Łuki drewniane konstrukcyjne Jagram-Pro SA w tysiącu wariantów!

Drewno klejone – alternatywa dla stali i żelbetu

Wytrzymałe łuki drewniane konstrukcyjne to wszechstronne elementy do budowy budynków mieszkalnych, produkcyjnych oraz usługowych. Odpowiednio kształtowane łuki drewniane osiągają różne wymiary i kształty. Nowoczesny sposób ich produkcji w firmie Jagram-Pro SA sprawia, że zakład może zaoferować rozmaite, w tym także wieloosiowe łuki, które sprawdzą się przy nawet najbardziej skomplikowanych projektach architektonicznych. Firma uzyskała na ich produkcję patent w roku 2016. Powstałe łuki są całkowicie odporne na warunki atmosferyczne i stabilne w swoim kształcie.

Konstrukcyjne łuki z drewna klejonego są doskonale znane w branży budowlanej. Drewno klejone skutecznie zastępuje stal i żelbet w budowie konstrukcji przestrzennych. Jest to lżejszy, bardziej ekologiczny, odnawialny i przyjazny środowisku materiał, który zaspokaja potrzeby nowoczesnych projektów. Dzięki klejeniu możliwe jest wytworzenie elementów o dużych wymiarach i dowolnych kształtach, które cechują się łatwym montażem. Wieloletni producent drewnianych elementów gięto-klejonych, firma Jagram-Pro SA, w tworzeniu łuków stosuje nowoczesną technologię trwałego klejenia ze sobą odpowiedniej ilości cienkich 6 mm lameli, które następnie są kształtowane na odpowiedniej prasie. Dzięki temu uzyskuje się mniejsze naprężenia w poszczególnych warstwach i można tworzyć dowolne kształty, przy zachowaniu odpowiedniej wytrzymałości, zgodnie z normami budowlanymi. W przypadku małego promienia gięcia stosuje się większą ilość warstw, a to zwiększa stabilność kształtu łuków i wpływa na jeszcze większą wytrzymałość gotowych elementów – w praktyce jest 36 MPa w przypadku wytrzymałości na zginanie.

fot. JAGRAM-PRO S.A

Od konstrukcji ogrodowej po rekonstrukcje budynków

Łuki drewniane konstrukcyjne powstałe spod skrzydeł Jagram-Pro SA cieszą się ogromną popularnością wśród odbiorców budowlanych w Polsce oraz zagranicą. Z powodzeniem stosowane są zarówno do budowy altan ogrodowych i zadaszeń tarasowych, ale także wiat samochodowych, mostów, hamaków, zabudów w przestrzeni publicznej czy wystawienniczej. Są doskonałym wyborem do budowy zadaszeń basenów oraz dużych, o nawet 18 metrowej rozpiętości, dachów hal produkcyjnych. Zaawansowana produkcja oraz bogate doświadczenie firmy działającej na rynku już od 1987 roku sprawia, że oferowane łuki charakteryzuje najwyższa jakość i estetyka wykonania. Jagram-Pro SA do każdego zlecenia podchodzi indywidualnie i pomaga realizować nawet najbardziej skomplikowane przedsięwzięcia. Wiele łuków wyprodukowanych przez firmę z Susza pomogło w rekonstrukcjach zniszczonych i zabytkowych budowli, w których zastąpiły one zniszczone części budowli. Drewniane łuki mogą być również stosowane jako krokwie dachowe, dzięki czemu pozwalają tworzyć nowoczesne wzorniczo zadaszenia.

fot. JAGRAM-PRO S.A

Łuki o dowolnym kształcie

Bogate doświadczenie w gięciu i klejeniu sprawia, że producent może wytwarzać łuki drewniane konstrukcyjne o dowolnym kształcie, poszerzając tym samym możliwości architektoniczne dla wielu budowli. Produkcja łuków o dużej rozpiętości oraz dostępnych w formie np. koła i półkola pozwala architektom na tworzenie nietypowych konstrukcji typu carport. Okrągłe dachy oraz obłe konstrukcje nie stanowią tym samym najmniejszego problemu dla wykonawcy. Najmniejszy promień gięcia stosowany w fabryce to jedynie 15 cm. Wielkość łuków także nie jest wyzwaniem dla firmy Jagram-Pro SA. Najkrótsze mogą mieć zaledwie 40 cm długości. W przypadku dużych form, jedynym ograniczeniem są możliwości transportowe, dlatego firma oferuje łuki o długości do 18 metrów, chociaż na własne potrzeby wyprodukowała element o długości 27 metrów, składający się ze 120 lamel giętych o pierwotnej długości 33 metrów.

fot. JAGRAM-PRO S.A

Technologia na rzecz jakości

Konstrukcyjne łuki z drewna klejonego, zarówno wytwarzane z katalogu, jak też na specjalne zamówienie, produkowane są w oparciu o technologię TCLwood618®, która będąc bardzo wymagająca dla producenta, zapewnia doskonałej jakości wyroby końcowe, co przekłada się bezpośrednio na powodzenie projektów odbiorcy produktów od Jagram Pro SA. Technologia TCLwood618® gwarantuje wysoką jakość wyrobu finalnego, co jest potwierdzone poprzez audyty jednostek, które certyfikują produkcję. Za sprawą dużej różnorodności cienkich lamel o grubości od 6 mm do 18 mm możliwe jest eliminowanie wad z drewna oraz gięcie przy minimalnych promieniach, nawet 15 cm. Firma przeprowadza klejenie zgodnie z europejską normą EN 14080:2013. Do procesu stosowane są kleje poliuretanowe, które pozwalają na klejenie lamel o wyższej wilgotności, co przekłada się na mniejsze naprężenia wilgotnościowe w konstrukcjach zewnętrznych. Dzięki tym spoinom produkty Jagram Pro SA nie zawierają także formaldehydu, a sam proces klejenia przebiega szybko, co poprawia czas realizacji zleceń. Bogaty i nowoczesny park maszynowy pozwala na wykonywanie nawet największych konstrukcji w całości, bez potrzeby ich łączenia, co przekłada się na wytrzymałość, jakość oraz estetykę łuków. Firma dysponuje m.in. opatentowaną przez siebie prasą hydrauliczną o powierzchni roboczej stołu tej maszyny 200 m2. Wysoką jakość produkowanych wyrobów zapewnia także doskonałej jakości surowiec, wyłącznie od sprawdzonych dostawców, który jest odpowiednio selekcjonowany i suszony.

fot. JAGRAM-PRO S.A

Lekkie, łatwe w montażu i bez potrzeby konserwacji

Konstrukcyjne łuki z drewna klejonego charakteryzują się łatwym i szybkim montażem. Lekkość łuków konstrukcyjnych, jakie produkuje Jagram Pro SA, sprawia także, że pozwalają one na budowę w miejscach o mniej korzystnych warunkach w zakresie gruntu, a do ich montażu wystarczy lekki samochodowy dźwig. Na ich popularność w pracach budowlanych wpływa także ich estetyka. Dzięki brakowi połączeń w łukach konstrukcyjnych oraz dodatkowych śrub i wzmocnień, cała budowla jest trwalsza i mniej wymagająca w konserwacji w porównaniu do np. konstrukcji stalowych (odnawianie powłok przeciwkorozyjnych). Warto wspomnieć, że łuki z klejonych lamel drewnianych nie pękają oraz nie tracą swoich właściwości oraz wymiarów.

fot. JAGRAM-PRO S.A

Z 10 letnią gwarancją

Wyprodukowane w Suszu łuki drewniane konstrukcyjne stały się częścią wielu mniejszych i większych projektów budowlanych. Efekty z ich wykorzystaniem można podziwiać m.in. w Galeriach Arkadia i Mokotów w Warszawie czy Centrum Biznesowe w Kopenhadze. Firma jest znana ze swojego indywidualnego podejścia do wielu trudnych i wymagających projektów, dlatego zdobyła szerokie uznanie w Polsce i zagranicą. Specjalista od projektów niepowtarzalnych oraz małych promieni oferuje doskonałe wyroby na podstawie posiadanego przez siebie patentu produkcyjnego i ogromnego doświadczenia w klejeniu oraz gięciu drewna.

Firma Jagram-Pro SA udziela 10 letniej gwarancji na wytrzymałość i trwałość oferowanych przez siebie elementów konstrukcyjnych.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.jagram.pl

14-240 Susz, ul. Leśna 16 , woj. warmińsko-mazurskie
tel. 552786757,


Liczba odwiedzin: 1220 | Data publikacji: 2020-06-23

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Producent domów szkieletowych ROMAR już od prawie...
24.05.2016 | Domy prefabrykowane
Drewno jest znanym od zarania dziejów materiałem...
Pozornie wydawać by się mogło, że konstrukcje...
Ktoś, kiedyś powiedział, że „Pasja jest przewodnikiem...
16.01.2015 | Domy drewniane
Prefabrykacja, czyli przygotowywanie gotowych do złożenia elementów...
29.11.2013 | Domy drewniane
Budowa domu to proces zwykle długi i...
Budowane dziś nowoczesne domy drewniane całoroczne to...
Swoboda projektowa, większe bezpieczeństwo oraz jeszcze lepsza...
15.12.2020 | Schody, akcesoria
Nowoczesne schody drewniane marki Brysch Treppen to...
08.05.2020 | Schody, akcesoria
O tym, że schody wewnętrzne drewniane pełnią...
18.03.2020 | Meble - ogrodowe
Jak powszechnie wiadomo, ogród to nie tylko...
W obecnych czasach aranżowanie wnętrz dla wielu...
15.07.2019 | Domy drewniane
Wiązary dachowe drewniane to coraz chętniej wybierana...
08.11.2018 | Domy drewniane
W Polsce coraz bardziej popularne są domy...
14.02.2018 | Schody, akcesoria
Schody w naszych domach pełnią nie tylko...
24.11.2017 | Domy drewniane
Domy szkieletowe to szybki i opłacalny sposób...
21.11.2017 | Domy drewniane
Domy drewniane są coraz częściej poszukiwane przez...
30.10.2017 | Domy drewniane
Dla tych, którym nieobca jest tematyka szeroko...
Drewno to jeden z najstarszych znanych człowiekowi...
14.06.2016 | Domy drewniane
Prefabrykacja konstrukcji drewnianych to metoda wznoszenia domów...
27.04.2015 | Domy prefabrykowane
Domy w konstrukcji drewnianej zdobywają nową rzeszę...
18.09.2014 | Domy drewniane
Technologia szkieletowa to rozwiązanie lekkie, energooszczędne i...
10.01.2014 | Stolarka otworowa
Przez nieodpowiednio dobraną stolarkę otworową budynek może...
07.04.2021 | Domy prefabrykowane
Miedziński Grupa Kapitałowa Sp. z o.o. opracowała...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. lubuskie
woj. wielkopolskie
woj. świętokrzyskie
woj.
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. podkarpackie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: jagram, konstrukcje drewniane, altany, pergole, łuki, łuki drewniane, łuki z drewna, Łuki drewniane konstrukcyjne Jagram-Pro, łuki drewniane konstrukcyjne, Jagram-Pro, Konstrukcyjne łuki z drewna klejonego, Konstrukcyjne łuki z drewna klejonego,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy