Lamele, niezależnie od tego, czy zdobią całą ścianę, czy tylko jej fragment, stanowią efektowny sposób na nadanie przestrzeni oryginalnego charakteru i przełamanie aranżacyjnej nudy we wnętrzach. Nic dziwnego, że dla wielu osób są one unowocześnionym wcieleniem modnych niegdyś boazerii, szytym na miarę współczesnych trendów w architekturze. Wiele osób rezygnuje jednak z takiego rozwiązania, uznając, że wykonanie ściany z lameli jest trudne, czasochłonne i wymaga zaangażowania stolarza, co w sposób oczywisty podnosi cenę wykończenia wnętrza.

I nawet jeśli w takiej sytuacji potrzeba rzeczywiście czegoś więcej niż kubła farby i pędzla, to jednak zrobienie ściany z lameli wcale nie jest skomplikowanym przedsięwzięciem. Fabryka Mebli Layman opracowała swój produkt wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów – odbiorców prywatnych, a także stolarzy, którzy szukają szybkich i prostych w montażu lameli na ściany lub na przepierzania. Ich funkcjonalność i aspekty praktyczne trudno przecenić, jednak niezaprzeczalnie to właśnie wyjątkowa estetyka gra pierwsze skrzypce.

fot. Layman

Kreatywne gry kolorem i kształtem

Lamele Premium oferowane przez producenta wyróżnia ogromna różnorodność kształtów, która deklasuje w tym zakresie konkurencję. Obok tradycyjnej prostokątnej formy, firma proponuje również lamele ryflowane, trapezowe, trójkątne i półokrągłe, co otwiera ogromne możliwości w zakresie tworzenia własnych, niepowtarzalnych kompozycji. Do tego dochodzi również zróżnicowana kolorystyka, bo do wyboru jest aż jedenaście odcieni, wśród których znajduje się m.in. ponadczasowa, zawsze elegancka biel, ciepłe barwy drewna (np. dąb miodowy, orzech dziki, sonoma), intrygujące srebro czy głęboka czerń.

fot. Layman

Wykonanie lameli na ścianie ma nie tylko walory dekoracyjne, choć desgnerski potencjał takiego rozwiązania jest ogromny. Warto pamiętać, że takie rozwiązanie świetnie spisze się również w roli dodatkowego zabezpieczenia ścian szczególnie narażonych na zabrudzenie – np. w przedpokoju.
Ponadto z oferowanych przez Fabrykę Mebli Layman lameli można wykonać przepierzenie oddzielającego różne części pomieszczenia. To atrakcyjna alternatywa dla stałej zabudowy, która nie pomniejsza optycznie przestrzeni i nie odcina dostępu do światła dziennego w wnętrzach, w których nie ma okna. Jednocześnie wykonując lekkie przepierzenie z lameli można zyskać więcej prywatności, oddzielając np. łóżko od pokoju z aneksem kuchennym w kawalerce czy wydzielając różne strefy w biurach lub restauracjach.

fot. Layman

Jak zrobić ścianę z lameli?

Oferowane przez Fabrykę Mebli Layman lamele ścienne są bardzo proste w montażu, który można wykonać na dwa sposoby.

Pierwszy polega na przymocowaniu do ściany specjalnej listwy montażowej, będącej częścią lamela. Następnie każdy pojedynczy lamel wciska się w listwę montażową, która jest w takim układzie stałym elementem, gwarantującym stabilność konstrukcji. Równie łatwo lamele można zdemontować i wymienić na inne, co pozwala na szybką zmianę aranżacji wnętrza.

fot. Layman

Drugi sposób na wykonanie ściany z lameli jest bardzo podobny, jednak w tej sytuacji listwy montażowe przymocowane są do gotowej płyty. W takiej sytuacji do ściany należy przymocować całą płytę, a nie pojedyncze listwy. Nie oznacza to jednak, że osoby, które decydują się na zmianę wystroju, muszą demontować cały panel. Podobnie jak w lamelach montowanych w pojedynczych listwach montażowych na wcisk, również w tym wypadku można wyciągnąć lamelę i wymienić ją na inną, nadając przestrzeni nowy styl.

Panele oferowane są w różnych rozmiarach i kolorach, co pozwala realizować nawet najbardziej śmiałe i oryginalne pomysły klientów. Możliwość zestawiania różnych kolorów i kształtów lameli z różnymi kolorami i wymiarami płyt, dają niemal nieograniczone pole do manewru. Ponadto producent może też wykonać na zamówienie lamele i panele o określonej przez klienta wysokości (maksymalnie 275 cm).

fot. Layman

Przywykliśmy do myśli, że jeśli chcemy wykończyć ścianę czymś innym niż tapeta lub farba, to konieczne będzie zaangażowanie fachowca, któremu trzeba będzie za jego pracę zapłacić. Panele Premium to produkt, który całkowicie zmienia to myślenie, pozwalając na samodzielne wykonanie ściany z lameli – szybko, bez skomplikowanych narzędzi, a ponadto – z opcją błyskawicznej metamorfozy wnętrza, gdy znudzi się nam kolor czy kształt lameli.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.layman.pl

82-300 Elbląg, ul. Słonecznikowa 10, woj. warmińsko-mazurskie
tel. +48 55 234 88 77,