Nic tak bardzo nie determinuje rozwoju rynku, jak rosnące wymagania konsumentów. Piękno drewna? Owszem, ale niech będzie to piękno długotrwałe i niekłopotliwe w konserwacji. Beton na ścianie w nowoczesnej aranżacji? Bardzo chętnie, ale koniecznie lekki i przyjemny w dotyku. Deski drewniane w rustykalnym salonie? Jak najbardziej, ale niech będą odporne na uszkodzenia… Przykłady można mnożyć, ale wniosek nasuwa się sam. Dziś producenci nie mogą oczekiwać od klientów, że będą skłonni do kompromisów. Jakość, nieprzeciętne walory wizualne, wytrzymałość – te wszystkie zalety muszą w sobie łączyć nowoczesne płyty tarasowe, płytki trawertyn na ścianę, czy płytki imitujące drewno.
– To właśnie zapotrzebowanie rynku wymusza na nas szukanie nowych rozwiązań, pomysłów i inspiracji. Betonowe Drewno Ogrodowe to produkty, który świetnie zostały przyjęte na rynku, ale to nie wystarczy. Dziś, gdy tak modne są minimalistyczne, surowe aranżacje, musieliśmy opracować produkty, które dobrze wkomponują się w nowe trendy – mówi Michał Pirecki z firmy 4 Globe.

 

kamień na tarasy kamień na tarasyfot. 4 Globe sp. z o.o.

 

Płyty tarasowe, kamień na tarasy
Drewno na tarasach chyba nigdy nie wyjdzie z mody, jednak obok desek drewnianych lub imitujących naturalny surowiec, równie często poszukiwanym rozwiązaniem są płyty tarasowe wpisujące się w stylistykę bardziej surową, nowoczesną, stawiającą na śmiałe i eleganckie połączenia.
– Dlatego nasza oferta poszerzyła się o dwa nowe rodzaje płyt tarasowych: Jura Cios i Jura Fala, które są wykonane z mrozoodpornego, nisko nasiąkliwego betonu barwionego w 100% masy. Aranżacyjne możliwości otwierają się również dzięki ciekawej gamie kolorystycznej tych płyt: ecru, kolor piaskowy, brązowy, szary i antracytowy – mówi Michał Pirecki.
Jura Fala to płyta nawierzchniowa o surowej, kamiennej fakturze. Bardzo dobrze prezentuje się w aranżacjach odwołujących się do architektury modernistycznej, zachwycającej wysmakowaną elegancją. Producent nie zapomniał też jednak o względach bezpieczeństwa, dlatego kamień na tarasy Jura Fala ma wysoki współczynnik antypoślizgowy. Szeroki wachlarz możliwości zastosowania, niekłopotliwa eksploatacja i prosta konserwacja tarasu wyłożonego tą płytą sprawiają, że jest to bardzo atrakcyjna propozycja dla miłośników praktycznych, a zarazem niepowtarzalnych rozwiązań.
Do klientów, którzy wolą subtelniejsze wzory, kierowana jest z kolei płyta tarasowa Jura Cios, o łagodnej strukturze ciosanego kamienia i delikatnych załamaniach. Można ją wykorzystać zarówno jako imitację kamienia na tarasy lub do układania ścieżek, przydomowych patio, alejek, altan i innych. Takie stonowane, subtelne wzornictwo sprawdzi się zarówno w otoczeniu nowoczesnej architektury, jak i w przypadku klasycznego budownictwa.

 

kamień na tarasy kamień na tarasy
kamień na tarasyfot. 4 Globe sp. z o.o.

 

– Nowością w naszej ofercie jest też płyta tarasowa Deska Panel, która powstała jako nasza odpowiedź na szereg zapytań klientów odnośnie produktu równie wysokiej jakości jak produkty BDO (np. typu Decha BDO), z betonu barwionego w 100% masy, ale o mniej rustykalnej strukturze – wyjaśnia Michał Pirecki.

 

kamień na tarasyfot. 4 Globe sp. z o.o.

 

Deska Panel o wymiarach 76 cm x 19 cm x 4 cm wyróżnia się delikatnie zarysowaną strukturą drewna. Dzięki subtelności tego wzoru, bardzo dobrze wkomponuje się on w tradycyjną zabudowę, a także w najbardziej nowoczesną, minimalistyczną  architekturę, której doda ciepła i charakteru, stając się nierzadko kompozycyjną dominantą wybranej aranżacji. Deska Panel, podobnie jak płyta tarasowa Jura Cios i Jura Fala, występuje w pięciu kolorach: ecru, piaskowym, brązowym, szarym i antracytowym.

 

kamień na tarasyfot. 4 Globe sp. z o.o.

 

Płyty ścienne (Beton Architektoniczny) – kamień trawertynowy i drewno
Nieśmiertelne drewno we wnętrzach dziś nie ma już nic wspólnego z lakierowaną boazerią. Różne struktury i wybarwienia surowca sprawiają, że z jego wykorzystaniem można wyczarować istne architektoniczne cuda. Nie mniej możliwości dają dekoracyjne płyty ścienne Deska, imitujące drewno – nowość w ofercie 4 Globe. Wykonane są one z lekkiego, barwionego betonu architektonicznego, który wygląda bardzo naturalnie. Układając deskę na ścianie można w szczególny sposób wyeksponować wybrany fragment przestrzeni, nadając jej ciepłego i przyjemnego wyglądu, nie obawiając się jednocześnie, że z biegiem czasu „drewno” zacznie szarzeć, pękać i tracić naturalny blask. Płyta ścienna Deska dostępna jest w pięciu kolorach: ecru, piaskowy, brąz, szary i antracytowy, co otwiera pole do popisu dla kreatywnych designerów, architektów i amatorów w aranżowaniu wnętrz.
Płyty ścienne Deska są nieodzownym „must have” wnętrz rustykalnych, jednak z powodzeniem mogą też stać się stylistycznym kontrapunktem modernistycznych aranżacji.

 

kamień na tarasyfot. 4 Globe sp. z o.o.

 

– Z kolei w pomieszczeniach, które jednoznacznie mają nawiązywać do nowoczesnych trendów w architekturze, ciekawe efekty można uzyskać wybierając beton architektoniczny na ścianę, imitujący kamień trawertynowy.
Struktura kamienia trawertynowego ma za zadanie stworzyć we wnętrzu wyjątkowy klimat. Dekorowane elementy (ściany, słupy) cechuje minimalistyczny styl ponadczasowej klasyki i elegancji – podkreśla Michał Pirecki.
Płyty ścienne trawertynowe wyróżniają się wyjątkowo trwałą powierzchnią, przy czym – dzięki zastosowaniu lekkich kruszyw – nie obciążają nadmiernie ścian. W ofercie dostępne są cztery kolory: szary, grafitowy, piaskowy i brązowy.

 

kamień na tarasy kamień na tarasyfot. 4 Globe sp. z o.o.

 

Naturalne materiały są piękne, a zarazem kłopotliwe w eksploatacji. Nie mówiąc o tym, że również ich cena nierzadko bywa zaporowa. Beton architektoniczny to atrakcyjna propozycja dla tych osób, które stawiają na atrakcyjny, oryginalny design, który jednak nie wymusza ustępstw na rzecz trwałości i wytrzymałości wyrobów.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.4globe.pl

 

42-110 Zawady , ul. Kręta 3a, woj. śląskie
tel. 519 396 239, 504 188 189 ,