Materiał pościeli

Wybierając komplety pościeli, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane. Poszczególne surowce różnią się między sobą właściwościami zdrowotnymi, a także wrażeniami dotykowymi. Najważniejsze jednak by produkt taki był w stu procentach naturalny i nie zawierał sztucznych domieszek, ponieważ tylko wtedy zapewni nam właściwą wentylację, termoregulację i odprowadzenie wilgoci, a dodatkowo będzie bezpieczny nawet dla wrażliwej skóry.

Producenci oferują na przykład modele wykonane z makosatyny bawełnianej, które charakteryzują się niezwykłą miękkością i przewiewnością. Takie komplety są też lekkie i delikatne, dzięki czemu świetnie sprawdzają się o każdej porze roku — zarówno zimą jak i latem. Z kolei do pościeli bawełnianej zalicza się między innymi satynę, korę, perkal czy adamaszek. Szczególnie ten pierwszy podgatunek jest bardzo przyjemny w dotyku. Wszystkie jednak zapewniają doskonałe odprowadzanie nadmiaru wilgoci, a także dobrą wentylację.

Rozmiar pościeli

Jeżeli dopiero zamierzamy kupić kołdry i poduszki, wówczas powinniśmy zastanowić się, jaki ich rozmiar będzie w naszym przypadku optymalny. Jeśli z kompletu takiego ma korzystać tylko jedna osoba, bardzo wygodnym rozwiązaniem jest wybór pościeli o wymiarze 160 x 220 cm, a poduszek 70 x 80 cm. W przypadku małżeństw lub par najbardziej komfortowym wymiarem kołdry i poduszek, a co za tym idzie, również pościeli jest 220 na 200 cm. W sytuacji, kiedy kupujemy nowy komplet do elementów, które już posiadamy, informacje o ich wymiarach powinniśmy znaleźć na metkach.

Design pościeli

Ostatnim aspektem, który warto wziąć pod uwagę, kupując pościel, jest jej design. Często zwłaszcza w małych sypialniach łóżko a co za tym idzie, pościel i narzuta stanowią jedyny element ozdobny pomieszczenia. Dlatego warto zainwestować w dobre jakościowo komplety, które będą wyróżniały się swoją kolorystyką lub zdobieniami. Podczas zakupów warto dodatkowo zaopatrzyć się w pasujące do wybranego kompletu pościeli prześcieradło.

34-300 Żywiec, ul. Sienkiewicza 81, woj. małopolskie
tel. +48 33 472 55 00, +48 504 774 396,