Fabryka mebli na wymiar

Choć nie brak dziś na rynku „sieciówek”, których rozbudowana oferta może niejednego przyprawić o zawrót głowy, to jednak coraz więcej osób poszukuje produktów wyjątkowych, zaprojektowanych zgodnie z indywidualnym gustem i upodobaniami. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele, bo obok wspomnianego wcześniej czynnika związanego z dążeniem do posiadania mebli jedynych w swoich rodzaju, w grę wchodzą też aspekty praktyczne. Meble wykonane na zamówienie są dokładnie dopasowane do potrzeb i pozwalają optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, co trudno przecenić zwłaszcza w pomieszczeniach „nieustawnych” (np. poddasza), o niewielkim metrażu, a także we wnętrzach luksusowych.

fot. EKO - Andrzej Benduski

Z drugiej strony – w sieci aż roi się od informacji o nierzetelnych stolarzach, którzy przyjmują więcej zleceń, niż są w stanie wykonać, co przekłada się na opóźnienia oraz – niestety – niską jakość realizowanych w pośpiechu projektów.

– Jako fabryka mebli na wymiar specjalizujemy się w projektowaniu i wykonywaniu mebli na zamówienie. Solidne zaplecze w postaci doświadczonej kadry fachowców oraz rozbudowanego parku maszynowego pozwala nam na indywidualne podejście do każdego klienta oraz terminową realizację powierzonych zadań. Współpracujemy z wieloma uznanymi markami, m.in. z producentem drzwi przesuwnych BONARI, największymi producentami płyt meblowych – SWISS KRONO, PFLEIDERER oraz EGGER, a także z firmą BLUM – najbardziej uznaną marką w zakresie akcesoriów meblowych. Jesteśmy ponadto dystrybutorem BRW Sp. z o.o. Dzięki temu możemy udzielać naszym klientom wieloletniej gwarancji na nasze produkty – mówi Andrzej Benduski, właściciel firmy EKO Andrzej Benduski.

fot. EKO - Andrzej Benduski

Portfolio fabryki mebli na wymiar nieustannie poszerza się o zrealizowane z sukcesem zamówienia – zabudowy kuchenne w różnych stylach, meble biurowe, do szkół, przedszkoli, bibliotek, lokali użytku publicznego, a także meble z drewna, które zostały wykonane na zamówienie odbiorców prywatnych, hotelarzy, restauratorów, właścicieli barów czy klubów. Firma wykonuje również meble na zamówienie do pokojów dziecięcych, salonów i sypialni, a także liczne zabudowy z wykorzystaniem niezawodnych i funkcjonalnych systemów drzwi przesuwnych BONARI.

To jednak nawet w połowie nie wyczerpuje możliwości przedsiębiorstwa, które ze swoją ofertą trafia też w gusta osób stawiających na aranżacje luksusowe, ekskluzywne czy utrzymane w duchu antycznym.

fot. EKO - Andrzej Benduski

Stylowy powiew przeszłości

Jednym z dużych obszarów działalności fabryki mebli na wymiar jest produkcja solidnych mebli na indywidualne zamówienie, które kierowane są do miłośników stołów, krzeseł, foteli czy szaf antycznych. Firma nie tylko projektuje i wytwarza meble, które są stylizowane na stare, ale także podejmuje się renowacji tych, na których czas odcisnął już swoje piętno.

fot. EKO - Andrzej Benduski

– Dotyczy to nie tylko bardzo starych mebli z minionych wieków, ale także mebli z poprzedniego ustroju. Ogromna popularność, jaką cieszą się dziś np. produkty z epoki PRL-u sprawiła, że poszerzyliśmy zakres naszej działalności właśnie o renowacje, które nadają starym przedmiotom drugie życie. Nie zapominamy jednak nigdy o jednym: stylowe meble, niezależnie od tego, czy wytwarzane są przez nas metodą rzemieślniczą od podstaw, czy jedynie odnawiane, mają nie tylko zdobić wnętrze, ale zapewnić także wygodę użytkowania. Dlatego obok designu kładziemy ogromny nacisk na komfort i funkcjonalność, a połączenie wszystkich tych aspektów w gotowym meblu jest dla nas w równym stopniu wyzwaniem, co i pasją – podkreśla Andrzej Benduski.

fot. EKO - Andrzej Benduski

Eklektyzm dla wymagających

Fabryka mebli na wymiar EKO Andrzej Benduski to przedsiębiorstwo, którego znakiem rozpoznawczym stało się też kreatywne podejście do produkcji mebli, wyrażające się w łączeniu różnych materiałów.

– Naszą misją jest rezygnacja z przedmiotów „sztucznych” i wprowadzanie zamiast nich materiałów naturalnych. Takie podejście sprawia, że w naszych projektach możemy ze smakiem łączyć nowoczesność z ponadczasową klasyką, a słowo „eklektyzm” jest nam szczególnie bliskie – mówi Andrzej Benduski.

Jako bezpośredni importer naturalnych kamieni z Indii oraz z Niemiec fabryka mebli na wymiar w swoich realizacjach łączy kamień i forniry kamienne z litym drewnem, zabezpieczając swoje wyroby naturalnymi olejami. Wiele z wykonanych przez producenta mebli bazuje na nieoczywistych zestawieniach nowoczesności i współczesnego designu z materiałami, które nadgryzł już ząb czasu, np. ze starym drewnem.

fot. EKO - Andrzej Benduski

Oferowane przez firmę forniry kamienne Stone Veneer, kamień naturalny czy elastyczny piaskowiec Xstone to również świetne materiały na okładziny ścienne, elewacje, ogrodzenia, parapety czy podłogi.

– Wykonane przez nas meble i zabudowy, w których połączyliśmy szlachetność drewna z surowością kamienia można dziś zobaczyć w wielu barach, pizzeriach, restauracjach, hotelach, firmach, salonach SPA, a także w prywatnych domach i mieszkaniach – podsumowuje Andrzej Benduski.

fot. EKO - Andrzej Benduski

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że meble wykonane na zamówienie deklasują produkty wytwarzane seryjnie – i to zarówno pod względem designu, jak i trwałości oraz funkcjonalności. Nie zawsze jest to jednak regułą, bo trafić też można na nieuczciwych wykonawców, którzy oferowane przez siebie meble traktują właśnie tak, jakby były produkowane seryjnie, nie przykładając szczególnej wagi do detali.
Fabryka mebli na wymiar EKO Benduski niestandardowość uczyniła swoim standardem. Nietypowe realizacje, odwaga w łączeniu różnych materiałów – również tych „z odzysku”, współpraca tylko ze sprawdzonymi dostawcami, a do tego – terminowość i rzetelność – to mocne argumenty, które sprawiają, że firma jest w stanie odpowiedzieć na potrzeby również najbardziej wymagających klientów.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.meble-eko.pl, www.antykmeble.pl oraz www.magiakamienia-eko.pl

42-500 Będzin, ul. Mickiewicza 101, woj. śląskie
tel. 502 62 00 14,