Lider Budowlany: Na co powinni zwracać szczególną uwagę fachowcy, poszukujący drewna budowlanego czy wykończeniowego najwyższej jakości?

Stanisław Marszałek: Drewno jest surowcem naturalnym, bardzo trwałym, energooszczędnym, zdrowym oraz daje nieograniczone możliwości zastosowania w budownictwie mieszkaniowym. Jednak musi być odpowiednio pozyskany i przetworzony aby mógł być wykorzystywany w sektorze budowlanym. Dlatego poszukując profesjonalnego drewna budowlanego, przede wszystkim należy zwracać uwagę na to czy pochodzi ono od pewnego dostawcy, który gwarantuje, że materiał spełnia wszelkie wymogi i kryteria począwszy od średnicy stosowanych kłód w stosunku do szerokości gotowego wyrobu, systemu cięcia surowych elementów ich sortowania, procesu suszenia, obróbki, sortowania końcowego oraz odpowiedniego zastosowania już gotowych wyrobów na poszczególne prace budowlane lub wykończeniowe. Ponadto materiał musi spełnić wszelkie wymogi normatywne, certyfikacyjne aby mógł być legalnie i bez obaw zastosowany w budownictwie.

 

dostawca drewna budowlanegofot. Stamadrew

 

Lider Budowlany: Jakie produkty w zakresie drewna budowlanego znajdują się w ofercie firmy Stamadrew?

Stanisław Marszałek: Nasza oferta jest bardzo szeroka. Oferujemy kilkaset produktów z drewna. Mamy możliwość kompleksowego zaopatrzenia każdego odbiorcy, we wszystkie potrzebne materiały do budowy domów z drewna w konstrukcji szkieletowej lub z bala profilowanego włącznie z elementami klejonymi, giętymi, według projektu. Dodatkowo w naszej ofercie znajdują się wyroby dla kompleksowego wykończenia domów na zewnątrz oraz wewnątrz, jak również elementy architektury ogrodowej.

Lider Budowlany: Jakie drewno najczęściej jest stosowane w budownictwie?

Stanisław Marszałek: W budownictwie, ze względu na znaczne walory nie tylko cenowe, przede wszystkim stosowane jest drewno świerkowe, ale coraz częściej stosowany jest modrzew, głównie syberyjski, drewno termicznie modyfikowane, które poddane profesjonalnej obróbce posiada najwyższe parametry trwałości, czy cedrowe pochodzące z Kanady.

 

skład drewna budowlanegofot. Stamadrew

 

Lider Budowlany: Jako dystrybutor tak wielu produktów, Stamadrew musi stawiać na solidnych dostawców. Z jakimi firmami współpracujecie?

Stanisław Marszałek: Odpowiadając na to pytanie muszę na początku zaznaczyć, że solidności przede wszystkim wymagamy od siebie. Wobec naszych klientów staramy się być kompetentnym partnerem, który może zagwarantować szybką, terminową realizację oraz dostarczyć produkt o najwyższej jakości. To powoduje automatycznie wybór partnerów, którzy właśnie te cechy posiadają. Naszym głównym partnerem od początku istnienia jest firma SECA, z którą staramy się kreować w Polsce solidność, jakość, partnerstwo. Współpracujemy również z kilkoma znaczącymi producentami wyrobów drzewnych w Europie. Wszyscy dostawcy muszą posiadać cechy najwyższej solidności, zapewnić oczekiwaną przez nas najwyższą jakość oraz terminowość.

 

drewno wykończeniowefot. Stamadrew

 

Lider Budowlany: Do kogo Stamadrew kieruje swoją ofertę?

Stanisław Marszałek: Jesteśmy w stanie obsłużyć każdego. Nie mamy ograniczeń w tej kwestii. Dostarczamy produkty bezpośrednio z zakładów produkcyjnych lub z naszych magazynów na terenie Polski .Oprócz obsługi firm prowadzimy również sprzedaż detaliczną. Elastyczne podejście do rynku drewna budowlanego zawdzięczamy odpowiedniej organizacji firmy i utrzymywaniu wysokich stanów magazynowych. Posiadamy trzy własne magazyny o pojemności 3700 m3 gotowych wyrobów pod dachem, co w Polsce nie jest czymś zwyczajnym. Do dyspozycji mamy magazyny w Europie o pojemnościach przechodzących w dziesiątki tysięcy m3 gotowych wyrobów. Odpowiedni kontakt z klientem na każdym etapie rozmów umożliwia nam wypracowany system komunikacji, na który składają się: szybka reakcja na potrzeby, natychmiastowy kontakt oraz doradztwo. Dzięki temu jesteśmy partnerem nie tylko dla firm polskich. Współpracujemy z partnerami ze Skandynawii, Francji, Włoch, Hiszpanii.

 

drewno do budowy domufot. Stamadrew

 

Lider Budowlany: Oprócz produktów oferują Państwo również usługi w zakresie lazurowania drewna.

Stanisław Marszałek: Tak. Oferujemy fabryczne zabezpieczanie drewna. Są to głównie elewacje w czterech systemach profesjonalnych środków. Jest to według nas najbardziej optymalna technologia nanoszenia idealnie równych warstw lazur w podciśnieniu. W tej technologii zostało wykończone kilka milionów m2 materiału na terenie całej Europy. Jest to całkowicie sprawdzona, profesjonalna i bardzo tania technologia. Dodatkowo nanosimy powłoki na deski podłogowe Feel Wood.

Lider Budowlany: Dziękują za rozmowę.

 

drewno budowlanefot. Stamadrew

 

Obecnie firma Stamadrew oferuje: deski tarasowe, deski podłogowe lite tradycyjne, deski podłogowe lite systemowe, podbitki, boazerie, elewacje, baliki, bale lite, klejone profilowane, drewno obrabiane termicznie, drewno strugane 4-stronnie-ramiaki, kantówki, łaty, drewno konstrukcyjne, płyty OSB3, MFP, QSB, akcesoria. Ze szczegółami oferty drewna budowlanego firmy Stamadrew można zapoznać się na stronie: www.stamadrew.pl / www.secacz.cz / www.seca.at / www.feelwood.at

 

 

 

43-503 Czechowice-Dziedzice, Przy drodze krajowej nr 1, woj. śląskie
tel. +48 33 4889880,