Ściany oporowe prefabrykowane typu L Rekers

Swoboda aranżacji

Stosowane w miejscach publicznych oraz na prywatnych posesjach ściany oporowe prefabrykowane pozwalają doskonale zabezpieczyć architekturę miejską i przydomową oraz stworzyć estetyczne aranżacje. Do tego zadania doskonale sprawdzają się zbrojone ściany oporowe typu L, które skutecznie oddzielają różne poziomy terenu oraz pozwalają tworzyć naprawdę wytrzymałe konstrukcje.

Beton to niezwykle solidny materiał, który pozwala na wytwarzanie trwałych konstrukcji dostosowanych do różnych warunków w terenie.

– Żelbetowe ściany oporowe prefabrykowane cieszą się ogromnym powodzeniem ze względu na swoją trwałość, wytrzymałość, a także odporność na korozję – mówi Witold Maciejczyk z firmy Rekers Polska, zajmującej się produkcją oraz doradztwem w zakresie zastosowania ścian oporowych typu L oraz T. – Cenimy beton za to, jakie korzyści niesie dla inwestora – począwszy od łatwości w transporcie, magazynowaniu oraz montażu aż po użytkowanie i konserwację. Warto zaznaczyć, że beton jest odporny na działanie środków odladzających oraz słabych środków chemicznych, a to sprawia, że jest to materiał do stosowania bez obaw o letnie i zimowe warunki atmosferyczne. Niezależnie od tego, czy betonowe prefabrykaty przeznaczone będą do budowy dróg, tuneli, czy też obejścia wokół domu, możemy mieć pewność, że materiał będzie z powodzeniem służył przez lata.

fot. Rekers 

Ściany oporowe prefabrykowane – do różnych warunków

Firma Rekers posiada długie doświadczenie w produkcji z udziałem betonu. W ofercie znajdziemy mury i ściany oporowe, które przeznaczone są dla różnych konstrukcji ziemnych oraz geotechnicznych, zagospodarują każdą różnicę w terenie.

– Posiadamy długoletnie doświadczanie związane z wytwarzaniem ścian oporowych prefabrykowanych, dzięki temu możemy dziś oferować produkty spełniające wymagania rynku oraz poszczególnych klientów – wyjaśnia Witold Maciejczyk. – Takie estetyczne wykończenie dla aranżacji przestrzeni jest niezwykle ekonomiczne, a do tego można w łatwy sposób dobrać je do wymagań inwestycyjnych. Wszystkie ściany oporowe – typu L oraz T dobieramy do inwestycji pod kątem lokalnych warunków gruntowych. Ważne jest natężenie ruchu oraz obciążenie naziomu, dlatego wprowadziliśmy do naszego portfolio szereg wyrobów w różnych klasach obciążenia, np. 5 kN/m2, 16,7 kN/m2, 33,3 kN/m2 oraz ekspozycji, m.in. XC4, XD2, XA1, XF4. Ponadto, poza katalogiem wyrobów, proponujemy również produkcję elementów na specjalne zamówienia. Ma to znaczenie np. w projektach, gdzie pojawia się problem z nietypowym rozkładem obciążeń, specyfiką terenu, a także gdy mamy do czynienia z wymagającym podłożem. Elementy mogą również występować w różnej długości zabudowy w przedziale od 49-99 cm. Dzięki takiej możliwości możemy wykonać ścianę o każdej długości. Górna krawędź prefabrykatu może być płynnie dostosowana do zmiennej wysokości terenu, który wraz znim opada lub się unosi – element ukośny. Pomagamy naszym odbiorcom na każdym etapie inwestycji i doradzamy zarówno w zakresie wyboru odpowiedniego wyrobu, projektowania, jak też montażu.

fot. Rekers 

Ściany oporowe typu L – uniwersalne i niedrogie

To właśnie ściany oporowe typu L przyniosły firmie Rekers niezwykłą rozpoznawalność na rynku. Korzystne finansowo, trwałe oraz pasujące do różnorodnych projektów urbanistycznych prefabrykaty można spotkać w wielu miejscach w Polsce. Dostępne są w wymiarach od 55cm do 405 cm oraz od 49cm do 99cm długości. Zazwyczaj sama ścianka ma grubość 12cm i jest to grubość górnej krawędzi elementu, która się nie zmienia. Zmianie ulega grubość elementu, lecz od pewnych wysokości i dotyczy zawsze tej strony, która w późniejszej fazie ulega zasypaniu i jest niewidoczna. Strona widoczna jest prosta, licowa, i ładna dla oka.

– Nasza nowoczesna produkcja otwarta jest na wytwarzanie ścian oporowych prefabrykowanych różnego typu, dlatego często dostarczamy także ściany i mury oporowe o nietypowych wielkościach, pod konkretne potrzeby – mówi Witold Maciejczyk.

Produkcja w firmie Rekers podlega szczegółowej kontroli jakości. Wszystkie elementy wytwarzane są zgodnie z normą europejską EN 15258 oraz krajowym odpowiednikiem PN-EN 15258.

– Standardowo korzystamy z betonu klasy C35/45, ale także w tym miejscu możemy zaoferować produkcję z betonu innych klas – dodaje Witold Maciejczyk. – Interesującą opcją jest możliwość wykonania ściany oporowej od strony stopy w jakości betonu licowego.

Dla lżejszych projektów Rekers oferuje również ściany oporowe L bez zbrojenia.

– Tego typu ściany najczęściej trafiają do prywatnych ogrodów, a ich ogromną zaletą jest niewielka waga, a tym samym zdecydowanie przyjazny transport i montaż – tłumaczy Witold Maciejczyk.

fot. Rekers 

Estetyczne wykończenie

Niezwykle uniwersalne ściany oporowe prefabrykowane mogą być stosowane w parkach, na terenie szkół, szpitali, centrów handlowych, a także innych terenów zewnętrznych. To szeroka paleta produktów sprawia, że znajdują one zastosowanie we wielu branżach i sektorach. Rekers, jako specjalista z branży, postawił jednak na jeszcze jeden ważny aspekt, jakim jest estetyka i funkcjonalność. Dlatego w ofercie producenta znajdziemy nie tylko ściany oporowe typu L i T, ale także elementy specjalne oraz narożniki, które pozwalają w odpowiedni sposób zakończyć projekt oraz połączyć go z już istniejącymi elementami architektonicznymi.

– Rozwinęliśmy szeroką ofertę narożników o wysokości od 55 cm do 405 cm, które dostępne są w wersji dwuczęściowej (lewy i prawy element) dla kątów 90° lub 135° w wersji katalogowej lub o dowolnym kącie rozwarcia na specjalne zamówienie – dodaje Witold Maciejczyk. – Narożniki mogą występować również w wersji jednoczęściowej od wysokości 55 cm do 155 cm. Podobnie jak w przypadku samych elementów ścian, tutaj także mówimy o niezwykle łatwym montażu oraz wyjątkowo estetycznym wyglądzie. Dla uzupełnienia oferty proponujemy również elementy specjalne. Mogą to być np. prefabrykaty ukośne, a także z otworem.

fot. Rekers 

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.rekers.pl

47-143 Olszowa, ul. Irlandzka 3, woj. opolskie
tel. 32 721 21 18,


Liczba odwiedzin: 202 | Data publikacji: 2021-06-24

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


07.04.2021 | Beton
Uniwersalność zastosowania ścian oporowych sprawia, że tego...
24.09.2020 | Beton
Mury oporowe prefabrykowane typu L (ściany oporowe)...
21.10.2020 | Domy prefabrykowane
Prefabrykacja niejedno ma oblicze, o czym przekonuje...
Rolnictwo, przemysł, logistyka, lotnictwo… branże, w których...
Wielu inwestorów zarówno prywatnych jak biznesowych decyduje...
Bezpowrotnie minęły czasy, w których z braku...
Firma Usługi Projektowe Budownictwo, Drogownictwo, Instalacje Paweł...
06.08.2021 | Beton
Obciążniki betonowe są jednym z najbardziej powszechnych...
23.07.2021 | Chemia budowlana
Upływ czasu oraz warunki atmosferyczne to czynniki,...
Lato sprzyja pracom w ogrodzie, który w...
Ogradzanie nieruchomości to często jeden z pierwszych...
27.06.2021 | Chemia budowlana
Cienkowarstwowy beton dekoracyjny na schody wewnętrzne, podłogi...
23.03.2021 | Domy prefabrykowane
Beton to wyjątkowy materiał: niedrogi, lekki, uniwersalny,...
02.03.2021 | Beton komórkowy
Jaki beton na strop wybrać, gdy konstrukcja...
08.02.2021 | Galanteria ogrodowa
Beton architektoniczny to rozwiązanie, które cieszy się...
11.01.2021 | Galanteria ogrodowa
Beton drewnopodobny na taras, ścieżkę ogrodową czy...
15.12.2020 | Schody, akcesoria
Nowoczesne schody drewniane marki Brysch Treppen to...
Jeszcze do niedawna ogrodzenia betonowe kojarzyły się...
12.11.2020 | Uzdatnianie wody
Zbieranie wody deszczowej, która posłuży np. do...
09.11.2020 | Beton
Myślisz o niepowtarzalnym wykończeniu swoich wnętrz oraz...
28.10.2020 | Beton
Jak łatwo zbudować solidne schody zewnętrzne? Odpowiedź...
04.08.2020 | Chemia budowlana
Odpowiedni impregnat hydrofobowy do betonu, jak też...
02.07.2020 | Beton
Beton architektoniczny to gwarancja łatwego i szybkiego...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. małopolskie
woj. śląskie
woj. opolskie
woj. lubuskie
woj. dolnośląskie
woj. mazowieckie
woj. lubuskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: Ściany oporowe prefabrykowane typu L Rekers, ściany oporowe prefabrykowane, ściany oporowe typu L, rekers, beton, ściany oporowe, betonowe ściany oporowe, narożniki, posadowienie, podpory betonowe, wzmocnienia betonowe,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy