Klimakonwektor Purmo VIDO S2

Ciepło zimą, chłodno latem – grzejnik, który chłodzi

Klimakonwektor Purmo VIDO S2 to grzejnik, który latem chłodzi, a w zimne dni zapewnia optymalne ciepło. Dzięki temu urządzenie gwarantuje komfortową temperaturę pomieszczeń mieszkalnych i biurowych przez cały rok.

Afrykańskie upały latem, nieprzyjemnie chłodne wieczory w lipcu czy sierpniu, siarczyste mrozy zimą – globalne ocieplenie sprawia, że temperatury niejednokrotnie nas zaskakują, a w strefie klimatu umiarkowanego, do której należy Polska, wymienione powyżej zjawiska wcale nie należą do rzadkości. Ekstremalne temperatury mają oczywiście wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka. Mogą powodować osłabienie, nadmierną męczliwość, obniżenie nastroju, a w niektórych przypadkach zagrażają nawet naszemu zdrowiu. Zapewnienie optymalnej temperatury w pomieszczeniach, w których przebywamy na co dzień przekłada się więc nie tylko na poczucie komfortu, ale także – na nasze zdrowie.

Mając na uwadze zmiany klimatyczne, jakie zachodzą na naszym kontynencie, firma Purmo opracowała klimakonwektor VIDO S2, który latem przyjemnie schłodzi pomieszczenie, a w zimne dni szybko i skutecznie je ogrzeje. Urządzenie celnie wpisze się też w oczekiwania tych osób, które oprócz komfortowej temperatury o każdej porze roku, poszukują też produktów stylowych i eleganckich. Klimakonwektor Vido S2 ma kształt tradycyjnego grzejnika dekoracyjnego, ze wszystkimi zaletami tego modelu. Ponadto jego obudowa nie zawiera żadnych elementów z tworzyw sztucznych – dzięki temu można użytkować go bez obaw, że z biegiem czasy niektóre części zaczną zmieniać kolor.

fot. Purmo 

Klimakonwektor Purmo Vido S2 – do nowych i starszych budynków

Upalne dni z dużym nasłonecznieniem to nasza rzeczywistość każdego lata, nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na montaż urządzeń przeznaczonych do chłodzenia budynków. W cenie są dziś szczególnie takie rozwiązania, które wyróżnia wielofunkcyjność i uniwersalność.

Opracowany przez Purmo klimakonwektor Vido S2 doskonale spisze się w tej roli, skutecznie grzejąc zimą i chłodząc latem, jeśli zostanie połączony z rewersyjną pompą ciepła lub oddzielnym źródłem chłodu. Co istotne – nie generuje on podczas pracy uciążliwego hałasu, co jest możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii płynnej regulacji prędkości wentylatora. W efekcie pracuje on niemal bezszelestnie zarówno w trybie grzania, jak i chłodzenia.

Klimakonwektor sprawdzi się zarówno w nowych budynkach, jak i w przypadku obiektów modernizowanych pod kątem efektywności energetycznej, ponieważ można go stosować także w połączeniu z nowoczesnymi kotłami kondensacyjnymi. Oprócz pomieszczeń, w których panuje podwyższona wilgotność (łazienki, kuchnie, pralnie), nie ma żadnych ograniczeń co do miejsca instalacji urządzenia. Montaż możliwy jest też na podłodze tuż przy wysokich oknach.

Aby zamontować klimakonwektor Purmo Vido S2 należy tylko dobrać odpowiednie akcesoria (m.in. adaptery do montażu podłogowego) oraz tylny panel dekoracyjny. A dzięki kompaktowym rozmiarom dostępne są różne opcje instalacji – np. na ścianie (z nóżkami lub bez), montaż wnękowy w zabudowie, montaż na suficie, a nawet w suficie podwieszanym.

fot. Purmo 

Klimakonwektor Purmo Vido S2– energooszczędność w cenie

Ceny energii wciąż rosną, dlatego projektanci klimakonwektora Vido S2 mieli na uwadze zarówno efektywność energetyczną, która przekłada się na niski koszt eksploatacji, jak i neutralność klimatyczną. Urządzenie utrzymuje wyższą wydajność cieplną przy niższych temperaturach systemu niż produkty konkurencyjne. Ponadto dzięki połączeniu niskiej zawartości wody i wentylatora promieniowego poprzecznego reakcja na wahania temperatury w pomieszczeniu jest szybsza.

