Blachotrapez i fotowolatika – mocny duet

Zaawansowana technologia, nowatorskie rozwiązania, szeroki wachlarz produktów… te pojęcia tylko w niewielkim stopniu wyczerpują możliwości, jakie swoim klientom daje znany i ceniony producent pokryć dachowych – firma Blachotrapez. Fotowoltaika, nierozerwalnie związana z dachami, na których coraz częściej widzimy panele PV, stała się niejako naturalnym przedłużeniem działalności firmy, a nowo utworzona spółka Revolt Energy jest najdobitniejszym dowodem na to, że opłaca się budować na solidnych fundamentach.

Podejmując wyzwanie, jakie inwestorzy stawiają dziś przed dostawcami materiałów budowlanych i wykończeniowych, Blachotrapez zaczyna działać również w branży OZE, co pozwoli producentowi na zapewnienie w pełni kompleksowej oferty. Dachy „ubrane” w fotowoltaikę, czyli montaż dachu z gratisową instalacją paneli PV jest możliwy dzięki utworzeniu spółki Revolt Energy, która czerpiąc z wiedzy i doświadczeń największego w Polsce producenta pokryć dachowych, wnosi jednocześnie nową jakość i nowe kompetencje.

Fotowoltaika od Blachotrapezu – na miarę potrzeb, na miarę czasów

O ile jeszcze do niedawna panele PV na dachach kojarzyliśmy krajami Europy innymi niż Polska, o tyle dziś sytuacja ta zmienia się bardzo dynamicznie. Coraz więcej inwestorów w naszym kraju przekonuje się do fotowoltaiki, czemu sprzyja zarówno rosnąca świadomość ekologiczna, jak również drożejące ceny energii elektrycznej, co w sposób oczywisty wywołuje potrzebę uniezależnienia się od zewnętrznych dostawców. Motorem napędowym do prężnego rozwoju rynku fotowoltaiki są też liczne programy dofinansowań, które w znacznym stopniu skracają okres amortyzacji inwestycji i ułatwiają wejście do grona prosumentów tym, którzy nie mają wystarczającego budżetu własnego.

Liczby są tu bardzo znaczące – według danych Instytutu Energetyki Odnawialnej, pod koniec ubiegłego roku moc zainstalowana w fotowoltaice wyniosła 3,96 GW. W samym 2020 roku w naszym kraju powstało ponad 2,5 GW nowych instalacji PV. Z tego trendu można się tylko cieszyć, bo darmowa, niewyczerpywalna energia ze słońca to najbardziej ekologiczne źródło prądu, jakie możemy sobie wyobrazić. Wytwarzaniu energii nie towarzyszy emisja żadnych szkodliwych substancji do atmosfery, co w sposób oczywisty wpływa na poprawę kondycji planety oraz na stan naszego zdrowia.

Powołując do życia spółkę Revolt Energy, firma Blachotrapez pewnym krokiem wkracza na rynek fotowoltaiki, wykorzystując swoją wiedzę, doświadczenie i mocną pozycję, na którą pracowała przez ponad pół wieku.

Jakość pamięta się dłużej niż cenę

Czasy, w których podstawowym kryterium dla inwestorów była cena, to już przeszłość. Dziś, choć kwestia finansów na etapie podejmowania różnego rodzaju inwestycji wciąż jest ważna, to jednak równie istotna jest jakość. 50-letnia tradycja, na jakiej bazuje Blachotrapez i działająca w sektorze fotowoltaiki spółka Revolt Energy to gwarancja nie tylko najlepszych cen, ale także wysokiej klasy komponentów oraz pewność funkcjonowania na rynku. W dobie ogromnego zapotrzebowania na fotowoltaikę, powstaje wiele firm, które próbują zaspokoić popyt inwestorów, wkraczając w obszary nowe i nieznane. Zważywszy na fakt, że instalację fotowoltaiczną projektuje i wykonuje się raz na kilkadziesiąt lat, powierzenie takiego przedsięwzięcia firmie, która nie ma ugruntowanej pozycji, jest ryzykowne – bo do kogo zwrócić się w razie awarii, jeśli dostawca zniknie z rynku?

Za Revolt Energy i wykonywanymi przez firmę instalacjami fotowoltaicznymi stoi marka Blachotrapez, co daje klientom poczucie bezpieczeństwa i pewności, że środki zostały zainwestowane właściwie. Przedsiębiorstwo proponuje klientom instalacje oparte o komponenty sprawdzonych, renomowanych producentów, którzy są liderami w branży PV. Panele i elementy instalacji poddawane są ścisłej kontroli na etapie produkcyjnym, jak również w czasie transportu i montażu, co pozwala wyeliminować ryzyko zainstalowania na dachu klienta wadliwego czy uszkodzonego sprzętu. Revolt Energy oferuje panele w różnych mocach, rozmiarach i kolorach, jednak standardem jest oparcie o technologię half cut w połączeniu z monokrystalicznym krzemem, co pozwala wykorzystać nawet najmniejszy promień słońca.

Firma proponuje ponadto innowacyjne systemy magazynowania energii elektrycznej, co pozwala gromadzić wytworzone naddatki, a następnie wykorzystywać je w momencie wzmożonego zapotrzebowania lub gdy instalacja nie pracuje.

Revolt Energy to inwestycja Grupy Blachotrapez w fotowoltaikę – najczystsze i najbardziej opłacalne źródło energii, o której mówimy dziś, że jest energią przyszłości. To połączenie wiedzy ekspertów, wielu lat doświadczeń, a także zobowiązanie wobec klientów, którzy markę Blachotrapez kojarzą jednoznacznie z profesjonalizmem, zaawansowaną technologią i rewolucyjnymi rozwiązaniami. W tak dobranym duecie kompleksowość znaczy o wiele więcej niż tylko slogan reklamowy.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.revoltenergy.eu

34-700 Rabka-Zdrój, ul. Kilińskiego 115, woj. małopolskie
tel. +48 777 111 111,