Płyty wielkoformatowe betonowe – wokół domu, do ogrodu czy na podjazd do garażu?

Kreatywnie wykorzystaj beton

Wielkoformatowe płyty betonowe to nowoczesny sposób na stworzenie dowolnego typu elementów łączących, ozdobnych, ale przede wszystkim charakteryzujących się dużą funkcjonalnością i wytrzymałością. W jaki sposób można je wykorzystać? Ogranicza nas prawie wyłącznie nasza wyobraźnia, a nasza kreatywność w połączeniu z płytami betonowymi znajdzie naprawdę spore pole do popisu.

Płyty betonowe na podjazd do garażu i nie tylko

Prostota użycia płyt betonowych powoduje, że stanowią one atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnej kostki brukowej, z którą uzyskać da się wyłącznie klasyczny efekt wizualny. Nowoczesny i kompatybilny ze współczesnymi trendami beton nadaje się między innymi do minimalistycznych i przemyślanych koncepcji, zarówno wnętrz domów, jak i przydomowej zabudowy i ogrodu. Wielkoformatowe płyty betonowe dostępne są w różnych rozmiarach, kolorach i strukturach. Zmienna jest także ich grubość. Od niej właśnie zależeć będzie to, do czego będzie można ich użyć. Płyty w grubości 6 cm będą odporne na zewnętrzne warunki atmosferyczne (mróz) i mogą być stosowane na ścieżki ogrodowe i tarasy. Płyty betonowe na podjazd do garażu dla samochodów osobowych do 3,5 tony muszą liczyć sobie co najmniej 8 cm.

 

fot. CONTRACTORS

Różnorodność zastosowań betonowych płyt wielkoformatowych

Tak jak napisaliśmy powyżej, jedną z możliwości zastosowania płyt betonowych jest użycie ich jako budulca do stworzenia podjazdu do garażu dla samochodów. Jednak kiedy już podjedziemy autem po betonie, dalej możemy wykorzystywać ten niezwykle ciekawy i funkcjonalny budulec do innych zastosowań! Z betonu może powstać chociażby taras, ława czy rzeźba. Z wielkoformatowych płyt betonowych można stworzyć podniesienia, ścieżki ogrodowe oraz rabaty, które pomogą zróżnicować duży, płaski i nużąco jednorodny teren ogrodu; można także wykorzystać je do budowy dużych donic, które umieszczone wzdłuż ogrodzenia lub tarasu ożywią i urozmaicą nasze gospodarstwo domowe. Można z niego stworzyć także….

Lewitujące schody z płyt betonowych

Wbrew pozorom nie jest to element scenografii do filmu fantastycznego, tylko modny, a jednocześnie funkcjonalny element dekoracyjny wielu domów. Warto wiedzieć, że ostatnio bardzo popularnym sposobem na dodanie lekkości nierównemu terenowi jest właśnie budowa tzw. lewitujących schodów, prowadzących do wejścia, czy ogrodu. Schody wykonane z wielkoformatowych płyt betonowych są jednym z solidniejszych. Beton użyty do ich wykonania należy do najtrwalszych materiałów, gwarantując powstanie niezawodnej i odpornej na czas i zniszczenia konstrukcji. Schody z betonowych płyt wielkoformatowych mogą być układane na podbudowie, wykonanej podobnie jak pod tradycyjną kostkę, na betonie lub na przygotowanej konstrukcji. Tak przygotowane wejście robi ogromne wrażenie zarówno na domownikach jak i gościach.

 

fot. CONTRACTORS

Płyty betonowe na podjazd do garażu? Nie ma problemu!

Płyty z betonu architektonicznego charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością i odpornością na czynniki zewnętrzne. Z tego powodu nie muszą być używane tylko we wnętrzach, ale można je stosować także w miejscach o podwyższonej wilgotności lub na zewnątrz, np jako podjazd do garażu, fragment boiska czy element ozdobny w parku. Garaż wykonany w stylowy sposób nie musi być dłużej przestrzenią, którą się ukrywa, taką jak strych czy piwnica. Wielkoformatowe płyty betonowe, zarówno ze zwykłego i mało ciekawego podjazdu, jak i z samego garażu, skrywanego zwykle przed niepożądanym wzrokiem przypadkowej osoby mogą uczynić coś, co przestanie być wstydliwym elementem domu, a zacznie przyciągać uwagę. Jeżeli zależy nam na tym, by to, co naokoło nas, stanowiło spójną całość, nie możemy skupiać się wyłącznie na wnętrzu mieszkania – równie ważne jest także zadbanie o jego bezpośrednie okolice i tereny przydomowe. Niezależnie od tego, czy wybierzemy sterylne szarości i minimalizm czy też betonowe płyty jako tło dla skomplikowanych wzorów i detali, nowoczesny i oryginalny beton to świetne rozwiązanie, na które warto postawić.

Więcej szczegółów na stronie: www.contractors.pl

 

34-220 Maków Podhalański, Białka 202, woj. małopolskie


Liczba odwiedzin: 8474 | Data publikacji: 2019-09-16

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Panujący aktualnie trend, pozwalający na wszechstronne wykorzystanie...
Nowoczesny ogród przed domem to dziś kwintesencja...
Contractors-glowne
Donice ze stali corten, donice betonowe... Producenci są...
Beton architektoniczny to obecnie jeden z najnowocześniejszych...
14.12.2016 | Galanteria ogrodowa
Elegancja czy komfort? Krótkotrwałe, spektakularne piękno czy...
Ogradzanie nieruchomości to często jeden z pierwszych...
26.01.2016 | Galanteria ogrodowa
Drewniana architektura ogrodowa nadaje charakteru każdej przestrzeni,...
Wraz z modą na styl industrialny przyszedł...
06.08.2021 | Beton
Obciążniki betonowe są jednym z najbardziej powszechnych...
Wielkoformatowe płyty z betonu cieszą się ogromną...
02.07.2020 | Beton
Beton architektoniczny to gwarancja łatwego i szybkiego...
21.02.2020 | Galanteria ogrodowa
W ostatnich latach beton architektoniczny stał się...
03.01.2020 | Posadzki przemysłowe
Najczęstszym elementem w obiekcie, który jest wykonywany...
Płyty włókno-cementowe SCALAMID z nadrukiem cyfrowym to...
Ekologia, energooszczędność, wytrzymałość – materiały budowlane dziś,...
Beton architektoniczny, choć na ogół kojarzony z...
12.09.2014 | Termoizolacja
W związku z rosnącymi cenami energii właściciele...
11.08.2014 | Beton
Wszechstronność zastosowania betonu sprawia, że materiał ten...
01.10.2013 | Beton
Technologia prefabrykacji jest znana w polskim budownictwie...
Na pomysł zastosowania betonowych płyt większość inwestorów...
Jeszcze do niedawna ogrodzenia betonowe kojarzyły się...
09.11.2020 | Beton
Myślisz o niepowtarzalnym wykończeniu swoich wnętrz oraz...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. dolnośląskie
woj. zachodniopomorskie

Słowa kluczowe: CONTRACTORS, płyty betonowe, podjazdy betonowe, wjazdy betonowe, garaże z podjazdem betonowym, betonowe płyty wielkoformatowe, betonowe płyty, lewitujące schody, unoszące się schody, schody w powietrzu, różne zastosowanie betonu, do czego zastosować beton,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy