Układanie płytek w kuchni i łazience nie musi stwarzać problemów!

Kleje do glazury, zaprawy klejowe do płytek

Końcowy efekt prac glazurniczych w kuchni lub łazience może zaskoczyć mieszkańców remontowanej przestrzeni. Czasem jest to miłe oczarowanie pięknem starych pomieszczeń w nowej odsłonie, jednak czasami zdarza się też nieprzyjemne i rozczarowujące uczucie fuszerki. Od czego zależy prawidłowe układanie płytek? Podpowiadają specjaliści z firmy Weber Saint-Gobain, która wyspecjalizowała się w dostarczaniu na rynek remontowy systemów i produktów, które są nie tylko funkcjonalne i trwałe, ale również łatwe i przyjazne w zastosowaniu.

Kleje do glazury – na co zwrócić uwagę?
Prace glazurnicze mają za zadanie nadać nowy, estetyczny charakter pomieszczeniu. Wiemy, że płytki podłogowe oraz płytki ścienne należy odpowiednio mocować na dostosowanych do tego, zwartych podłożach. Ważne jest, aby podłoże nie ulegało żadnemu odkształceniu pod obciążeniem płytek.
Nawet jeśli wykonuje się prace glazurnicze nie po raz pierwszy, to jednak nie zawsze udaje się uniknąć popularnych błędów remontowych, psujących efekt końcowy. Okazuje się, że sporo z nich wiąże się z niewłaściwym sposobem przygotowywania i zastosowania zaprawy do glazury lub kleju do płytek.
Co istotne, nieodpowiednie przygotowanie do prac zaprawy klejowej do płytek nie musi wcale być związane ze słabymi doświadczeniami ekipy remontowej. Jego przyczyną może być skomplikowana i czasochłonna forma przygotowania zaprawy.
Oczywiście, dostępna oferta zapraw do glazury i sposób ich zastosowań to elementy ściśle związane z wyborem płytek. Zaprawa do płytek powinna być dostosowana do ich rodzaju oraz do wymiaru. Na przykład wybierane coraz częściej płytki wielkoformatowe (zwłaszcza na posadzki), wymagają zastosowania innych klejów niż małe płytki do obudowy wanny. Dbając o to, żeby wybrane ozdobne płytki idealnie i trwale wpasowały się w przestrzeń kuchni lub łazienki, konieczne jest precyzyjne dobranie do siebie wszystkich elementów. www.pl.weber/ukladanie-plytek

 

Układanie płytek w kuchni i łazience nie musi stwarzać problemówFot. Weber Saint Gobain

 

Klej do gresu
Zastosowanie gotowej zaprawy klejowej do płytek odpowiedniej do typu i rozmiaru płytek zmniejsza prawdopodobieństwo błędów wykonawczych w trakcie prac glazurniczych. Weber wprowadził więc na rynek innowacyjny klej do gresu o nazwie weberfix EASY. Klej charakteryzuje się podwyższoną elastycznością oraz bardzo dobrą przyczepnością. Klej weberfix EASY można stosować wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Jest też łatwy w przygotowaniu.
Produkt weberfix EASY jest klejem cienkowarstwowym (2-6 mm) o klasie C1T wg PN-EN 12004. W porównaniu z innymi klejami tej klasy, weberfix EASY posiada podwyższoną elastyczność. Może być stosowany jako klej do płytek gresowych o maksymalnych wymiarach 40 x 40 cm, glazury, terakoty, klinkieru i nienasiąkliwego kamienia.

 

Układanie płytek w kuchni i łazience nie musi stwarzać problemówFot. Weber Saint Gobain

 

