Aranżowanie wnętrza domu czy mieszkania nie kończy się na wyborze mebli, koloru ścian czy podłóg, bo równie istotne jest, jakimi elementami tę całość dopełnimy. Wykańczając lub remontując własne cztery kąty zwracamy uwagę zarówno na walory funkcjonalne, bezpieczeństwo, jak i estetykę elementów aranżacyjnych. Wybór wyposażenia naszego domu jest doskonałym sposobem na to, aby wyrazić siebie oraz zaprezentować niepowtarzalny styl. Marka Purmo, wychodząc naprzeciw wymaganiom klientów, oferuje szeroką gamę grzejników łazienkowych ozdobnych, które idealnie pasują do stylistyki każdego wnętrza i zapewniają najwyższy komfort użytkowania. Dla projektantów firmy oznacza to jedno: nowoczesny grzejnik łazienkowy musi charakteryzować się nie tylko wysoką wydajnością cieplną, ale także efektowną i przykuwającą wzrok formą. Modele Mauritius, Kea, Santorini C, Evia czy Java to odpowiedź producenta na zmieniające się na rynku trendy, zgodnie z którymi grzejnik stanowi zarówno dekoracyjny jak i funkcjonalny element wyposażenia mieszkania.

Grzejnik łazienkowy dekoracyjny Mauritius – zamiast ścianki działowej

Jedną z najciekawszych propozycji w ofercie marki Purmo jest nowoczesny grzejnik łazienkowy Mauritius. Oferując ten model, producent udowadnia, że rola grzejnika nie musi być ograniczona do ogrzewania pomieszczenia czy suszenia ręczników. Oryginalnym pomysłem może być wykorzystanie tego grzejnika jako ścianki działowej, za pomocą której wyodrębnimy w łazience np. strefę kąpielową i toaletową lub oddzielimy wannę od umywalki. Dzięki możliwości zamontowania grzejnika prostopadle do ściany, jest on atrakcyjną alternatywą dla ścianki z płyty kartonowo-gipsowej. Dodatkowo ażurowa konstrukcja nada pomieszczeniu lekkości.

Ze względu na dużą moc cieplną grzejnik łazienkowy dekoracyjny Mauritius sprawdzi się zwłaszcza w dużych łazienkach, pokojach kąpielowych czy strefach SPA. Lekka konstrukcja oraz zastosowanie podwójnych rzędów kolektorów poziomych sprawia, że Mauritius może pełnić rolę ozdobnego parawanu. Dzięki temu może stanowić subtelny dodatek, łączący aranżację w spójną całość, albo jeden z najbardziej wyrazistych akcentów we wnętrzu.

fot. Rettig Heating Sp. z o.o. Oddział w Wałczu

Nowoczesny grzejnik łazienkowy Purmo Kea – do minimalistycznych wnętrz

Drabinkowy grzejnik łazienkowy ozdobny Kea to z kolei model, który wyróżnia się wyjątkowo odważnym designem. Szczególnie docenią go miłośnicy minimalistycznych, oszczędnych w wyrazie wnętrz, których kwintesencją jest umiar i proste formy. Charakterystyczną cechą tego nowoczesnego grzejnika łazienkowego jest przykuwające uwagę niesymetryczne rozmieszczenie poziomych kolektorów.

I choć warstwa wizualna jest niezwykle istotna, to jednak dopiero gdy dodamy do niej aspekt użytkowy, uzyskamy satysfakcjonujący efekt. Oryginalny kształt grzejnika łazienkowego dekoracyjnego Kea ma swój znaczący wymiar praktyczny, ponieważ łatwo można zawiesić na nim nawet kilka ręczników, a doskonała wydajność cieplna zadowoli najbardziej wymagających użytkowników. Trwałość grzejnika zapewnia wysokiej jakości profil stalowy gwarantujący klientom satysfakcję użytkowania tego modelu przez długie lata.

fot. Rettig Heating Sp. z o.o. Oddział w Wałczu

Ozdobny grzejnik łazienkowy Evia – dla indywidualistów, dla odważnych
Nowoczesny grzejnik łazienkowy Evia to rozwiązanie skierowane do prawdziwych koneserów i osób, które nie boją się łamania aranżacyjnych schematów. Model ten szczególnie zwraca uwagę dzięki zastosowaniu oryginalnego kształtu płaskich kolektorów. Sekcje kolektorów są oddzielone od siebie wygiętymi w łuk ruchomymi profilami, które można odchylać. Umożliwiają one wygodne i szybkie suszenie ręczników oraz ubrań. Efekt można spotęgować, decydując się na kontrastowe barwy, które otwierają nieograniczone wręcz możliwości tworzenia wielobarwnych kompozycji.

fot. Rettig Heating Sp. z o.o. Oddział w Wałczu

Dekoracyjny grzejnik łazienkowy Santorini C – potęga klasyki

Odwaga i kreatywność to ważne cechy projektanta, szczególnie pożądane podczas aranżowania wnętrz wymarzonego domu czy mieszkania. Dla wielu osób kwintesencją elegancji jest jednak wybór klasycznych elementów wykończenia, subtelnie wyróżniających się ekstrawagancją. Dobrym przykładem takiego rozwiązania może być połączenie klasycznego wzornictwa grzejnika łazienkowego z nieoczywistą, odważną kolorystyką. Tego typu klientom z pewnością przypadnie do gustu drabinkowy grzejnik łazienkowy dekoracyjny Santorini C – model łączący tradycyjną elegancję i nowoczesny design, spełniając przy tym wszelkie kryteria bezpieczeństwa i trwałości. Kolektory poziome wygięte są w delikatny łuk, co nadaje grzejnikowy oryginalny wygląd. Minimalistyczny design sprawia, że nadaje się on nawet do małej łazienki, a jego subtelne elementy dodają wyrazistości każdemu wnętrzu.

fot. Rettig Heating Sp. z o.o. Oddział w Wałczu

Dekoracyjny i funkcjonalny grzejnik łazienkowy Java – idealny do małych przestrzeni

Model Java to klasyczny, drabinkowy model pasujący do każdej aranżacji łazienki, który zaprojektowano tak, aby zwiększyć wygodę użytkowania. Ten naścienny, ozdobny grzejnik łazienkowy ma prosty kształt i lekko wygięte, eliptyczne kolektory poziome, przypominające uchyloną żaluzję. Odchylenie kolektorów w ten sposób znacznie ułatwia zawieszanie ręczników. Grzejnik rekomendowany jest zwłaszcza do małych łazienek.

fot. Rettig Heating Sp. z o.o. Oddział w Wałczu

Kreatywność bez granic

Lekka konstrukcja, wielofunkcyjność, przełamywanie schematów, bogactwo kolorów i wzorów – to cechy charakterystyczne ozdobnych grzejników łazienkowych Purmo. Wszystkie modele doskonale spełniają swoje podstawowe zadanie, jakim jest ogrzewanie pomieszczeń, jak również mogą posłużyć jako suszarka, nietypowa ścianka działowa czy nawet… ornament.

Warto podkreślić, że wszystkie grzejniki łazienkowe Purmo wykonane są z najwyższej jakości profilu stalowego, odpornego na uszkodzenia. Ponadto posiadają podwójne zabezpieczenie antykorozyjne: najpierw malowane są podkładowo metodą anaforezy, a następnie aplikowana jest warstwa wykończeniowa (metodą napylania elektrostatycznego). Adaptację w różnych warunkach ułatwia regulacja głębokości zawieszenia.

Podstawowe wyposażenie obejmuje zawieszenia ścienne, odpowietrznik i korki zaślepiające. Grzejnik łazienkowy Purmo można ponadto doposażyć w wieszaki ręcznikowe czy półki. Oferowane przez producenta grzejniki łazienkowe ozdobne mogą być instalowane zarówno w domach prywatnych, jak i w pomieszczeniach sanitarnych w budynkach użyteczności publicznej czy obiektach przemysłowych, odmieniając charakter wnętrz i nadając im nowoczesny wygląd.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie www.purmo.com

44-203 Rybnik, ul. Przemysłowa 11 , woj. śląskie
tel. +48 225 441 000,