Popularna betonowa „elka” to prefabrykowane elementy ułożone w kształcie litery L, co czyni tę formę wyjątkowo wytrzymałą. Konstrukcja często wykorzystywana jest do utrzymywania zboczy terenu, a także do tworzenia estetycznych obrzeży w ogrodach i na posesjach. Mury oporowe tego typu znajdziemy w ofercie firmy REKERS – producenta gotowych prefabrykatów ścian oporowych. Co je wyróżnia? Możemy liczyć m.in. na wysoką jakość mieszanki betonu, produkowaną zgodnie z normami europejskimi i krajowymi, dużą estetykę produktu, możliwość szybkiego montażu oraz korzystny stosunek ceny do jakości.

Jak układać elki betonowe?

Układanie murów oporowych typu L jest procesem wymagającym pewnych umiejętności i staranności. Na początek warto sprawdzić lokalne przepisy i regulacje dotyczące budowy ścian oporowych na określonym terenie. Aby wytyczyć obszar, na którym zostanie postawiony mur, można użyć np. sznurka lub kredy. Trzeba pamiętać, aby usunąć wszelkie rośliny, korzenie i inne przeszkody oraz przygotować podłoże, usuwając luźną ziemię i utwardzając teren.

Kolejny krok to budowa fundamentu, który będzie podstawą muru oporowego. Fundament powinien być wystarczająco głęboki i szeroki, aby utrzymać ciężar muru i zapobiec osiadaniu terenu.

Przejdźmy do konkretów, czyli do tego jak układać elki betonowe. Najpierw układamy rząd bloków wzdłuż wytyczonej linii, starając się zachować równomierną odległość między elementami. Warto sprawdzić to przy pomocy poziomicy. Zapewnienie odpowiedniego drenażu pomoże w utrzymaniu trwałości muru i uniknięciu ewentualnych problemów z podmywaniem. Istotnym elementem jest również zachowanie odpowiedniej szczeliny dylatacyjnej oraz ewentualne zastosowanie hydroizolacji. Podczas montażu prefabrykowanych elementów typu L firmy Rekers należy zabezpieczyć konstrukcję przed klawiszowaniem elementów, zgodnie z zaleceniami producenta.

Dlaczego mury oporowe firmy REKERS?

Współczesne wymagania stawiane ścianom oporowym daleko wykraczają poza aspekty czysto funkcjonalne, takie jak podpieranie czy odgradzanie. Stale wysoka jakość wyrobów, szeroka gama produktów, duża wydolność dostaw i elastyczne rozwiązania sprawiają, że firma REKERS jest w stanie spełnić życzenia nawet najbardziej wymagających klientów.

Betonowe prefabrykowane ściany oporowe, a także inne elementy z betonu, od lat są specjalnością firmy. Mury oporowe REKERS są idealnym zabezpieczeniem dla rozmaitych konstrukcji ziemnych i geotechnicznych. Co więcej, pozostają estetycznym rozwiązaniem współgrającym z otoczeniem. Prefabrykowane betonowe elementy oporowe są niezwykle wytrzymałe i funkcjonalne, a jednocześnie łatwe w montażu. Dzięki temu, że cechują się dobrym stosunkiem jakości do ceny, stają się rozwiązaniem nie tylko skutecznym, ale i ekonomicznym.

Ściany oporowe REKERS tworzone są w optymalnych wymiarach. Mają szerokość od 55 do 405 cm i długość 49 oraz 99 cm. Grubość elementów przy górnej krawędzi zawsze wynosi 12 cm, natomiast grubość dolnej części elementu jest uzależniona od jego wysokości. Jednocześnie możliwe jest ich wykonanie w każdej innej wysokości oraz szerokości – w zależności od potrzeb inwestora. REKERS do każdego projektu podchodzi indywidualnie, dopasowując elementy od początku do końca, tak aby zapewnić satysfakcję klienta i osiągnąć oczekiwane efekty. Wykwalifikowana kadra służy radą na każdym etapie: od pomocy w znalezieniu najlepszego rozwiązania dla danego typu zabudowy, przez projektowanie, po montaż. Jeśli więc obawiamy się, że możemy nie sprostać zadaniu, jakim jest układanie elek betonowych, warto skorzystać z ich pomocy i rady.

Firma dysponuje nowoczesną placówką produkcyjną i wysoko wyspecjalizowanym personelem, dzięki czemu może spełniać najwyższe wymagania rynku. Jakość produktów podlega ciągłej kontroli – zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej.

Planując zakup, warto zapoznać się z szeroką ofertą ścian oporowych, które od lat tworzy firma REKERS. To produkty gwarantujące jakość i niezawodność, czego potwierdzeniem jest szerokie grono zadowolonych klientów. Chociaż sposób, w jaki należy układać elki betonowe, jest stosunkowo łatwy, może niektórym sprawiać pewne trudności, zwłaszcza w przypadku dużych konstrukcji. Jeśli więc nie jesteśmy pewni, czy posiadamy odpowiednie umiejętności, zawsze warto skonsultować się z profesjonalistami, którzy zapewnią najwyższe bezpieczeństwo i trwałość naszego muru typu L.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: https://www.rekers.pl/

47-143 Olszowa, ul. Irlandzka 3, woj. opolskie
tel. 32 721 21 18,