Kleje do płytek o większych rozmiarach
Planujesz zastosowanie płytek o większych rozmiarach? Zainteresuj się klejami o zwiększonej elastyczności weber ZP413 oraz weber ZP414.
Zaprawy klejowe weber ZP413 (o klasie C1TE) oraz weber ZP414 (o klasie C2TE), to często wykorzystywane produkty ułatwiające prace glazurnicze i pozwalające wyeliminować pojawienie się wielu błędów wykonawczych. Są to kleje o podwyższonej elastyczności do glazury, terakoty, jak i do gresu.
Zaprawa klejąca weber ZP414 powstała w innowacyjnej technologii redukującej pylenie podczas przesypywania i mieszania, dlatego poleca się ją do prowadzenia prac w pomieszczeniach zamkniętych. Znaczne ograniczenie zakurzenia pyłem cementowym i zapylenia powietrza podczas prac glazurniczych poprawia komfort prac i skraca czas sprzątania po remoncie. Jest to bardzo ważne dla osób, które mają problemy z układem oddechowym lub są uczulone na składniki zawarte w mieszankach klejowych.
Zaprawy weber ZP413 oraz ZP414 mogą służyć do wyrównywania powierzchni pod układane płytki (grubość jednej warstwy wynosi 2-15 mm), oraz do murowania niewielkich elementów, np. osłon wanny lub brodzika, itp. Jest to bardzo ważna zaleta, ponieważ umożliwia korektę nierówności podłoża. W ten sposób oszczędza się czas i pieniądze, ponieważ nie są potrzebne dodatkowe produkty i grunty.
Kleje do płytek weber ZP413 oraz ZP414 mogą być stosowane wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń w budownictwie mieszkaniowym oraz na podłożu o zwiększonym obciążeniu użytkowym, np. posadzki w obiektach handlowych i przemysłowych. Przeznaczone są do układania płytek glazury i terakoty, gresowych i z nienasiąkliwego kamienia i klinkieru na ścianach i podłogach na niemal dowolnym podłożu.
Dodatkowo, weber ZP414 jest szczególnie polecany do układania płytek na balkonach i tarasach oraz stref mokrych (np. łazienkach), a także na ogrzewanie podłogowe. Jego klasa C2TE oznacza klej o podwyższonych parametrach.

 

Układanie płytek w kuchni i łazience nie musi stwarzać problemówFot. Weber Saint Gobain

 

Kleje do białego kamienia, gresu, szkła
Jeśli planujesz przykleić biały kamień naturalny, biały gres lub szkło, idealnym klejem będzie weber ZP415. Dlaczego akurat ten produkt? Jest to biały klej, wyprodukowany w technologii redukującej pylenie. Wykorzystanie białego cementu nie spowoduje przebarwień jasnych nasiąkliwych płytek. Pod szklanymi płytkami biały kolor będzie w wielu przypadkach lepiej wyglądał. Zaprawa do płytek, szkła i kamienia weber ZP415 jest również rekomendowana do stosowania w obszarach o zwiększonej wilgotności np. łazienki, prysznice oraz balkony i tarasy.

Dowiedz się więcej ze strony www.pl.weber

02-677 Warszawa, ul. Cybernetyki 9 , woj. mazowieckie
tel. 800 163 121,


Liczba odwiedzin: 1536 | Data publikacji: 2018-06-25

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Płytki, tapety czy ściana pomalowana na dowolny...
09.06.2021 | Chemia budowlana
Problemy z mocowaniem płytek na tradycyjne kleje...
01.06.2021 | Chemia budowlana
Na efekt końcowy prac związanych z układaniem...
29.10.2019 | Chemia budowlana
Łazienka jest nie tylko miejscem, w którym...
10.06.2019 | Chemia budowlana
Klej do płytek gresowych i ceramicznych Kerami,...
Fakt, że ogrodzenie stanowi wizytówkę domu, nie...
Poszukiwanie nieszablonowych rozwiązań w aranżacjach wnętrz jest...
02.07.2020 | Beton
Beton architektoniczny to gwarancja łatwego i szybkiego...
27.11.2019 | Izolacje
SOPREMA Polska oferuje pełną gamę najwyższej jakości...
Kotwa chemiczna i klej do betonu to...
płytki dekoracyjne
Płytki dekoracyjne to najczęściej wykorzystywany pomysł na...
Titanium, czyli tytan. Metal bardzo wytrzymały, a...
O tym, że stylowe i eleganckie płytki...
19.03.2015 | Hydrotechnika
Problem przecieków budowli – zwłaszcza zaś ich...
Mody w budownictwie i aranżacji wnętrz zmieniają...
09.10.2013 | Beton
Betonowe ściany i elewacje budynków niekoniecznie muszą...
30.11.2017 | Chemia budowlana
Jesień to czas, gdy nawet najmniejsze ubytki...
10.05.2017 | Kominki
Kominek czy piec wolnostojący w domu to...
Czy Twój budynek straszy starą i zniszczoną...
27.06.2021 | Chemia budowlana
Cienkowarstwowy beton dekoracyjny na schody wewnętrzne, podłogi...
13.08.2014 | Beton komórkowy
Budowa domu to duże wyzwanie – podczas...
28.09.2017 | Chemia budowlana
Zrzeszanie się przedsiębiorców nie jest nową formą...
23.07.2021 | Chemia budowlana
Upływ czasu oraz warunki atmosferyczne to czynniki,...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. podlaskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. śląskie
woj. dolnośląskie
woj. łódzkie

Słowa kluczowe: kleje do glazury, kleje do kamienia, kleje do gresu, kleje do szkła, weber, zaprawy klejowe do płytek, chemia budowlana
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy