Drabiny ewakuacyjne z koszem ochronnym
Oferowane przez Europejskie Centrum Innowacyjne drabiny ewakuacyjne wyposażone są w kosz ochronny, który skutecznie zabezpiecza przed upadkiem z wysokości. W tej grupie produktów znajdują się drabiny ewakuacyjne kotwione, które montuje się do elewacji, dachu, zbiorników, silosów i innych konstrukcji. W celu zminimalizowania ryzyka upadku, obok ochronnego kosza drabiny posiadają też podesty spoczynkowe rozmieszczone co 10 metrów oraz poręcze przy zejściach i wejściach. Aby uniemożliwić wejście na drabinę niepowołanym osobom, sekcje dolne mogą być składane.
– Opcjonalnie możemy doposażyć drabiny w tzw. „suche piony”, które są użyteczne szczególnie podczas akcji gaśniczych, bo doprowadzają wodę na górne połacie dachu bez konieczności wciągania wężów strażackich. Takie rozwiązanie sprawdza się  szczególnie w tych obiektach, gdzie istnieje duże zagrożenie pożarowe, np. w fabrykach z substancjami łatwopalnymi, fabrykach mebli, papieru, w przemyśle farmaceutycznym lub w przemyśle petrochemicznym – wyjaśnia Kamil Pyclik z firmy Europejskie Centrum Innowacyjne.

 

bezpieczna praca na wysokości bezpieczna praca na wysokościfot. Europejskie Centrum Innowacyjne

 

Dla oczyszczalni ścieków czy do prac budowlanych prowadzonych pod ziemią dedykowane są z kolei drabiny szybowe, które są mocowane na stałe w studzienkach czy szybach. W zależności od potrzeb i środowiska, w jakim będą używane, dostępne są w różnych wersjach materiałowych, np. ze stali nierdzewnej, ocynkowanej, z aluminium lub z wysokiej jakości tworzywa sztucznego.

Rusztowania jezdne – łatwy montaż i bezpieczeństwo pracy
Podczas wszelkich prac prowadzonych na wysokości – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków – doskonale sprawdzą się rusztowania jezdne, które umożliwiają szybkie, sprawne, a jednocześnie gwarantujące bezpieczeństwo pracownika przemieszczanie konstrukcji w obrębie prowadzonych prac.
W tej grupie produktów znajduje się na przykład rusztowanie jezdne ze składaną ramą nośną FARAONE TOP SYSTEM. Rusztowanie posiada innowacyjny systemem łączenia ramy ze stali nierdzewnej który zwiększa o 50% sztywność rusztowania i podwaja jego żywotność, umożliwiające pracę na wysokościach nawet do 13,40 m. – Seria TOP SYSTEM posiada opcjonalne dodatkowe udogodnienie w postacie wewnętrznej drabiny, która zwiększa komfort wchodzenia na rusztowanie i bezpieczeństwo pracy na wysokości.
Rusztowanie jest dostępne w trzech wersjach: pojedynczej, podwójnej i potrójnej. Łatwość przesuwania zapewniają kółka o średnicy 125 mm lub 200 mm z regulacją oraz hamulcem.

 

bezpieczna praca na wysokości bezpieczna praca na wysokościfot. Europejskie Centrum Innowacyjne

 

Firma E.C.I w ofercie posiada także rusztowanie FARAONE COMPACT, które jest jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań z uwagi na możliwości jego wszechstronnego zastosowania, a także ze względów ekonomicznych.
Cały system może być używany na schodach, a po zakończeniu prac rusztowanie można w bardzo łatwy sposób złożyć dzięki dolnej składanej ramie – podkreśla Kamil Pyclik.
Do obu serii rusztowań można zamówić windę do podnoszenia ładunków, z zasilaniem 220 V. Sprawdza się ona szczególnie podczas instalacji i montażu paneli słonecznych, pokrycia dachowego, instalacji itp.

Drabiny aluminiowe montażowe z podestami
Na inne funkcjonalne aspekty zwracają uwagę osoby, które w odpowiedni sprzęt wyposażają magazyny. Liczy się tu nie tylko lekkość drabin, które trzeba często przenosić z miejsca na miejsce, ale także bezpieczeństwo wchodzenia i schodzenia zagwarantowane przez odpowiednio szerokie stopnie czy podest roboczy.

 

bezpieczna praca na wysokościfot. Europejskie Centrum Innowacyjne

 

– W pracach montażowych doskonale sprawdzają się oferowane przez nas drabiny PLS, wykonane z najwyższej jakości aluminium, z dużym podestem roboczym, wysoką balustradą oraz możliwością regulacji wysokości – mówi Kamil Pyclik.
Dzięki temu, że drabina jest kompaktowa, lekka i łatwo się składa, bez trudu można ją przenosić z miejsca na miejsce. Bezpieczeństwo pracownika korzystającego z tego rozwiązania zwiększają stabilizatory krzyżowe, regulowany zawias, a także podwyższona krawędź podestu, chroniąca przed ześlizgnięciem się z nogi z podestu.
Wyrób jest zgodny z normą EN-131, która dopuszcza obciążenie do 150 kg. Na drabiny aluminiowe PLS udzielana jest 5-letnia gwarancja.

 

bezpieczna praca na wysokości bezpieczna praca na wysokościfot. Europejskie Centrum Innowacyjne

 

Podnośniki jezdne szyte na miarę   
W większych firmach budowlanych, a także w magazynach czy halach produkcyjnych najwygodniejszym rozwiązaniem umożliwiającym pracę na wysokościach oraz dostęp do wysoko przechowywanych towarów są różnego rodzaju podnośniki jezdne, które pozwalają zaoszczędzić czas konieczny na przestawienie rusztowania czy drabiny.
– W tej grupie produktów znajdują się samojezdne podnośniki osobowe i towarowe FARAONE, które bardzo łatwo można transportować dzięki ich kompaktowym wymiarom – podkreśla Kamil Pyclik.

 

bezpieczna praca na wysokości bezpieczna praca na wysokościfot. Europejskie Centrum Innowacyjne

 

Wytrzymałe i bezpieczne podnośniki jezdne mają platformę o maksymalnej ładowności 200 kg i aluminiową kolumnę, wewnątrz której znajdują się 2 łańcuchy typu FLEYERA – jeden roboczy, a drugi zabezpieczający. Łagodną i stopniową jazdę zapewniają dwa napędzane i samohamujące koła z silnikami elektrycznymi, sterowanymi przez układ elektroniczny. Przenośny panel sterujący, 12 regulowanych kół, które pozwalają na doskonały przesuw bez „luzów”, cylinder scalony z drugą kolumną w celu zwiększenia jej stabilności to rozwiązania, które zapewniają pewną i komfortową pracę. Podnośniki FARAONE w zależności od serii umożliwiają pracę na wysokości do 14,00 m (seria ELEVAH , podnośnik przemieszczany ręcznie – wysokość pracy do 7,22m ), (seria ELEVAH i seria PKS, podnośniki samojezdne wysokość pracy do 12,00m), oraz seria ZP przemieszczana ręcznie – wysokość pracy aż do 16 m.
– Oferujemy także różnego rodzaju lekkie platformy samojezdne, szeroki asortyment podnośników towarowych, jak również specjalistyczne rozwiązania konstruowane na indywidualne zapotrzebowanie klienta – mówi Kamil Pyclik.

 

bezpieczna praca na wysokości bezpieczna praca na wysokościfot. Europejskie Centrum Innowacyjne

 

W dzisiejszych czasach kwestie bezpieczeństwa pracy regulują surowe i restrykcyjne przepisy BHP, jednak ich przestrzeganie leży przede wszystkim w gestii pracodawców. Profesjonalny, niezawodny i solidny sprzęt umożliwiający bezpieczne prace na wysokości, jak również różnorodne zestawy asekuracyjne to rozwiązania, które nie tylko chronią pracownika przed utratą zdrowia, ale mogą również znacząco przyspieszyć i zoptymalizować prace na budowie.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.eci.com.pl oraz www.ewakuacyjne.pl

 

46-200 Kluczbork, ul. Kilińskiego 2, woj. opolskie
tel. 77 418 39 85, 601 982 329 ,