Do kogo skierowana jest oferta firmy Abies?

Dokładamy wszelkich starań aby oferta Abies Polska odpowiadała oczekiwaniom jak najszerszego kręgu klientów. Działamy na rynku od kilkunastu lat i oferujemy to co najlepsze. Chcemy aby nasza wiedza i doświadczenie w obróbce drewna służyła klientom także na polskim rynku. Drewno konstrukcyjne klejone trafia więc do firm budowlanych, firm ciesielskich, ale i handlowych. Tych które są zainteresowane rozszerzeniem asortymentu o produkty certyfikowane. W żadnym razie nie odmawiamy odbiorcom indywidualnym. Dla nas każdy kontrahent jest ważny w związku z tym jesteśmy w stanie obsłużyć małe realizacje architektury ogrodowej, ale i duże inwestycje oparte na konstrukcji drewnianej.

Drewno konstrukcyjne klejone i drewno konstrukcyjne KVH mają swoje atuty – jakie?

W porównaniu z tradycyjną tarcicą tak drewno klejone BSH jak i konstrukcyjne KVH pozostaje biologicznie martwe, a co za tym idzie nie wymaga impregnowania chemicznego, a odpowiednie zabezpieczenie budowlane sprawia, że zachowuje ono stale swoje parametry wytrzymałościowe i nie jest podatne na powstanie pleśni i grzybów. Dzieje się tak za sprawą całego procesu technologicznego w jakim są wytwarzane. Drewno konstrukcyjne klejone warstwowo BSH i lite KVH to drewno produkowane i selekcjonowane według ścisłych reguł. i norm. Drewno suszone jest komorowo i heblowane czterostronnie. Gdy dodamy do tego brak podatności na odkształcenia i pęknięcia, a także ekonomiczność czy tłumienie dźwięków i wibracji to otrzymamy materiał budowlany, którego zalet nie można przecenić.

Drewno konstrukcyjne KVH czym różni się od BSH?

Oba rodzaje drewna mają swoje zalety i konstrukcje, w których najlepiej się sprawdzają. KVH to czterostronnie strugane drewno konstrukcyjne, suszone do wilgotności na poziomie 15 proc. Każda belka kontrolowana jest pod względem jakości i wytrzymałości. Belki łączone są ze sobą na mikrowczepy. Drewno KVH spełnia normę EN 1912 w klasie C24. Daje możliwość tworzenia dłuższych elementów w litym przekroju oraz pozwala na ekonomiczne gospodarowanie odpadami. Drewno konstrukcyjne klejone BSH to drewno połączone na mikrowczepy i sklejone warstwowo. Jest ono uzyskiwane w wyższej klasie wytrzymałości. Nadaje się idealnie do stworzenia konstrukcji o dużych rozpiętościach i praktycznie dowolnym kształcie. Sprzyja temu fakt że przy zastosowaniu drewna BSH możemy uzyskać wyższą klasę wytrzymałości do GL32h C.

Czy w Państwa ofercie znajduje się tylko drewno konstrukcyjne KVH i BSH?

Nie. Oczywiście, że nie. Klienci znajdą również w naszym asortymencie dział bali profilowanych , systemów ściennych czy stropów z tak zwanego produktu innowacyjnego, primolam, ponadto drewno profilowane / elewacje, tarasy i płyty krzyżowo klejone.

Drewno konstrukcyjne klejone pozostaje jednak Państwa sztandarowym produktem. Jakie gatunki drewna wykorzystujecie na rynku polskim? Co cieszy się największą popularnością?

Przede wszystkim drewno konstrukcyjne z gatunków iglastych – świerk, sosna, modrzew. Surowiec z drewna liściastego dostępny jest tylko w asortymencie płyt klejonych krzyżowo. Posiadamy w swojej ofercie dąb, jesion i klon, buk, orzech i inne.

Drewno konstrukcyjne klejone i drewno konstrukcyjne KVH rzeczywiście są odporniejsze na ogień?

Tak. To fakt w pełni udowodniony. W większości krajów na podstawie badań do obliczeń odporności ogniowej konstrukcji drewnianych wartość prędkość zwęglania ( β) przyjmowania jest na poziomie 0,6mm/min. Obecnie zaleca się przyjmować dla drewna klejonego warstwowo wartość prędkości zwęglania 0,6mm/min dla drewna litego 0,8mm /min. Wyższa wartość dla drewna litego w porównaniu z drewnem klejonym uzasadniona jest naturalną cechą drewna powodującą spękania podłużne belek, dające możliwość głębszej penetracji procesu spalania.

Co jest wyróżnikiem Abies na rynku?

Myślę, że jest to swoistego rodzaju pasja do tego co robimy. Drewno konstrukcyjne klejone w naszych zakładach jest nie tylko produkowane przez nowoczesne maszyny i wykwalifikowanych ludzi. W kontaktach z klientem podkreślamy, że „drewno wymaga kompetencji”. Jeśli klient nie może liczyć na kompetentne doradztwo na poszczególnych etapach realizacji, nawet najlepiej przygotowany projekt może nie dostarczyć żądanej satysfakcji. Drewno konstrukcyjne KVH czy BSH samo na miejsce się nie dowiezie. Dysponujemy więc własną spedycją. Nasze atuty to również cała gama akcesoriów montażowych, możliwość impregnacji zanurzeniowej lub ciśnieniowej oraz w pełni zautomatyzowany proces obróbki – drewna przez centrum cieśielskie CNC Hundegger K2 .

Z pełną ofertą firmy ABIES można zapoznać się na stronie: www.abies-polska.pl

44-373 Wodzisław Śląski, ul. Marii Dąbrowskiej 7 , woj. śląskie
tel. (+48) 32 720 28 19,