Recycling paneli fotowoltaicznych w Polsce

Zielona rewolucja na polskim rynku

Instalacja fotowoltaiczna to inwestycja na lata. Nie jest ona jednak wieczna – po długim okresie moduły ulegają zużyciu i wymagają demontażu oraz utylizacji. Na tę chwilę obowiązek i koszt przekazania do recyclingu paneli fotowoltaicznych w Polsce spoczywa na właścicielu instalacji. Rozwiązaniem problemu jest innowacyjna usługa RE–cycling od Revolt Energy, czyli odbiór paneli fotowoltaicznych od klienta po okresie gwarancji.

Utylizacja modułów – konieczność przyszłości

Fotowoltaika jest w Polsce rozwiązaniem zarówno bardzo popularnym, jak i stosunkowo młodym – większość instalacji liczy sobie nie więcej niż kilka lat. Wydajne funkcjonowanie paneli światłoczułych oblicza się zaś na kilkadziesiąt lat, zatem realny boom i zapotrzebowanie na recycling paneli fotowoltaicznych i odzysk jak największej ilości surowców możliwych do ponownego wykorzystania jeszcze przed nami, zarówno technologicznie, jak i logistycznie. Warto jednak pomyśleć o tym już teraz. Zgodnie z założeniami europejskiego Zielonego Ładu – inicjatywy Komisji Europejskiej, której celem jest osiągnięcie na naszym kontynencie neutralności klimatycznej do 2050 roku – gospodarka funkcjonować ma w obiegu zamkniętym. W ramach tych wytycznych materiały, produkty i surowce powinny pozostawać w gospodarce tak długo, jak to możliwe. Zwykła termiczna utylizacja paneli, czy ich składowanie nie tylko jest nieekologiczne, ale także nieefektywne ekonomicznie. Na chwilę obecną recycling paneli fotowoltaicznych w Polsce to dla właściciela spore obciążenie finansowe. Szacuje się, że docelowo światowy rynek recyclingu modułów PV osiągnie w połowie naszego wieku pułap ponad 15 miliardów dolarów. Na tę chwilę można przygotować się już dziś, decydując się na usługę RE – cycling od Revolt Energy. Firma ta, jako jedyna w Polsce gwarantuje absolutną nowość na rynku: bezpłatny odbiór zużytych paneli od wszystkich swoich klientów.

fot. Revolt Energy

RE-cycling, czyli święty spokój na lata

Revolt Energy to marka będąca częścią Grupy Blachotrapez, przedsiębiorstwa z ponad pięćdziesięcioletnią historią funkcjonowania na polskim rynku. To gwarancja pewnej, stabilnej usługi bez ryzyka zniknięcia firmy z rynku. Nowo powstałe firmy fotowoltaiczne często po 2, 3 latach zamykają działalność, przez co nie są w stanie zagwarantować pewności realizacji usługi, a ich wiarygodność radykalnie spada. Należy więc postawić na sprawdzonego dostawcę, który jest w stanie wykonać usługę w zgodzie z najwyższymi standardami ochrony, z pełnym poszanowaniem dla środowiska. Recycling paneli fotowoltaicznych w Polsce i na świecie jest bowiem kwestią dość złożoną. Standardowo takie panele składają się z krzemu, aluminium oraz tworzyw sztucznych, a proces ich odzysku składa się z kilku etapów.

fot. Revolt Energy

Pierwszym z nich jest oddzielenie aluminiowych ram od reszty modułu, a następnie segregacja i osobny odzysk poszczególnych elementów. Tak zwane wafle krzemowe są wytrawiane i wzbogacane w taki sposób, by mogły zostać ponownie użyte. Szkło i aluminium są przetapiane, zaś pozostałe elementy poddawane utylizacji w wysokiej temperaturze. Skomplikowana procedura? Owszem, ale usługa RE-cycling jest odpowiedzią na to wyzwanie, a klient Revolt Energy nie musi sobie nim zaprzątać głowy. Po okresie gwarancji przekaże zużyte panele do utylizacji wyspecjalizowanej firmie, nie będzie więc zmuszony tracić czasu na przeczesywanie rynku w poszukiwaniu odbiorcy odpadów, porównywanie cen i warunków usługi. Za przekazanie paneli do recyclingu nie zapłaci, powtórzmy, ani grosza, ani dziś, ani za kilka lat, czy dekad. Usługa dostępna jest już teraz, w każdym z oddziałów Grupy Blachotrapez, której częścią jest Revolt Energy. Można to spokojnie nazwać rewolucją na rynku recyclingu paneli fotowoltaicznych w Polsce.

fot. Revolt Energy

Twarzą kampanii promującej usługę RE-cycling została Anna Tybor – ambasadorka RE. To pierwsza Polka, która zjechała z ośmiotysięcznika na nartach oraz pierwsza kobieta na świecie, która zjechała z Manaslu.

Kompletny dach – komfort na lata a nawet dłużej

Grupa Blachotrapez oraz należąca do niej firma Revolt Energy to mocny tandem na rynku, zapewniający niezawodne pokrycie dachowe i wysokiej jakości instalację fotowoltaiczną w jednym. Revolt Energy oferuje panele w różnych mocach, rozmiarach i kolorach, jednak standardem jest oparcie o technologię half cut w połączeniu z monokrystalicznym krzemem, co pozwala wykorzystać nawet najmniejszy promień słońca. Firma oferuje nie tylko najwyższą jakość komponentów, przeglądy online i e-monitoring, ale i długą gwarancję na sam produkt, a także na montaż i system montażowy. Do tego dochodzi kolejna opcja, wykraczająca już czasowo poza sam okres korzystania z instalacji PV, czyli całkowicie darmowy recycling zużytych paneli fotowoltaicznych. Wszystko to pod kontrolą ekspertów, którzy zutylizują elementy starej instalacji z uwzględnieniem obowiązujących przepisów, technologicznego know-how i z pełnym poszanowaniem środowiska naturalnego. Dzięki usłudze RE-cycling od Revolt Energy pomyślimy o przyszłości każdego z nas.

fot. Revolt Energy

Więcej o ofercie, produktach Revolt Energy oraz recyclingu paneli fotowoltaicznych w Polsce znaleźć można na stronie www.revoltenergy.eu

34-700 Rabka-Zdrój, ul. Kilińskiego 49a , woj. małopolskie
tel. +48 777 111 111,


Liczba odwiedzin: 331 | Data publikacji: 2021-10-18

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


30.03.2021 | Energia ekologiczna
Niezawodne, trwałe pokrycia dachowe – to pierwsze...
Blachotrapez wprowadził do oferty gont blaszany JANOSIK...
26.07.2021 | Energia ekologiczna
Spółka Revolt Energy na rynek dostawców fotowoltaiki...
Teoretycznie dachówki ceramiczne i cementowe tworzą pokrycie...
Choć pod sloganem, że stanie w miejscu...
Firma Glinmet, jeden z wiodących polskich producentów...
15.07.2021 | Altany, pergole
Ogrodzenia sztachetowe metalowe to funkcjonalne i estetyczne...
Coraz częściej wybieraną alternatywą dla garaży tradycyjnych...
07.09.2018 | Energia ekologiczna
Świat nie stoi w miejscu. Wykorzystywane od...
Dach z blachy to powszechne rozwiązanie w...
Dach z blachy jest jednym z najpopularniejszych...
Dach, obok elewacji, jest elementem wieńczącym dzieło,...
Rynek pokryć dachowych pełny jest różnorodnych produktów,...
Na wielu budynkach w Polsce wciąż znajdują...
Firma Glinmet, jeden z największych producentów i...
Blaszane pokrycia dachowe łączą w sobie dobry...
Blachodachówka z posypką wulkaniczną Gerard Diamant to...
Zarówno inwestorzy, producenci, jak i dekarze od dawna się...
Moda nieustannie przemija, a każdy kolejny sezon...
Kiedy budujemy dom, jedną z priorytetowych kwestii...
22.11.2021 | Energia ekologiczna
Budowa domu to najlepszy czas na zaplanowanie...
31.03.2021 | Techniki zamocowań
Połączenie krokwi z murłatą to jedno z...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. lubelskie
woj. mazowieckie
woj. pomorskie
woj. pomorskie
woj. lubelskie
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. podkarpackie
woj. mazowieckie
woj. małopolskie
woj. opolskie

Słowa kluczowe: recykling paneli fotowoltaicznych w Polsce, blachotrapez, blacho trapez, blacho, trapez, blacha, dachówki, pokrycia dachowe, panele dachowe, elewacje, blachy z posypką, parapety, akcesoria dachowe, dachówka ceramiczna, revolt energy, revolt, fotowoltaika, energia odnawialna, energia ekologiczna,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy