Rok 2022 przyniósł dużo zmian dla firm działających w branży fotowoltaiki, a branża nie raz zadrżała w posadach. Zamieszanie wynikające ze zmiany sposobu rozliczeń prosumentów, wzrost cen, a także duże trudności z dostępnością komponentów – to tylko niektóre z problemów, z jakimi przyszło zmierzyć się firmom działającym w tym segmencie rynku. Hurtownia fotowoltaiczna PVex wyszła ze wszystkich zawirowań obronną ręką, jako dostawca podzespołów dla branży OZE. Przedsiębiorstwo nie tylko przetrwało trudny czas, ale także poszerzyło swoją ofertę, nawiązując współpracę z kolejnymi, renomowanymi producentami komponentów.

Hurtownia fotowoltaiczna PVex

Hurtownia fotowoltaiczna PVex to jedna z wielu spółek należących do Grupy Blachotrapez – znanego i cenionego na całym świecie producenta pokryć dachowych, który działa w tym sektorze rynku od ponad 50 lat. PVex nie jest jednak jedyną marką Blachotrapezu z branży OZE. Na ten niełatwy rynek Grupa Blachotrapez weszła już wcześniej – i to szturmem – promując markę Revolt Energy, które oferuje instalacje PV, a także carporty, magazyny energii i pompy ciepła dla odbiorców indywidualnych i biznesowych. Kolejnym, naturalnym krokiem było więc poszerzenie działalności o magazyn komponentów do instalacji fotowoltaicznych. Obecnie hurtownia fotowoltaiczna PVex jest wyłącznym dystrybutorem paneli fotowoltaicznych oraz komponentów PV dla Revolt Energy.

fot. PVex

Co obejmuje oferta? Przede wszystkim wyroby sprawdzonych, renomowanych producentów – liderów w branży fotowoltaicznej. Są to marki, które udzielają wielu lat gwarancji na swoje produkty, dlatego poddawane są one ścisłej kontroli na każdym etapie procesu produkcyjnego, a także podczas transportu i montażu. PVex jest dystrybutorem producentów takich jak: PBC, Sunova, Canadian, Solax Power, Talesun, Wallbox, Bluesun Solar, Boviet Solar, ETI, Noark, Netsu czy Kehua.

W hurtowni fotowoltaicznej PVex można zaopatrzyć się w moduły PV o różnych mocach, rozmiarach i kolorach, wykonane między innymi w technologii half cut, co w połączeniu z monokrystalicznym krzemem pozwala osiągnąć maksymalne uzyski z promieniowania słonecznego. PVex proponuje ponadto inwertery, zestawy PV, magazyny energii, pompy ciepła, rozdzielnice i podzespoły elektryczne, zasobniki ciepłej wody użytkowej, a także elementy przeznaczone do stacji ładowania samochodów elektrycznych/ do carportów. W ostatnim czasie oferta poszerzyła się dodatkowo o konstrukcje gruntowe dla farm fotowoltaicznych i mikroinstalacji oraz o systemy do montażu fotowoltaiki marki Power Base Constructions.

fot. PVex

Platforma B2B

Hurtownia fotowoltaiczna PVex posiada zlokalizowany w centralnej Polsce magazyn komponentów do montażu fotowoltaiki. Jest on doskonale zatowarowany, przez co produkty wysłane są w ciągu 72 godzin od momentu potwierdzenia zamówienia. Trafiają one do odbiorców w Polsce oraz w całej Europie.

Co istotne – PVex to nie tylko świetnie zaopatrzony magazyn, w którym zebrana jest oferta uznanych i renomowanych producentów. To platforma B2B – zarejestrowanie się w niej zajmuje mniej niż dwie minuty, a intuicyjna obsługa sprawia, że proces zakupowy przebiega szybko i sprawnie. Ukłonem w stronę użytkowników platformy jest też indywidualny opiekun, przydzielany na początku współpracy, a także profesjonalne konsultacje techniczne z zatrudnionym w firmie zespołem. PVex oferuje ponadto szeroki program szkoleń dla partnerów, co sprawia, że jest to jedna z najbardziej rozbudowanych i kompleksowych ofert na rynku.

Więcej informacji na stronie: www.pvex.eu

34-700 Rabka-Zdrój, ul.Kilińskiego 49a , woj. małopolskie
tel. +48 18 26 85 200,