jest w pełni zabezpieczony i nie dotyka podłoża.
– Wpływ na mniejszą liczbę przestojów i mniejszą liczbę konserwacji maszyny ma również montaż siłowników skrętu wewnątrz obudowy i ich całkowite zabezpieczenie przed przypadkowym kontaktem, a tym samym i uszkodzeniem przez przeszkody – podkreśla Małgorzata Nowakowska.
Duże znaczenie ma też jakość zastosowanych w maszynach komponentów. W przypadku podnośników Haulotte pochodzą one tylko od renomowanych dostawców, jak np. silnik Kubota, joysticki BOSCH, złącza DEUTSCH, elementy hydrauliczne Sauer, BOSCH i HYDRAFORCE.
– W urządzeniach zastosowano również wzmocnioną konstrukcję kosza modułowego, który jest prostszy i tańszy w naprawie. W wypadku uszkodzenia wystarczy wymienić tylko pojedynczy element, a nie wymieniać cały kosz – mówi Małgorzata Nowakowska.

 

bezpieczna praca na wysokościfot. Haulotte

 

Podnośniki przegubowe przyjazne w obsłudze
Projektując trzy nowe modele podnośników przegubowych, producent zatroszczył się również o to, aby zapewnić jak najprostszą i komfortową obsługę. I tak na przykład nowy silnik Kubota ma zmienną prędkość silnika, co powoduje zmniejszenie o połowę poziomu hałasu oraz zmniejszenie zużycia paliwa o 15%. Standardowo urządzenia wyposażone są w tacę na narzędzia, a ergonomiczny panel sterowania jest intuicyjny i łatwy w obsłudze. Aby uniknąć jego ewentualnych uszkodzeń wyposażony jest w mocną pokrywę chroniącą.
Regularna konserwacja elementów takich filtry oleju i paliwa, wskaźnik poziomu oleju, zbiornik chłodnicy i alternator, przebiega szybko i sprawnie poprzez łatwy i bezpośredni dostęp do nich. Urządzenia są też wyposażone w nowe narzędzie diagnostyczne – jest to nowy ekran LCD zintegrowany w dolnym panelu sterowania, który pozwala na wstępną diagnostykę. Dla pełnego i natychmiastowego rozpoznania, technicy będą korzystać z nowego urządzenia diagnostycznego Haulotte HAULOTTE DIAG.
Firma Haulotte oferuje również dodatkowe urządzenie ochronne HAULOTTE ACTIVE SHIELD© BAR (dla modelu HA 16 RTJ PRO w standardzie, dla pozostałych jako opcja), który zmniejsza ryzyka zgniecenia przy zachowaniu optymalnej wydajności. System alarmuje (alarm dźwiękowy i świetlny) operatora o potencjalnej sytuacji uwięzienia lub zderzenia się z przeszkodą. Dozwolone są wtedy wyłącznie ruchy w tył i w dół tak, aby szybko uwolnić operatora.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.haulotte.pl

 

05-090 Janki, ul. Graniczna 22, woj. mazowieckie
tel. 227200880,


Liczba odwiedzin: 657 | Data publikacji: 2014-09-01

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:


Podobne artykuły


01.10.2013 | Podnośniki
Zarówno w budownictwie, przemyśle jak i logistyce...
02.10.2019 | Podnośniki
Podesty ruchome masztowe Haulotte Star 6 oraz...
podesty ruchome
05.10.2018 | Podnośniki
PULSEO firmy Haulotte to podesty ruchome o...
25.10.2017 | Podnośniki
Podesty to niezbędne wyposażenie firm z branży...
20.01.2017 | Podnośniki
Prace wykonywane na wysokości muszą być przeprowadzane...
26.01.2016 | Podnośniki
W branży budowlanej praca na wysokości to...
08.01.2016 | Podnośniki
Grupa Haulotte, która na swoim koncie ma...
23.07.2015 | Podnośniki
Podesty masztowe to jedne z najbardziej przydatnych...
23.07.2015 | Podnośniki
Charakterystyczne dla naszych czasów dążenie do maksymalnego...
08.12.2020 | Stal, wyroby stalowe
ATT Inox Drain to polskie przedsiębiorstwo o...
21.10.2020 | Rusztowania
Firma Instant Polska to niezawodny i ceniony...
26.06.2020 | Drabiny
Rusztowania i drabiny KRAUSE to na rynku...
To, co wyróżnia rusztowania PERI, to niezwykle...
Zawsze na wysokości zadania Istniejąca już od czterech...
21.02.2019 | Rusztowania
Dla zachowania pełnego bezpieczeństwa na budowie niezbędne...
08.03.2018 | Rusztowania
XXI wiek to era wieżowców. Drapacze chmur...
Jakość, kompleksowość, profesjonalizm – te trzy słowa...
30.06.2017 | Sklejki
Sklejki na podesty, rusztowania, sceny, podłogi pojazdów,...
01.06.2017 | Sklejki
Najważniejsze zalety sklejki to wytrzymałość na ciężar,...
29.03.2017 | Piece, kotły
W wielu krajach europejskich normą jest wykorzystywanie...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: podnośnik przegubowy, podesty, wielofunkcyjny podnośnik
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy