Producent płyt betonowych Contractors

Donice betonowe oraz beton architektoniczny

Panujący aktualnie trend, pozwalający na wszechstronne wykorzystanie betonu architektonicznego stwarza nieograniczone możliwości kreacji wnętrz i przestrzeni wokół nieruchomości. Surowiec ten doskonale sprawdzi się jako element dekoracyjny bądź umożliwiający realizację większych projektów architektonicznych. Producent płyt betonowych CONTRACTORS w szerokim asortymencie gwarantuje możliwość wykreowania rozmaitych rozwiązań przy pomocy elementów z betonu architektonicznego.

Beton architektoniczny ma wiele zastosowań. Dobrze sprawdza się jako ozdobny detal, który pozwala na wyeksponowanie wybranej powierzchni we wnętrzach, bądź nietuzinkowy fragment przydomowej przestrzeni, stanowiący atrakcyjną alternatywę w porównaniu, np. z tradycyjną kostką brukową. Kreatywne wykorzystanie betonu architektonicznego zarówno wokół domu, na podjeździe lub jako ozdobnego detalu architektury w ogrodzie pozwala na stworzenie niepowtarzalnego, klimatycznego otoczenia. Na szczególną uwagę w zakresie elementów dekoracyjnych z betonu architektonicznego zasługują wielkoformatowe płyty oraz donice betonowe.

Donice betonowe design na lata

Donice betonowe z oferty producenta płyt betonowych CONTRACTORS stanowią estetyczny zamiennik plastiku oraz innych materiałów. Charakteryzują się przede wszystkim wysoką jakością gwarantującą trwałość użytkowania oraz designem wpisującym się w każdą przestrzeń.

Przy użyciu donic betonowych, które występują w szerokim wachlarzu kształtów i rozmiarów z łatwością możemy dokonać modernizacji ogrodów czy tarasów sprawiając, że najbliższa przestrzeń stanie się bardziej komfortowa oraz wizualnie atrakcyjna. Obecnie dodatek w postaci donicy z betonu architektonicznego, choć na pierwszy rzut oka niepozorny pozwala na stworzenie nowoczesnej aranżacji podkreślającej urok wszelkich roślin i krzewów. Za sprawą klasycznego wyglądu donice betonowe doskonale sprawdzą się zarówno w nowoczesnych jak i bardziej tradycyjnych przestrzeniach wydobywając ich ponadczasowe piękno.

fot. Contractors

Rosnąca popularność dużych i solidnych donic z betonu architektonicznego sprawiła, że coraz częściej wykorzystywane są jako element ozdobny miejsc ogólnej użyteczności, jak skwery czy podwórka osiedlowe, będących miejscem odpoczynku, spotkań czy rozrywek podnosząc tym samym rangę lokalnej społeczności.

Donice ogrodowe producenta płyt betonowych CONTRACTORS wyróżnia wysoka odporność na wszelkie niesprzyjające warunki atmosferyczne w tym ekstremalnie niskie temperatury.

Grubość ścianek donic w zależności od wzoru wynosi ok. 5,5-6cm. Ponad to wyposażone zostały one również w ocieplane dno o grubości 2 cm i ścianki. Dzięki temu pozostawione na zewnątrz w okresie zimowym rośliny nie ulegną zmarznięciu. Wewnętrzne ścianki posiadają hydroizolację zatem podstawka staje się zbędna nawet, gdy donica znajduje się wewnątrz.

Brak dodatkowych akcesoriów stanowi bez wątpienia kolejny atut oferowanych donic. Zbędne są dodatkowe osłony, podstawki oraz wkłady wewnętrzne. Rośliny można sadzić bezpośrednio w ziemi, stosując na dnie warstwę drenażu z ogrodowego keramzytu.

fot. Contractors

Pierwsza myśl o donicy betonowej kojarzona jest z „betonową szarością”. Jednak rosnące zainteresowanie donicami oraz rozwój produktów spowodował, że w ofercie pojawiają się również inne wybarwienia oraz faktury.

W ofercie dostępne są donice w trzech typoszeregach. Pierwszy typ stanowią naturalne donice powstające z barwionego w masie betonu, dodatkowo impregnowanego bezbarwnym środkiem ochronnym. Wyroby powstałe tą metodą posiadają ciekawe przebarwienia charakterystyczne dla betonu. Inne rozwiązanie stanowią betonowe donice barwione kolorem, dzięki czemu uzyskuje się niebanalne połączenia kolorystyczne. Impregnat z kolorem nadaję całości wyrazistej barwy, a także ujednolica kolor betonu przez co wydłuża jego trwałość czyniąc donicę bardziej odporną na odbarwienia.

Kolejny typ donicy z betonu architektonicznego w asortymencie producenta stanowi Loft Design wyróżniający się surowym wyglądem. Ciekawa struktura donicy w postaci zacieków oraz licznych wżerów podkreśla charakter wyrobu. Klasyczna linia donicy Loft Design pozwala na swobodne wkomponowanie w rozmaite przestrzenie wyróżniające się dowolnością stylu.

fot. Contractors

Płyty betonowe do wewnątrz i na zewnątrz

Produkcja płyt betonowych stanowi drugi filar marki CONTRACTORS. W zasobach przedsiębiorstwa znajdują się nowoczesne płyty architektoniczne znajdujące szerokie zastosowanie.

Wyrób doskonale sprawdza się jako element dekoracyjny ścian i innych elementów konstrukcyjnych, pozwalający na wyeksponowanie poszczególnych detali. Dzięki różnorodności kształtów, rozmiarów, faktur oraz bogatej palecie barw umożliwia stworzenie nowoczesnych aranżacji pomieszczeń. Nie zaskakuje więc fakt, że od lat płyty betonowe nie słabną na popularności.

Płyty ogrodowe z betonu architektonicznego doskonale pełnią również rolę nawierzchni tarasu lub jako element tworzący stopnie, schody, chodniki czy ścieżki w przydomowej przestrzeni. Płyty betonowe świetnie wkomponowują się również w miejsca użyteczności ogólnej jak publiczne place czy skwery miejskie. Z powodzeniem można wykorzystać je do podniesienia terenu, który wyeksponuje dekoracyjne zielone obszary.

fot. Contractors

Format płyty występuje w różnych wielkościach o grubości 2, 6 i 8 cm w zależności od pełnionej funkcji. Produkcja płyt betonowych przebiega w sposób ręczny dzięki czemu pojedynczy wyrób wyróżnia się niepowtarzalną strukturą oraz barwą. Płyty wykonywane są z najwyższych jakościowo naturalnych surowców.

Unikalne cechy betonu oraz ręczne wykonanie sprawia, że są one lepszym zamiennikiem naturalnego betonu zbyt topornego do pełnienia roli dekoracyjnej. Proponowane płyty z betonu architektonicznego są niezwykle trwałym oraz wszechstronnym produktem o wysokiej jakości gwarantującym długoterminową użytkowość.

W ofercie znajdują się także płyty betonowe, nie tylko do zastosowania na ścieżki, tarasy czy ogrodzenia. Z powodzeniem mogą one także pełnić rolę podestu, jako element dopełniający wejście domu oraz stopnie blokowe lub w formie kształtu L. Można z nich tworzyć modne formy takie jak lewitujące schody. Doskonale nadają się do tworzenia dekoracyjnych murków oporowych lub konstrukcji ławek, stanowiących zarówno użyteczne jaki i estetyczne uzupełnienie ogrodu.

Więcej szczegółów na temat produktów z betonu architektonicznego znajdziesz na stronie: www.contractors.pl

34-220 Maków Podhalański, Białka 202, woj. małopolskie


Liczba odwiedzin: 1422 | Data publikacji: 2020-01-24

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Nowoczesny ogród przed domem to dziś kwintesencja...
Contractors-glowne
Donice ze stali corten, donice betonowe... Producenci są...
Beton architektoniczny to obecnie jeden z najnowocześniejszych...
14.12.2016 | Galanteria ogrodowa
Elegancja czy komfort? Krótkotrwałe, spektakularne piękno czy...
Ogradzanie nieruchomości to często jeden z pierwszych...
26.01.2016 | Galanteria ogrodowa
Drewniana architektura ogrodowa nadaje charakteru każdej przestrzeni,...
Wraz z modą na styl industrialny przyszedł...
Wielkoformatowe płyty z betonu cieszą się ogromną...
02.07.2020 | Beton
Beton architektoniczny to gwarancja łatwego i szybkiego...
21.02.2020 | Galanteria ogrodowa
W ostatnich latach beton architektoniczny stał się...
03.01.2020 | Posadzki przemysłowe
Najczęstszym elementem w obiekcie, który jest wykonywany...
Płyty włókno-cementowe SCALAMID z nadrukiem cyfrowym to...
Ekologia, energooszczędność, wytrzymałość – materiały budowlane dziś,...
Beton architektoniczny, choć na ogół kojarzony z...
12.09.2014 | Termoizolacja
W związku z rosnącymi cenami energii właściciele...
11.08.2014 | Beton
Wszechstronność zastosowania betonu sprawia, że materiał ten...
01.10.2013 | Beton
Technologia prefabrykacji jest znana w polskim budownictwie...
Na pomysł zastosowania betonowych płyt większość inwestorów...
Jeszcze do niedawna ogrodzenia betonowe kojarzyły się...
09.11.2020 | Beton
Myślisz o niepowtarzalnym wykończeniu swoich wnętrz oraz...
17.03.2020 | Meble
Beton architektoniczny do łazienki, kuchni, salonu jako...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. dolnośląskie
woj. zachodniopomorskie

Słowa kluczowe: contractors, płyty betonowe, architektura ogrodu, beton w ogorodzie, donice betonowe, płyty betonowe do wewnątrz, beton architektoniczny,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy