Jakie fronty kuchenne?
Aby odpowiedzieć na powyższe pytanie, najpierw trzeba zdecydować, który styl kuchni jest nam najbliższy. Wszystko zależy od gustu właścicieli, a także od stylu, w jakim urządzony jest cały dom czy mieszkanie. Wiele osób dobierając fronty kuchenne kieruje się również względami praktycznymi, uwzględniając np. łatwość czyszczenia czy praktyczną kolorystykę.
-To fronty tworzą klimat kuchni, a ponieważ wybiera się je na wiele lat, warto postawić na sprawdzone rozwiązanie, które połączy ciekawy design i wzornictwo z najwyższą jakością – mówi Agnieszka Śpicha, dyrektor handlowy z Fabryki Frontów Meblowych Wiech.

Meble kuchenne nowoczesne
Po modnej w latach 90. XX wieku ozdobności, która była przeciwwagą dla PRL-owskiej, ponurej rzeczywistości, dziś znów wiele osób stawia na minimalizm. Kuchnie nowoczesne już od kilkunastu lat niezmienne królują w naszych domach, bo doskonale wpisują się w surowe, minimalistyczne aranżacje, w których mniej często znaczy więcej. W takich kuchniach najlepiej sprawdzą się proste, geometryczne formy, bez zbędnej ornamentyki. Drzwiczki do mebli kuchennych w nowoczesnych aranżacjach najczęściej są zdominowane przez stonowaną, jednolitą kolorystykę – biele, beże, szarości.

 

fronty kuchenne wiechfot. Fabryka Frontów Meblowych Wiech

 

W ofercie Fabryki Frontów Meblowych Wiech nie brak też propozycji dla osób, które stawiając na nowoczesność, decydując się na odważne aranżacje. Głębokie czernie, soczyste czerwienie czy żywe oranże mogą sprawić, że kuchnia nowoczesna stanie się najbardziej wyrazistym miejscem w domu.
– W aranżacjach minimalistycznych można uzyskać ciekawy efekt wybierając fronty na wysoki połysk, które nadają kuchni elegancki charakter. Warto też pamiętać, że błyszczące powierzchnie optycznie powiększają przestrzeń, dzięki czemu połyski bardzo dobrze wyglądają też w bardzo małych kuchniach – tłumaczy Agnieszka Śpicha.

Kuchnia w stylu retro
Styl retro od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Zaaranżowane w stylu minionej epoki kuchnie są bardzo stylowe, a zarazem przytulne i klimatyczne. Jakie są wyznaczniki kuchni retro?
 – W kuchniach nawiązujących stylistycznie do lat 50. i 60. dobrze sprawdzają się fronty kuchenne stylizowane na drewniane, które piękne prezentują się na tle jasnych ścian. W naszej ofercie znajduje się cała gama dekorów drewnopodobnych, które pozwolą stworzyć ciepłą atmosferę, sprzyjającą wspólnemu spędzaniu czasu – dodaje Agnieszka Śpicha.

 

fronty kuchenne wiechfot. Fabryka Frontów Meblowych Wiech

 

Styl retro w kuchni lubi fronty zdobione, frezowane, fantazyjnie żłobione, które dodają pomieszczeniom niezwykłego uroku, a całości dopełniają mosiężne uchwyty oraz przeszklenia.

Kuchnie skandynawskie
W ostatnich latach rekord popularności biją kuchnie skandynawskie, które zachwycają połączeniem prostoty i funkcjonalności. Jakie fronty kuchenne sprawdzą się w aranżacjach, które pokochali mieszkańcy Półwyspu Skandynawskiego?
– Przede wszystkim są to drzwiczki do mebli kuchennych, które są pozbawione dodatkowych ozdób. Urok skandynawskiej kuchni najłatwiej uzyskać wybierając proste fronty o jasnej kolorystyce – subtelne biele, beże i szarości. W większości skandynawskich aranżacji w górnych szafkach stosuje się przeszklenia, a ustawione w nich przedmioty ocieplają zabudowę.

 

fronty kuchenne wiechfot. Fabryka Frontów Meblowych Wiech

 

Kuchnia w stylu angielskim
Elegancka, stylowa, a jednocześnie przytulna i ciepła – to kwintesencja kuchni zaaranżowanej w stylu angielskim.
– Taka kuchnia wymaga należytej oprawy, dlatego jej wyrazisty, pełen światła i ponadczasowej elegancji styl najpiękniej prezentuje się w sporych przestrzeniach, choć nie brak klientów, którzy wybierają fronty kuchenne w stylu angielskim, mając do dyspozycji stosunkowo niewiele miejsca. W tym drugim przypadku trzeba zrezygnować z dużego okapu czy okazałej wyspy na środku, a podstawowymi wyznacznikami stylu będą jasne fronty i mnogość detali, takich jak zdobienia, liczne szufladki, ciekawe uchwyty – mówi Agnieszka Śpicha.

 

fronty kuchenne wiechfot. Fabryka Frontów Meblowych Wiech

 

Mimo dość odważnej ornamentyki oraz śmiałego wykorzystywania zdobionych listew czy pilastrów, kuchnie w stylu angielskim nie przytłaczają ciężarem. Lekkości dodaje im jasna kolorystyka – odcienie wanilii, beżu, czy bieli.

Oferta producentów frontów meblowych jest ogromna. Aby nie pogubić się w gąszczu przeróżnych możliwości, warto najpierw dokładnie przemyśleć, w jakim stylu chcemy urządzić kuchnię, starannie dobierając jej poszczególne komponenty. Pamiętajmy też o tym, że kuchnia jest miejscem typowo użytkowym. Aby gotowanie, zmywanie i jedzenie w niej było przyjemnością, musi być nie tylko aranżacyjnie spójna, ale również wygodna, praktyczna i funkcjonalna.

Ze ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.wiech-fronty.pl

 

32-400 Myślenice, Polanka 303, woj. małopolskie
tel. 12 357 63 58, 664 388 351,