Problem hałasu jest dostrzegany coraz częściej, bowiem bezpośrednio przekłada się na komfort osób przebywających wewnątrz danych pomieszczeń. W głośnych budynkach ciężko się pracuje, uczy i odpoczywa. Co ciekawe, długotrwała ekspozycja na hałas to także narastający stres, a także ryzyko przewlekłego przemęczenia oraz rozwijających się na tej podstawie chorób. Dla dzieci oznacza to problemy ze snem oraz skupieniem, co może mieć ogromny wpływ na ich przyszłość. W hotelach, SPA, bibliotekach oraz szpitalach hałas może zupełnie zmienić relaksujący weekend lub rekonwalescencję w prawdziwe utrapienie. Jak temu przeciwdziałać?

fot. Borpelle 

Skąd pochodzą głośne dźwięki?

Niektóre źródła hałasu łatwo nazwać. Niektórzy z nas muszą intensywnie myśleć nad wygłuszeniem ściany od głośnego sąsiada, inni zmagają się z dźwiękami ulicy. Jakie jeszcze źródła hałasu znajdziemy w budynkach mieszkalnych i usługowych? Większość z nich pochodzi z ulicy, ale niektóre rodzą się wewnątrz pomieszczeń.

fot. Borpelle 

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że systemy wentylacyjne, kanalizacyjne, ogrzewanie oraz cwu mogą również generować dźwięki. Sama kotłownia to często źródło hałasu, który pochodzi od pieca, ale często przenosi się rurami. Zmywarka, zimna woda w rurach, spłukiwanie toalety – to tylko krótka lista źródeł tego problemu. Nie bez znaczenia są zastosowane materiały. Warto wspomnieć o dachu, który przy słabej izolacji może przepuszczać dźwięki deszczu lub gradu.

fot. Borpelle 

Duże znaczenie mają okna, a w przypadku opadów atmosferycznych – zwłaszcza te dachowe. Czasem dźwięk jest tak głośny w jednym pomieszczeniu, że zakłóca spokój w drugim. Co można z tym zrobić?

fot. Borpelle 

Jak wyciszyć ścianę od głośnego sąsiada i nie tylko?

Wśród sposobów na izolację akustyczną warto wspomnieć o specjalnej piance, która szybko daje dobre rezultaty, a do tego ma szereg zalet.

fot. Borpelle 

– Suche pianki akustyczne to świetne rozwiązanie do pomieszczeń, w których zależy nam na komforcie i ciszy – mówi Agata Olejniczak, Prezes Zarządu w firmie BORPELLE SP. Z O.O. SP. K., zajmującej się szeroką gamą komponentów, w tym uszczelek i pianek. – Takie rozwiązanie cechuje szybki i prosty montaż. Pianka może występować w wersji suchej albo samoprzylepnej.

Pianki akustyczne BORPELLE nadają się do ścian wewnętrznych i pozwolą skutecznie wyciszyć ścianę od głośnego sąsiada. Co ciekawe, ten produkt cechuje się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi także na różnych innych materiałach. Jest sam w sobie zatem bardzo uniwersalny.

fot. Borpelle 

Pianki stosować można zarówno na etapie inwestycji, jeszcze przed pojawieniem się problemu hałasu – zapobiegawczo, jak również aplikować je w już istniejących budynkach, gdzie głośne dźwięki dopiero zaczęły się pojawiać.

fot. Borpelle 

Wszystko prosto od producenta

Tak jak w przypadku innych materiałów, tak i przy wyborze pianki akustycznej, warto postawić na doświadczoną firmę, najlepiej od producenta. Uzyskamy dzięki temu wsparcie oraz fachową pomoc już od samego początku.

fot. Borpelle 

BORPELLE cieszy się dużą rozpoznawalnością w branży oraz dobrymi opiniami osób, którym udało się przy zastosowaniu pianki tego producenta skutecznie wygłuszyć ścianę od głośnego sąsiada lub podłogę od sąsiadującego pomieszczenia usługowego, handlowego. Firma posiada nowoczesny park maszynowy, dzięki czemu może sprostać nawet największym wymaganiom swoich odbiorców.

fot. Borpelle 

Korzystając z oferty BORPELLE otrzymamy wszystko z jednej ręki. Poza piankami akustycznymi firma oferuje uszczelki podszybowe z pianki polietylenowej PE do okien z drewna i tworzywa, a także taśmy z pianki PU do uszczelnień dachowych, wypełniania szczelin przy montażu stolarki lub w konstrukcjach budynku oraz do uszczelniania dylatacji w systemach dociepleń i fug ruchomych.

fot. Borpelle 

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.borpelle.com.pl

53-014 Wrocław, ul. Warsztatowa 3, woj. dolnośląskie
tel. +48 71 339 76 47, 605 744 499,