fot. Purmo 

Vido S2 to nowatorskie i oszczędne rozwiązanie bez względu na porę roku. Jego maksymalna moc grzewcza wynosi 1315 W, a moc chłodzenia 3860 W. Latem klimakonwektor zasilany jest wodą z wytwornicy wody lodowej lub pompy ciepła, która po odwróceniu obiegu, zmienia swoją funkcję na grzewczą w porze zimowej. Jest on wyposażony w cichy wentylator, który wspomaga cyrkulację powietrza w przypadku chłodzenia, natomiast podczas grzania znacznie zwiększa moc grzewczą. Rozwiązaniem, które docenią zwłaszcza osoby wrażliwe na gwałtowne różnice temperatur jest możliwość precyzyjnej regulacji temperatury, przez co organizm nie jest narażony na szok temperaturowy, który może powodować przeziębienia i inne infekcje górnych dróg oddechowych.

Więcej informacji na temat klimakonwetora Purmo Vido S2 na stronie – www.purmo.com

02-777 Warszawa, ul. Ciszewskiego 15, woj. mazowieckie
tel. 22 544 10 00,


Liczba odwiedzin: 228 | Data publikacji: 2022-05-20

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


23.11.2021 | Grzejniki
Najwyższa jakość wykonania, efektywne działanie, stylowy design...
16.04.2020 | Grzejniki
Mnogość blogów i magazynów wnętrzarskich, pełnych zachwycających...
17.02.2022 | Grzejniki
Minęły już czasy, w których szczytem ekstrawagancji...
03.11.2021 | Grzejniki
Jeśli szukasz opłacalnego ogrzewania elektrycznego, wybierz grzejniki...
22.05.2020 | Ogrzewanie
Grzejniki elektryczne Atlantic to doskonała alternatywa dla...
05.09.2019 | Ogrzewanie
Połączenie tradycji z nowoczesnością. To zdanie najpełniej...
23.07.2019 | Grzejniki
Ponad 2 tysiące wytwarzanych przez Instal Projekt...
22.07.2019 | Grzejniki
Efektywność grzewcza, niższe koszty eksploatacji dzięki mniejszemu...
29.01.2019 | Grzejniki
Grzejniki konwektorowe wodne to produkt, który doskonale...
19.07.2018 | Grzejniki
Bardzo ograniczone możliwości regulowania temperatury, duży ciężar,...
05.06.2018 | Grzejniki
Kwestia ogrzewania w domu jest bardzo ważna....
17.01.2018 | Grzejniki
Współczesne budownictwo charakteryzują nie tylko rozwiązania o...
12.09.2016 | Grzejniki
Grzejniki, dawniej zwane kaloryferami, ewoluowały i zyskały...
27.12.2015 | Grzejniki
Jeszcze do niedawna montaż rozwiązań z zakresu...
16.02.2015 | Grzejniki
Żyjemy w świecie, w którym projektanci prześcigają...
29.01.2015 | Grzejniki
Czasy, w których różne przedmioty codziennego użytku...
04.11.2013 | Grzejniki
Rola grzejnika w pomieszczeniu wcale nie musi...
17.03.2022 | Grzejniki
Temat nowoczesnych źródeł ciepła zarówno dla osób...
27.01.2022 | Ogrzewanie
Panel grzewczy na podczerwień z termostatem zapewnia...
23.11.2021 | Izolacje
Ogrzewanie ciepłej wody, a następnie jej przesyłanie...
04.10.2021 | Ogrzewanie
Promienniki podczerwieni nadal wśród użytkowników mają opinie...
13.09.2021 | Ogrzewanie
Ekologiczne metody pozyskiwania energii, to nie konieczność...
Panele samoprzylepne na podłogę z winylu to...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. dolnośląskie

Słowa kluczowe: klimakonwektor purmo Vido, klimakonwektor purmo Vido cena, Purmo Group Poland, Purmo, Purmo Group Fabryka Grzejników Sp. z o.o., grzejniki, grzejniki dekoracyjne, stylowe grzejniki, grzejniki łukowe, grzejniki proste, grzejniki płytowe, grzejniki łazienkowe, grzejniki konwektorowe, grzejniki kolumnowe, technologie grzewcze,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy