Skuteczne wytłumienie posadzek i biegów schodowych

Izolacja od dźwięków uderzeniowych

W XXI wieku w Polsce buduje się więcej, szybciej i taniej niż kiedykolwiek do tej pory. I choć nowoczesne domy i osiedla prezentują się imponująco, to jednak przebywając w nich często mamy wrażenie, że słyszymy kroki i głosy sąsiadów tak wyraźnie, jakby znajdowali się tuż obok. A przecież na komfort użytkowania składa się nie tylko świetna lokalizacja i wysoki standard wykończenia, ale również dobre wyciszenie pomieszczeń. Na szczęście na rynku są dostępne materiały, które zapewnią skuteczną izolację od odgłosów kroków, fachowo zwanych dźwiękami uderzeniowymi. Oferuje je austriacki producent, firma Getzner Werkstoffe.

Komfort akustyczny pomieszczeń – podłogi, stropy, ściany
Dotychczas najpowszechniejszą metodą izolowania pomieszczeń od dźwięków uderzeniowych były systemy podłóg pływających z np. wełną mineralną. Współczesny rynek zna jednak dużo bardziej innowacyjne materiały, wykorzystując do wytłumiania pomieszczeń wyroby na bazie elastomerów poliuretanowych.
– Oferowane przez nas elastomery Sylomer® i Sylodyn® skutecznie wytłumiają dźwięki uderzeniowe, a jednocześnie cechują się elastycznością i wysoką odpornością na obciążenia przy niewielkiej grubości – wyjaśnia Mariusz Czynciel z firmy Getzner Werkstoffe.

 

skuteczne wytłumienie posadzek skuteczne wytłumienie posadzekSylomer® (1) i Sylodyn® (2)

 

Sylomer® ma porowatą i zwartą strukturę i najczęściej stosowany jest w postaci włókien, które są poddawane obciążeniom ściskającym. Znajduje zastosowanie nie tylko w budownictwie mieszkaniowym jako izolacja od dźwięków uderzeniowych oraz izolacja podestów i biegów schodowych, ale również w wibroizolacji maszyn i budynków i w wielu obszarach techniki budowlanej (m.in. maty podnasypowe, łożyska podpokładnicowe, podkładki podtorowe, pełnopowierzchniowe, elastyczne komponenty wałków transportowych i pasów transmisyjnych, wysokoelastyczne uszczelki i wiele innych).
– Dziesięć typoszeregów tego elastomeru obejmuje wyroby o zakresie obciążeń statycznych od 0,011 do 1,200 N/mm², jednak istnieje też możliwość wyprodukowania Sylomeru® przeznaczonego do specjalnych zastosowań, o odpowiedniej gęstości i usieciowieniu – komentuje Mariusz Czynciel.
Z kolei pod marką Sylodyn® kryje się pięć typoszeregów elastomeru z zamkniętymi komórkami, które nie nasiąkają wodą. Oprócz powszechnego wykorzystywania tego materiału w lokalnym i dalekobieżnym transporcie kolejowym, doskonale sprawdza się on również jako izolacja przed hałasem kroków przy wykonaniu podłóg, schodów, w izolowaniu od drgań budynków, maszyn, jako izolacja akustyczna pomiędzy ścianami, podłogami i stropami. Również w tym przypadku możliwa jest modyfikacja właściwości materiału i jego dopasowania do konkretnych, specyficznych potrzeb.

 

skuteczne wytłumienie posadzekIzolacje akustyczne Construction Matt dostępne są w kilku typach. Różnią się właściwościami i kolorystyką.

 

Obok Sylomeru® i Sylodynu® bardzo skutecznym materiałem izolacyjnym jest też system izolacji podjastrychowej Construction Matt, dostępny w trzech typoszeregach. Łatwość dopasowania nawet do nierównego podłoża oraz niewielka grubość (ale bez kompromisów na rzecz skuteczności tłumienia dźwięków!) to zalety tego materiału, który można stosować wraz z systemami suchego jastrychu czy elementami drewnianymi.

 

skuteczne wytłumienie posadzekConstruction Matt pod suchym jastrychem

 

Izolacja akustyczna biegów i klatek schodowych oraz ciągów komunikacyjnych
O ile izolacja akustyczna posadzek staje się już standardem, o tyle wciąż stosunkowo rzadko troszczymy się o skuteczne wytłumienie ciągów komunikacyjnych, klatek schodowych czy samych schodów. Po części dzieje się tak dlatego, że izolacja tych części budynków bywa problematyczna z przyczyn technicznych, jak stosunkowo duże obciążenia i ograniczone wysokości, co już na starcie eliminuje możliwość użycia materiałów izolacyjnych o dużych grubościach.
Czy w związku z tym jesteśmy skazani na „głośne” klatki schodowe?
– Oczywiście nie! Nasza firma opracowała i wdrożyła system izolowania biegów schodowych SB10. Obejmuje on cztery typy podkładek, które skutecznie zapobiegają niekorzystnym  zjawiskom przekazywania drgań z biegów schodowych na podesty i dalsze elementy budynku – wyjaśnia Mariusz Czynciel.

 

skuteczne wytłumienie posadzek skuteczne wytłumienie posadzek skuteczne wytłumienie posadzek skuteczne wytłumienie posadzekCztery typy podkładek do izolacji akustycznej biegów schodowych:
Getzner SB10 S (1), Getzner SB10 I (2), Getzner SB10 L (3) oraz Getzner SB10 Z (4)

 

Podkładki są łatwe w montażu i bez trudu można je dopasować do istniejących nierówności, ponadto istnieje możliwość ich stosowania zarówno pod biegi wylewane na miejscu, jak i prefabrykowane.
Oferta firmy Getzner Werkstoffe obejmuje także systemy izolujące podesty schodowe Sylomer® Sr110 i Sylomer ®SR220. Sprawdzą się one w przypadku dużych obciążeń oraz wszędzie tam, gdzie obok wymaganej niewielkiej wysokości posadzki liczy się przede wszystkim skuteczność izolacji akustycznej.
– Dlatego też produkt ten cieszy się szczególną popularnością w obiektach użyteczności publicznej – szkołach, szpitalach, biurowcach, jak również w budynkach mieszkalnych – mówi Mariusz Czynciel.

 

skuteczne wytłumienie posadzekfot. Getzner

 

W dzisiejszym, bardzo zaawansowanym technologicznie świecie hałas zdaje się być zjawiskiem powszechnym. Nie możemy jednak zaakceptować sytuacji, w której we własnym domu słyszymy kroki i głosy sąsiadów. Rozwiązania Getzner Werkstoffe pozwalają na skuteczne uwolnienie się od hałasów, a tym samym na stworzenie w swoich czterech kątach oazy spokoju, która pozwoli odpocząć po ciężkim dniu pracy.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.getzner.com

 

82031 Grünwald, Getzner Werkstoffe GmbH Nördliche Münchner Str. 27, woj.
tel. 606 704 049,


Liczba odwiedzin: 1743 | Data publikacji: 2016-02-18

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


01.06.2021 | Kruszywa
Stare budynki, które wymagają kompleksowego remontu, stawiają...
26.05.2020 | Izolacje
Dziś już powszechnie wiadomo, że izolacja termiczna...
20.04.2018 | Systemy budowlane
Przebywając we wnętrzu, bez względu na to...
12.07.2017 | Izolacje
Bezpieczny dom to marzenie każdego z nas....
05.10.2018 | Natryski pianki
Jeszcze do niedawna izolacje natryskowe z pewnym...
31.10.2017 | Izolacje
Realizacja inwestycji przemysłowych to nie tylko prace...
23.11.2021 | Izolacje
Ogrzewanie ciepłej wody, a następnie jej przesyłanie...
Choć drewno uznawane jest za jeden z...
06.07.2021 | Chemia budowlana
Płyty gipsowo-kartonowe to doskonała alternatywa dla ścian...
21.06.2021 | Izolacje
Zadbanie o mniejsze straty energetyczne dla budynku...
26.08.2020 | Kruszywa
Remonty budynków to proces powtarzający się co...
23.04.2020 | Posadzki przemysłowe
Odgłosy kroków czy upadających przedmiotów, szum wody...
20.02.2020 | Stolarka otworowa
Drzwi wejściowe do mieszkania to newralgiczny punkt...
27.01.2020 | Natryski pianki
W dobie drożejących cen energii nikt nie...
18.10.2019 | Izolacje
Wełna skalna ROCKWOOL to doskonała alternatywa dla...
17.09.2019 | Izolacje
Ocieplanie celulozą to innowacyjne rozwiązanie stosowane na...
16.07.2019 | Domy prefabrykowane
Domy z prefabrykatów drewnianych, bardzo popularne w...
21.05.2019 | Beton komórkowy
Budowa posadzki wiąże się z dokonywaniem wielu...
18.09.2018 | Izolacje akustyczne
Coraz częściej mówi się o problemie hałasu...
11.01.2018 | Chemia budowlana
Dachy zielone to nowoczesny i ekologiczny sposób...
23.11.2017 | Systemy budowlane
Odpowiednia izolacja akustyczna wpływa na komfort użytkowania...
14.09.2017 | Izolacje akustyczne
Wejście w życie nowej normy dotyczącej akustyki...
05.03.2015 | Izolacje
W dzisiejszych czasach, gdy wciąż zwiększa się...
03.11.2014 | Beton komórkowy
O rosnącej popularności pianobetonu stanowi korzystny stosunek...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj.
woj. wielkopolskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: izolacje dźwiękowe, wytłumianie posadzek, izolacje akustyczne, izolacja akustyczna, Izolacja akustyczna biegów, Izolacja akustyczna ciągów komunikacyjnych, Izolacja od dźwięków uderzeniowych, Komfort akustyczny pomieszczeń, Skuteczne wytłumienie biegów schodowych, Skuteczne wytłumienie posadzek, izolacja akustyczna klatek schodowych, izolacja akustyczna posadzek, wytłumienie biegów schodowych, wytłumienie posadzek
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy