Szczelny dach z paneli fotowoltaicznych – profile aluminiowe

Zielona energia wciąż zyskuje na popularności, nie tylko z uwagi na walory ekologiczne, ale i ekonomiczne. Rosnące ceny energii i stale poszerzająca się świadomość ekologiczna sprawiły, że odnawialne źródła energii szturmem podbiły rynki światowe, w tym również nasz rodzimy. Panele fotowoltaiczne to coraz popularniejsze rozwiązanie dla osób, które chcą produkować własną, ekologiczną i oszczędną energię elektryczną. Jednak montaż paneli, np. na dachu, wiąże się z pewnymi wyzwaniami, takimi jak zapewnienie odpowiedniej konstrukcji nośnej, stabilności, bezpieczeństwa i szczelności całej instalacji. Profile aluminiowe do montażu paneli fotowoltaicznych są jednym z najbardziej niezawodnych rozwiązań na rynku. Można powiedzieć, że stanowią one rdzeń konstrukcji pod instalację fotowoltaiczną. Dlaczego właśnie aluminium? Ponieważ jego niekwestionowaną zaletą jest długowieczność – materiał ten nie podlega procesom degradacji. Dzięki temu zapewnia długotrwałą wytrzymałość całej instalacji oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne, np. te spowodowane korozją.

Cheerful young couple jumping together holding hands on the background of solar panels under a blue sky. Young men wearing jeans and white shirts. Solar energy concept image
fot. ECOMAR1ML 

Profile aluminiowe do paneli fotowoltaicznych od ECAROM1ML

Jednym z dostawców profili aluminiowych do paneli fotowoltaicznych jest ECOMAR1ML. Firma z ponad 30-letnim doświadczeniem, początkowo swoją działalność koncentrowała na motoryzacji. Z biegiem czasu skutecznie rozwijała swoją ofertę o inne branże, a obecnie główną gałęzią jej działalności jest właśnie fotowoltaika. Skupia się przede wszystkim na sprzedaży najwyższej jakości profili aluminiowych, przeznaczonych do wszystkich paneli fotowoltaicznych dostępnych na rynku. Opatentowane rozwiązania pozwalają na niezwykle prosty montaż paneli na dachach płaskich i spadkowych, ale także na gotowych konstrukcjach nośnych, takich jak carporty, altany, ogrody zimowe itp.

fot. ECOMAR1ML 

Szczelny dach z paneli fotowoltaicznych? Teraz jest to możliwe! Dzięki profilom ECOMAR1ML konstrukcja fotowoltaiczna stanowi integralną całość, stając się wodoszczelnym pokryciem dachowym. To sprawia, że można zrezygnować z wierzchniego pokrycia – dach stanowią panele fotowoltaiczne.

Profile ECOMAR1ML mają unikalny kształt, który umożliwia odprowadzanie wody deszczowej wprost do systemu rynnowego. Są wykonane z wysokiej jakości aluminium, które jest lekkie, wytrzymałe i odporne na korozję. ECOMAR1ML produkuje profile pod indywidualne potrzeby inwestycji. Profile dostępne są w różnych długościach i kolorach, co pozwala na dopasowanie ich do różnych rodzajów i wymiarów paneli oraz do estetyki budynku.

fot. ECOMAR1ML 

Czym wyróżniają się profile aluminiowe ECOMAR1ML?

Profile aluminiowe ECOMAR1ML, dzięki którym stworzysz szczelny dach z paneli fotowoltaicznych, oferują wiele zalet, które wyróżniają je na tle innych systemów montażowych do fotowoltaiki. Pokrótce omówimy kilka głównych aspektów, czyli szczelność, wytrzymałość, łatwość montażu i estetykę.

Szczelność: profile zapewniają pełną szczelność dachu z paneli fotowoltaicznych, dzięki czemu nie ma ryzyka przeciekania, zawilgocenia, tworzenia się pleśni czy grzybów. Są zaprojektowane tak, aby woda deszczowa spływała po nich do systemu rynnowego, a nie do wnętrza zadaszenia. Są one również wyposażone w specjalne uszczelki, które zapobiegają przedostawaniu się wody między profile a panele. Profile te są zgodne z normami PN-EN 15601:2010 i PN-EN 15602:2010.

Wytrzymałość: profile są bardzo wytrzymałe na obciążenia statyczne i dynamiczne, takie jak śnieg, wiatr czy waga własna paneli. Są wykonane ze stopu aluminium EN AW 6063 T66, który charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i twardością.

Łatwość montażu: profile ECOMAR1ML przystosowane są do różnych systemów montażu. Są łatwe do transportu, cięcia i łączenia. Nie wymagają specjalnych narzędzi ani spawania. Profile te są wyposażone w specjalne złączki, klemy i śruby, które umożliwiają szybki i prosty montaż paneli do profili oraz profili do podłoża.

Estetyka: profile ECOMAR1ML są również estetyczne i eleganckie. Ich srebrny lub czarny kolor pasuje do większości kolorów paneli i dachówek.

Profile aluminiowe do paneli fotowoltaicznych stanowią jeden z kluczowych elementów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, stabilność, a co za tym idzie - długie i bezproblemowe użytkowanie instalacji. Odpowiednio dobrane są idealną podstawą dla solidnej konstrukcji tworzącej szczelny dach z paneli fotowoltaicznych.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: https://www.ecomar1ml.pl

Szczelny dach z fotowoltaiki, panele aluminiowe od Ecomar1ml.

09-500 Gostynin, ul. Kutnowska 63A, woj. mazowieckie
tel. 609 800 800 ,