Drewno i materiały drzewne od KPPD

Tarcica iglasta obrzynana od solidnego dostawcy

Jakość materiałów konstrukcyjnych bezpośrednio przekłada się na satysfakcję z wykonanych projektów, niezależnie od tego czy są to niewielkie hobbystyczne przedsięwzięcia typu DIY czy duże inwestycje budowlane. Tarcica iglasta obrzynana oferowana przez firmę KPPD Szczecinek S.A. to materiał wyprodukowany w oparciu o najnowocześniejsze technologie, dlatego cieszy się niezwykłą popularnością wśród odbiorców hurtowych oraz indywidualnych. Firma produkuje rocznie około 250 tysięcy m3 tarcicy iglastej – sosnowej, świerkowej i modrzewiowej oraz 30 tysięcy m3 tarcicy liściastej – bukowej i dębowej.

W oparciu o najnowsze technologie

Nieobrzynana, jak też obrzynana tarcica iglasta i liściasta wytwarzane są w fabrykach należących do KPPD Szczecinek S.A. Firma dysponuje 9 zakładami, wytwarzającymi materiały drzewne z drewna iglastego oraz 2 zakładami przetwarzającymi surowiec gatunków liściastych. Drewno poddawane jest przetarciu na nowoczesnych maszynach, dzięki czemu wszelkie powstałe materiały drzewne cechują się doskonałą jakością, zarówno pod względem stabilności wymiarowej i dokładności cięcia, jak też wykończenia. Każdy z tartaków należących do KPPD posiada także suszarnie komorowe o wsadzie około 7000 m3. Co więcej, aż 5 tartaków przerabiających drewno iglaste wyposażonych jest także w autoklawy do ciśnieniowej impregnacji tarcicy, dzięki czemu firma może oferować surowiec poddany zabezpieczeniu nowoczesnym bezchromowym impregnatem Wolmanit CX-10.

fot. KPPD Szczecinek SA

Certyfikowana tarcica iglasta – cena, którą warto zapłacić!

Poszukiwania dobrego materiału rozpoczynają się już od etapu zakupu odpowiedniego surowca. KPPD stosuje do swojej produkcji odpowiednio wyselekcjonowane drewno, które posiada certyfikat FSC®, co oznacza, że lasy, z których pozyskano materiał zarządzane są w racjonalny sposób, a ich naturalny ekosystem jest chroniony. Firma jest uprawniona także do wystawiania certyfikatu CE na produkowaną przez siebie tarcicę konstrukcyjną oraz certyfikatu IPPC. W praktyce oznacza to, że tarcica iglasta obrzynana oraz nieobrzynana spod skrzydeł KPPD to materiały z gwarancją doskonałej jakości, odpowiednio posortowane wytrzymałościowo, ale także pozyskane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, bez uszczerbku dla ekologii. W obecnych czasach, kiedy świadomość odbiorców rośnie, a poszanowanie dla środowiska jest niezwykle istotnym elementem decyzji o zakupie, certyfikaty mają niezwykłe znaczenie – zarówno dla obiorcy desek i belek, ale także ostatecznego konsumenta, który zakupi konstrukcje z nich wytworzone. Cena tarcicy iglastej i liściastej z certyfikatem nie jest znacząco wyższa od materiałów niecertyfikowanych, ale przełoży się to znacznie na wartość wytworzonego z takiego drewna produktu – od stolików DIY, poprzez stelaże meblowe aż po większe konstrukcje budowlane.

fot. KPPD Szczecinek SA

Tarcica iglasta obrzynana – bogaty wybór materiałów

KPPD Szczecinek S.A. posiada w swojej ofercie znaczną ilość wyrobów drzewnych: tarcicę liściastą i iglastą, struganą bądź niestruganą, surową lub poddaną impregnacji, występującą w wielu wymiarach, ale także dedykowane materiały, takie jak: tarcicę konstrukcyjną lub do zabudowy ogrodu, iglaste drewno toczone, drewno opałowe, płyty klejone oraz deski obiciowe.

fot. KPPD Szczecinek SA

Przyjrzyjmy się popularnej obrzynanej tarcicy iglastej i wyrobom z niej wykonanym. W zakładach producenta drzewnego produkuje się dziesiątki tysięcy m3 tarcicy iglastej. Powstają z niej produkty o różnej wielkości, cenie i przeznaczeniu. Oferowane przez firmę materiały drzewne mogą być wykonane z drewna sosnowego, świerkowego lub modrzewiowego i dostarczone w formie świeżej lub suszonej, szorstkiej lub struganej oraz impregnowanej bądź nie. Elementy mogą występować m.in. w postaci znanych i często wybieranych desek o grubości 22-45 mm, szerokości 75-175 mm i długości 800-6000 mm. Popularne w ofercie firmy są także bale, których grubość może wynosić 50-100 mm, szerokość 100-225 mm oraz długość 2400-6000 mm. Jeśli poszukujemy grubszych elementów możemy zdecydować się na belki o grubości 200-250 mm, szerokości 200-250 mm i długości 2400-6000 mm. Oczywiście oferta budowlana zawiera także węższe łaty o szerokości od 58 mm do 140 mm oraz krawędziaki o grubości i szerokości 75-175 mm, występujące w dwóch długościach 2400-4000 mm lub 2400-6000 mm. Kompleksową ofertę materiałów wykonanych z tarcicy iglastej obrzynanej zamykają podkłady ogrodowe, fryzy oraz elementy meblowe oraz słupki o różnych wykończeniach głowy, a nawet wykonana z tarcicy iglastej nawierzchnia kolejowa.

fot. KPPD Szczecinek SA

Dostawy zawsze na czas

Ogromna produkcja w duchu nowoczesnej technologii pozwala firmie KPPD Szczecinek S.A. spełniać najwyższe oczekiwania klientów w zakresie dostarczanej tarcicy i produktów drzewnych. Dzięki niezawodności firma zyskała ogromne zaufanie wśród obiorców swoich wyrobów w Polsce, w Europie, a nawet w Azji. Ta innowacyjna spółka dostarcza tarcicę liściastą i tarcicę iglastą w szerokim zakresie cen, wielkości i przeznaczenia. Znaczne ilości m3 produkowanych materiałów sprzedawane są zarówno z centrali firmy (dla klientów instytucjonalnych) oraz ze Składu Fabrycznego w Koszalinie, który obsługuje klientów indywidualnych. Produkty wytworzone w fabrykach KPPD znajdziemy także w wielu składach handlowych na terenie naszego kraju.

Firma z powodzeniem promuje wykorzystanie drewna jako naturalnego surowca oraz na bieżąco reaguje na zmieniające się potrzeby odbiorców na rynku. Przy tej zaawansowanej i masowej produkcji oraz wsparciu profesjonalnego zespołu doświadczonych pracowników, KPPD Szczecinek S.A. jest w stanie dostarczać swoje wyroby zawsze na czas.

fot. KPPD Szczecinek SA

Z pełną ofertą firmy w zakresie nieobrzynanej i obrzynanej tarcicy iglastej oraz produktów z drewna liściastego można zapoznać się na stronie: www.kppd.pl

78-400 Szczecinek, Ul. Waryńskiego 2 , woj. zachodniopomorskie
tel. 943749700,


Liczba odwiedzin: 119 | Data publikacji: 2020-05-14

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:Podobne artykuły


Na pierwszy rzut oka nie do odróżnienia...
Budowane masowo u schyłku ubiegłego wieku srebrne...
Surowe, długie zimy i krótkie, chłodne lata...
Polski przemysł drzewny wytwarza 2,3 proc. PKB...
Produktem, który w ostatnich latach bezkonkurencyjnie podbił...
Wywiad z managerem firmy ABIES Polska o...
Drewno to jeden z najstarszych znanych człowiekowi materiałów...
Drewno jest niezaprzeczalnie piękne i stylowe. Dlatego...
Aranżując dom czy mieszkanie często stajemy przed...
08.06.2015 | Galanteria ogrodowa
Drewno pięknie prezentuje się w ogrodzie, jednak...
Efektywność. Wytrzymałość. Natura. Innowacyjność. Te słowa najlepiej...
Wraz ze wzrostem świadomości na temat obróbki...
Drewno klejone warstwowo to bodaj najbardziej zaawansowana...
Mnogość materiałów wykorzystywanych w nowoczesnych aranżacjach wnętrz...
Dla polskiej branży budowlanej drewno staje się...
Taras jest łącznikiem pomiędzy ciepłem domowego ogniska...
29.05.2020 | Kontenery
Dynamika naszych czasów i szybkie tempo życia...
29.05.2020 | Domy drewniane
Coraz większą popularnością cieszy się wypoczynek blisko...
27.05.2020 | Chemia budowlana
Bruk jest nieodłącznym elementem krajobrazu miast od...
14.05.2020 | Domy drewniane
Drewno jest najlepszym materiałem budowlanym, jakim natura...
08.05.2020 | Schody, akcesoria
O tym, że schody wewnętrzne drewniane pełnią...
Choć w Polsce przeważająca część domów jednorodzinnych...
Jak przełamać nudę w aranżacji łazienki? Odpowiedzią...
05.05.2020 | Domy prefabrykowane
Współczesny rynek budowlany oferuje tak wiele technologii...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. śląskie
woj. dolnośląskie
woj. dolnośląskie

Słowa kluczowe: drewno, tarcica iglasta, tarcica liściasta, producent tarcicy i wyrobów drzewnych, kppd, kppd szczecinek, wyroby drzewne, wyroby z drewna, tarcica iglasta obrzynana,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy