Grzejnik ozdobny do salonu, kuchni, łazienki

Grzejnik jako dzieło sztuki

W wystroju wnętrz z prawdziwego zdarzenia nie ma miejsca na kompromisy. Liczy się każdy detal, dzięki któremu pomieszczenia zyskują nowe oblicze. Autorskie i ręcznie wytwarzane kamienne grzejniki ozdobne do salonu, kuchni i łazienki klasy premium marki WELAN to przykład sztuki, która łączy się z sektorem budowlanym, oferując autentyczne, designerskie, a przy tym funkcjonalne wyposażenie. O tym, jak powstają te artystyczne dzieła sztuki, opowiada Andrzej Kiciński właściciel firmy WELAN.

Lider Budowlany: Jak zaczęła się historia marki WELAN oraz skąd pomysł na produkowanie artystycznych grzejników?

Andrzej Kiciński: Z miłości do ciepła oraz… sztuki. Historia marki WELAN sięga 11 lat wstecz, kiedy to jako osoba interesująca się wystrojem wnętrz, podjąłem kroki w kierunku poszukiwań nowych trendów. Interesowałem się w dużej mierze płaskorzeźbami i dekoracjami ściennymi. W trakcie studiów pasjonowałem się termodynamiką i ogrzewnictwem i do głowy przyszedł mi pomysł, aby połączyć te dwa kierunki i nadać im wspólny mianownik, jakim jest ciepło i sztuka oraz rozpocząć tworzenie ozdobnych grzejników do salonu, do kuchni i do łazienki.

fot. Welan

Lider Budowlany: Z jakich materiałów są one wytwarzane?

Andrzej Kiciński: Dla mnie sztuka to natura, tak więc właśnie naturą kierujemy się przy produkcji grzejników i dlatego są one produkowane wyłącznie z naturalnych materiałów. Co do składu mogę jedynie zdradzić, że wchodzi do niego skała osadowa i mielony granit. Pozostałe składniki to efekt mojej długoletniej pracy, wielu lat testowana i ulepszana dla uzyskania jak najlepszych właściwości grzewczych.

Lider Budowlany: Jak wygląda proces produkcji przykładowego ozdobnego grzejnika do kuchni?

Andrzej Kiciński: W ofercie posiadamy gotowe ozdobne grzejniki do salonu, do kuchni i do łazienki, jak również wykonujemy je na indywidualne zamówienie klienta. Te drugie stanowią spory procent naszej produkcji. Jeżeli klient składa zamówienie indywidualne, z własnym projektem, to sprawdzamy dopasowanie mocy do pomieszczenia, które ma ogrzać. Następnie, po ewentualnych poprawkach w projekcie, przechodzimy do wizualizacji komputerowej, a po akceptacji klienta do procesu produkcji.

fot. Welan

Czasami inwestor przedstawia nam tylko ogólny zarys, czy wizję swojego grzejnika, a nasz grafik przenosi to na papier, a następnie tworzymy wizualizację i przechodzimy do procesu produkcji. Zawsze uważnie słuchamy klienta, czasami nanosimy wiele poprawek na etapie wizualizacji, aż uzyskamy pełne zadowolenie odbiorcy, co jest oczywiście dla nas najważniejsze.

Sam proces produkcyjny składa się wyłącznie z ręcznej pracy, marka WELAN jest miejscem gdzie nie produkuje się „na ilość”. Do każdego grzejnika podchodzimy z uczuciem twórczym, wytwarzamy dzieło, które będzie jedyne w swoim rodzaju. Nigdy nie wytwarzamy takiego samego ozdobnego grzejnika do salonu lub innych pomieszczeń i to daje nam olbrzymią satysfakcję oraz uczucie wyjątkowości tego co robimy. Warto podkreślić, że grzejnik w procesie produkcji „prowadzony” jest od początku do końca przez tego samego pracownika, co daje nam pewność że wszystkie elementy zostały prawidłowo wykonane.

fot. Welan

Lider Budowlany: Czym są inspirowane poszczególne wzory ozdobnych grzejników do salonów, kuchni i innych pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych?

Andrzej Kiciński: Generalnie inspiruje się chwilą. Wystarczy sekunda w odpowiednim miejscu, czasie i….. jest, mam to! Rodzi się pomysł na nowy ozdobny grzejnik do łazienki. Szukam szybko notatnika, ołówka… tworzę niedbały szkic, chociażby kontur…. ale to nie koniec. Pomysł pozostaje w głowie, rodzą się szczegóły, nieustanie zastanawiam się jak on powinien wyglądać, by stać się dziełem… sztuką ogrzewania.

Drugą opcją są realizacje wizji klientów. Przedstawiają nam, czego oczekują od kształtu np. ich wymarzonego ozdobnego grzejnika do kuchni, a my je wytwarzamy. Wiele grzejników, które wykonywaliśmy na indywidualne zamówienia, nie ujrzą światła dziennego, wzory tych grzejników są w posiadaniu na wyłączność dla konkretnych osób, które bardzo cenią sobie prywatność, indywidualność i wyrafinowanie.

Lider Budowlany: Czy produkcja na indywidualne zamówienie oznacza tylko nietypowy wzór czy także wielkość lub inne parametry? Czy klienci wiedzą, czego poszukują, czy potrzebują pomocy w wyborze?

Andrzej Kiciński: Tak naprawdę większość to zamówienia indywidualne. Często zdarza się, że po wyborze grzejnika z oferty, informujemy klienta o możliwości dostosowania go pod własne potrzeby. Wówczas z reguły odbiorca decyduje się na zmiany, bowiem chce mieć grzejnik wykonany „dla siebie”.

Mamy też klientów, którzy przychodzą z własnym projektem, niekoniecznie przypominającym klasyczny grzejnik. Rozpoczynamy wtedy wytężoną pracę nad danym pomysłem. Dokonujemy odpowiednich korekt i sprawiamy, żeby taki grzejnik miał szansę ujrzeć światło dzienne i oczywiście odpowiednio ogrzewał.

fot. Welan

Lider Budowlany: Czy oznacza to, że dzięki inspiracjom Państwa kolekcja się zmienia?

Andrzej Kiciński: Tak, nasze portfolio ozdobnych grzejników do salonu, do kuchni, czy też do łazienki cały czas powiększamy o nowe modele. Dzieje się to wówczas, gdy uznamy, że nowy wzór wzbudzi pożądane zainteresowanie. Ale tak jak wspomniałem, projekty indywidualne są zastrzeżone.

Lider Budowlany: Czy produkowane przez Państwa dekoracyjne kamienne grzejniki wymagają określonej konserwacji i pielęgnacji?

Andrzej Kiciński: Pielęgnacja ozdobnych grzejników do salonu WELAN przebiega standardowo. Wystarcza odkurzenie szczotką z włosiem z kurzu i przetarcie wilgotną szmatką. Dodatkowo, aktualnie pracujemy nad środkami do pielęgnacji grzejników na bazie naturalnych składników, które utrzymają ich czystość i blask.

fot. Welan

Lider Budowlany: Czy grzejniki są one odporne na wilgoć, wodę i mogą tym samym być stosowane w różnych pomieszczeniach?

Andrzej Kiciński: Tak, na ozdobne grzejniki do kuchni, korytarzy itp. są nakładane warstwy odpowiednich specyfików, które zapewniają zabezpieczenie przed wilgocią i wodą. W ofercie posiadamy dodatkowo specjalną kolekcję ozdobnych grzejników do łazienek, którą cały czas rozwijamy.

fot. Welan

Lider Budowlany: Czy ze względu na ich wielkość i wagę instalowane Państwa wyroby są instalowane w inny sposób niż tradycyjne grzejniki ścienne?

Andrzej Kiciński: I tak i nie. Mocowanie do ściany jest szablonowe, a tym samym łatwe i przyjemne. Zależy nam na bezpieczeństwie i łatwości montażu. Każdy grzejnik dostarczany jest do klienta z mocowaniami dedykowanymi pod konkretny model. Mocowania pod grzejniki są w odpowiedni sposób obliczone, aby zapewnić ich stabilne i pewne zawieszenie. Co bardzo ważne, są one też praktycznie niewidoczne po zamontowaniu. Do każdego ozdobnego grzejnika do salonu, do kuchni i do łazienki dołożony jest specjalny szablon montażowy na ścianę w skali 1:1. Montaż rozpoczyna się od mocowania na ścianie szablonu za pomocą np. taśmy samoprzylepnej. Następnie wiercimy otwory zaznaczone na szablonie, zdejmujemy szablon, a kolejno mocujemy uchwyty na ścianie i wieszamy grzejnik. Klient otrzymuje tym samym pełen zestaw montażowy. Do wyposażenia grzejnika nie załączamy jedynie kołków montażowych do ścian, ponieważ nie wiemy na jakiego typu ścianie będzie wisiał grzejnik. W każdym momencie służymy naszym klientom pomocą, zarówno w zakresie montażu, jak też samego użytkowania grzejników.

fot. Welan

Lider Budowlany: Jaką technologię grzewczą Państwo stosują?

Andrzej Kiciński: W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów grzewczych, ozdobne grzejniki do salonu, do kuchni, czy też do łazienki WELAN nie ogrzewają wyłącznie powietrza w pomieszczeniu. Emitowane przez nasze kamienne grzejniki fale podczerwone produkują ciepło w zetknięciu z powierzchnią ściany, przedmiotu czy ciała.

Po kontakcie z falą podczerwoną ciepło jest absorbowane przez dany obiekt, a następnie powoli oddawane do otoczenia, jak również odbijane w kierunku innych obiektów, które także je absorbują. Można powiedzieć, że mamy do czynienia z dwoma rodzajami ciepła: bezpośrednim – emitowane przez grzejniki, pośrednim – oddawane przez powierzchnie oraz przedmioty. Potęguje to efekt równomiernego rozkładu temperatury w pomieszczeniach. Dzięki temu eliminujemy uczucie „zimnych stóp” i „rozgrzanej głowy”.

fot. Welan

Z kolei rozgrzane mury pozostają suche na całej powierzchni – dzięki temu dodatkowo znika problem wilgoci, zapobiegając rozwojowi pleśni oraz grzyba. Osuszając ściany, poprawiamy także ich właściwości izolacyjne, dzięki czemu zmniejsza się zapotrzebowanie na ciepło.

Podczas ogrzewania np. salonu ozdobnymi grzejnikami WELAN, odczuwalny komfort termiczny uzyskiwany jest przy niższych o około 2-3°C temperaturach niż w przypadku ogrzewania konwekcyjnego, dzięki temu efektowi można uzyskać oszczędności kosztów na poziomie 10% oraz mamy do czynienia ze wzrostem wilgotności powietrza w pomieszczeniu, co korzystnie przekłada się na komfort użytkowników – nie wysychają błony śluzowe. Ogrzewanie podczerwone służy wszystkim, a szczególnie alergikom, bowiem nie ma tu sytuacji wzbijania kurzu, pyłku i innych cząstek podczas ogrzewania.

fot. Welan

Lider Budowlany: Jak dobierane są grzejniki pod kątem zapotrzebowania?

Andrzej Kiciński: Generalnie dobór przebiega tak samo jak w innych typach grzejników. Dobieramy moc przykładowego ozdobnego grzejnika do kuchni zgodnie z zapotrzebowaniem, jakie jest zawarte w projekcie nieruchomości i tego konkretnego pomieszczenia.

fot. Welan

Lider Budowlany: Jaki jest mniej więcej czas oczekiwania na przykładowy ozdobny grzejnik do łazienki?

Andrzej Kiciński: Czas oczekiwania na ozdobne grzejniki do salonu, do kuchni, czy też do łazienki uzależniony jest od kilku czynników. Wiadomo, że praca ręczna wydłuża czas oczekiwania, a dodatkowo w procesie produkcji mamy pewne etapy, których nie da się przyspieszyć.

Grzejniki z kolekcji BASIC wykonujemy w czasie 2-3 tyg. Grzejniki z kolekcji TOP również 2-3 tyg. Z kolei grzejniki, które robimy indywidualnie na konkretne zamówienie jako nowy niepowtarzalny model, to czas około 3-4 tygodni.

Pracę nad każdym grzejnikiem rozpoczynamy, gdy klient zaakceptuje jego wygląd, gabaryt, strukturę, moc, kolor i wszystkie istotne parametry, aby mieć pewność że otrzyma od nas to na czym mu zależy.

fot. Welan

Lider Budowlany: Czy Państwa oferta skierowana jest do odbiorców indywidualnych czy inwestorów?

Andrzej Kiciński: Nasze grzejniki zamawiane są przez odbiorców indywidualnych, jak i inwestorów, którzy chcąc zaimponować swoim klientom i oferują im mieszkania z naszymi grzejnikami.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.welan-radiators.com

96-100 Skierniewice, ul. Graniczna 2a, woj. łódzkie
tel. +48 500 010 916,


Liczba odwiedzin: 1788 | Data publikacji: 2021-03-22

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


W dziedzinie aranżacji wnętrz, podobnie jak w...
17.03.2020 | Meble
Beton architektoniczny do łazienki, kuchni, salonu jako...
03.11.2020 | Meble
Dostępność do szerokiej gamy materiałów wykończeniowych sprawia,...
29.10.2019 | Chemia budowlana
Łazienka jest nie tylko miejscem, w którym...
25.06.2018 | Chemia budowlana
Końcowy efekt prac glazurniczych w kuchni lub...
Jak wnieść ducha nowoczesności do łazienki czy...
Tapety to element dekoracyjny, który pasuje do...
17.01.2018 | Grzejniki
Współczesne budownictwo charakteryzują nie tylko rozwiązania o...
Obserwując współczesne trendy w aranżacjach wnętrz trudno...
15.06.2021 | Meble
Jak powstają eleganckie nowoczesne meble do salonu,...
14.01.2021 | Stolarka otworowa
Przy wyborze okien do domu lepiej nie...
12.01.2021 | Stolarka otworowa
Niekiedy w starych domach lub w niewielkich...
Elementem, który ma kluczowe znacznie dla właściwego...
Straty z tytułu wentylacji w bilansie cieplnym...
Nowoczesne systemy wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem...
29.05.2020 | Kontenery
Dynamika naszych czasów i szybkie tempo życia...
29.05.2020 | Domy drewniane
Coraz większą popularnością cieszy się wypoczynek blisko...
05.03.2020 | Stolarka otworowa
Niskie progi, lekko działające konstrukcje okienne, rolety...
Płyty włókno-cementowe SCALAMID z nadrukiem cyfrowym to...
08.11.2019 | Chemia budowlana
Senoplast Klepsch & Co. GmbH produkuje ekstrudowane...
09.08.2019 | Remonty, renowacje
Remont przeprowadzony szybko, sprawnie, rzetelnie? Wielu z...
10.06.2019 | Chemia budowlana
Klej do płytek gresowych i ceramicznych Kerami,...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. dolnośląskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: grzejnik ozdobny do salonu, grzejnik ozdobny do kuchni, grzejnik ozdobny do łazienki, grzejniki ozdobne do salonu, kuchni i łazienki, ogrzewanie, grzejniki kamienne, dekoracje, ozdoby,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy