Jak nadać wnętrzom charakteru?
Niezwykłe pomieszczenia potrzebują nietuzinkowych rozwiązań, bo to właśnie one budują atmosferę i nadają aranżacjom charakteru. Niezależnie więc od tego, czy mowa o stylowym wnętrzu prywatnego domu, eleganckiego butiku, sklepu odzieżowego czy jubilerskiego, opłaca się zadbać o odpowiedni dobór materiałów wykończeniowych. Ładny, ciekawy mebel na wysoki połysk, nietuzinkowa dekoracja o głębokiej strukturze powierzchni czy dający odbicie lustrzane front to te elementy, które pozwolą pięknie wyeksponować prezentowane na ich tle produkty lub wprowadzić do aranżacji ciekawe architektonicznie akcenty.

 

płyty meblowe do stylowych wnętrzfot. Forner

 

Dla architektów, projektantów i firm meblowych poszukujących właśnie takich rozwiązań, dedykowane są płyty meblowe Forner z kolekcji Fornerlux w wysokim połysku oraz płyty meblowe TSS Cleaf o głębokiej strukturze powierzchni.

Superpołysk i supermat od polskiego producenta
Fornerlux firmy Forner to płyty meblowe z niemal idealnym lustrzanym odbiciem na powierzchni. Kolekcja obejmuje ponad 50 dekorów jednobarwnych, jedyne na polskim rynku dekory drewnopodobne pokryte transparentną folią akrylową oraz 4 kolory głęboko matowe (biały , kaszmir , grafit i czarny).

 

płyty meblowe do stylowych wnętrz płyty meblowe do stylowych wnętrz płyty meblowe do stylowych wnętrzfot. Forner

 

Wśród tak bogatej palety znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy surowych, minimalistycznych rozwiązań, jak i klienci ceniący ponadczasową klasykę.
Standardowy rozmiar płyt połyskowych firmy Forner to 2800 x 1300 mm, ale można zamówić również inne rozmiary. Produkty są dostępne także w wersji SR, czyli z podwyższoną odpornością na zarysowania.
– Oczywiście walory wizualne płyt są bardzo ważne, jednak równie istotna jest ich jakość. Możemy ją zapewnić dzięki temu, że używamy tylko najlepszych komponentów, w tym kleju PUR, co przekłada się na doskonałą jakość finalnego produktu – podkreśla Sebastian Bartkowiak, wiceprezes Fornera.
Płyty na wysoki połysk powstają na bazie MDF i folii akrylowych w jednym z najnowocześniejszych zakładów produkujących tego typu wyroby w Polsce. Markowa prasa przelotowa, w jaką wyposażona jest fabryka Fornera, gwarantuje bardzo duże moce przerobowe, bez żadnych kompromisów na rzecz jakości.

 

płyty meblowe do stylowych wnętrz płyty meblowe do stylowych wnętrz płyty meblowe do stylowych wnętrzfot. Forner

 

– Płyty połyskowe mogą być prasowane jedno- lub dwustronnie foliami połyskowymi, matowymi, laminatami czy foliami typu pet. Oferujemy także usługi cięcia i okleinowania – podkreśla Sebastian Bartkowiak.

Płyty o właściwościach optycznych i dotykowych
Wysokie połyski bardzo harmonijnie współgrają z aranżacjami utrzymanymi w duchu nowoczesności lub eklektycznymi, które odważnie łączą różne style. Jednak w takich wnętrzach równie ciekawe efekty można uzyskać, wybierając płyty o głębokich strukturach powierzchni.
Kolekcja płyt meblowych TSS Cleaf, składająca się z 50 dekorów w 15 unikalnych liniach strukturalnych kierowana jest do tych producentów, którzy tworzą nowoczesne, odznaczające się niespotykanymi walorami wizualnymi meble, fronty, szafy przesuwane czy elementy dekoracyjne.

 

płyty meblowe do stylowych wnętrz płyty meblowe do stylowych wnętrz
płyty meblowe do stylowych wnętrz płyty meblowe do stylowych wnętrzfot. Forner

 

Opatentowana technologia produkcji płyt sprawia, że do odbiorcy finalnego docierają one jako produkt dający sugestywne wrażenie nie tylko wizualne, ale także dotykowe. Warto też podkreślić ich zalety praktyczne.
– Powłoka warstwy dekoracyjnej płyt meblowych TSS Cleaf jest twardsza i bardziej odporna na zarysowania od tradycyjnych płyt laminowanych, czym zdecydowanie je przewyższa. Dzięki temu oferowane przez nas płyty meblowe są też bardziej odporne na wilgoć i z powodzeniem mogą być stosowane w kuchni czy łazience. Znaczna grubość warstwy dekoracyjnej daje też możliwość uformowania głębszych niż standardowe i naturalnie wyglądających struktur powierzchni – podkreśla Sebastian Bartkowiak.
Płyty meblowe z serii TSS Cleaf mają grubości 18 mm oraz format 2800 x 2070 mm. Do każdej płyty dostępne jest obrzeże, które w 100% pokrywa się z dekorem i strukturą płyty. Dostępne w dwóch szerokościach (22/1 mm i 40/1 mm) obrzeża są zarówno poprzeczne, jak i wzdłużne, dzięki czemu stanowią kontynuację wzoru znajdującego się na płycie.

 

płyty meblowe do stylowych wnętrzfot. Forner

 

– Dodatkowym walorem kolekcji TSS Cleaf jest to, że wszystkie dekory występują również w laminacie HPL o wymiarach 3050 x 1310 mm oraz grubości 0,8 mm. Laminat jest dostępny w dekorze i strukturze takim jak płyta – podsumowuje Sebastian Bartkowiak.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.forner.pl

20-258 Lublin, ul. Turystyczna 134D, woj. lubelskie
tel. 661 608 851,