Grzejniki konwektorowe wodne – ceny się liczą, ale nie tylko to!
Jest sprawą oczywistą, że nasze decyzje zakupowe w znacznej mierze determinowane są przez ceny produktów, ale dziś bardziej niż kiedykolwiek wcześniej doceniamy też jakość i design. Nie powinno to zresztą dziwić w czasach, w których internet pęka w szwach od blogów wnętrzarskich, a półki w salonikach prasowych uginają się od tytułów poświęconych aranżacjom przestrzeni. Trzeba też przyznać, że producenci różnego rodzaju wyrobów – od armatury sanitarnej, przez instalacje grzewcze, aż do mebli i elementów wyposażenia – bardzo elastycznie zareagowali na zmieniającą się na rynku sytuację i rosnące wymagania klientów, a oferta produktowa niejednego z nas przyprawia o zawrót głowy. Przykładem może być firma VOGEL&NOOT, oferująca m.in. grzejniki konwektorowe wodne. Ogromna paleta różnych rozwiązań (obejmująca grzejniki pionowe i poziome), różne wymiary i sposoby prowadzenia linii sprawiają, że takie grzejniki bez trudu można dopasować do przeróżnych wnętrz – od skrajnie minimalistycznych, poprzez skandynawskie oraz bardziej klasyczne, aż do aranżacji w stylu glamour. Pole do popisu otwiera też imponująca gama kolorystyczna (aż 71 różnych kolorów!), wśród których znajdziemy soczystą i śmiałą czerwień, uwodzicielskie pastele, szalenie modny pudrowy róż, a nawet nietuzinkową głęboką czerń i odcienie metaliczne.

 

 

Grzejniki konwektorowe wodne w minimalistycznych i klasycznych wnętrzach
Jasne wnętrza chętnie otwarte na świat znajdujący się na zewnątrz, duże okna, wpuszczające do środka światło słoneczne – to znaki naszych czasów, a dokładniej – nowoczesnej architektury, która raz na zawsze zerwała z niedoświetlonymi i ciemnymi pomieszczeniami. Nie pozostało to oczywiście bez wpływu na rozwój wielu produktów – w tym grzejników, które w swoich tradycyjnych odsłonach przestały pasować do misternie projektowanych wnętrz.
Idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które stawiają właśnie na duże przeszklenia są produkowane przez VOGEL&NOOT grzejniki konwektorowe wodne Kontec i Vonaris (również Vonaris w wersji M z podłączeniem środkowym, które daje więcej swobody w planowaniu przestrzeni). Najniższy z modeli ma zaledwie 7 cm, dzięki czemu takie grzejniki zmieszczą się nawet pod nisko osadzonymi oknami.

 

 

Wbrew pozorom jedynym obszarem zarezerwowanym dla grzejników konwektorowych nie są tylko surowe wnętrza. W pomieszczeniach urządzonych w klasycznym, eleganckim stylu tradycyjne grzejniki montowane pod oknem mogą skutecznie oszpecić aranżację, zanadto odciągając wzrok od tego, co najważniejsze – od dobranych ze smakiem mebli, stonowanej kolorystyki czy dekoracyjnych bibelotów. Jeśli do dyspozycji jest tylko wąski fragment ściany, doskonałym rozwiązaniem będą na przykład grzejniki konwektorowe wodne w wersji pionowej Kontec lub Vonaris. Ich szerokość zaczyna się już od 142 mm lub 214 mm. Idealnie wkomponują się np. w niewielką przestrzeń pomiędzy oknem o zabytkową szafką czy niezagospodarowany fragment ściany obok szafki RTV. Ponadto proste, klarowne prowadzenie linii i oszczędność formy sprawi, że grzejniki dyskretnie wpiszą się w przestrzeń i będą współgrać z otoczeniem.

 

 

Do wyboru, do koloru
Niewielkie wymiary, ogromna paleta kolorystyczna, ciekawy i oryginalny design, różnorodność kształtów oraz mocy grzejników nie oznacza jednak, że ich rola jest zredukowana tylko do funkcji zdobniczych. Producent nie zapomniał przy tym, że najważniejsze jest właściwe spełnienie zaplanowanej dla grzejnika funkcji – czyli skuteczne ogrzewanie pomieszczeń, przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnych kosztów eksploatacji. Gwarantuje to przemyślana w każdym aspekcie konstrukcja grzejników.
Grzejniki konwektorowe wodne Kontec i Vonaris wykonane są ze zgrzewanych, przewodzących wodę elementów grzewczych o przekroju prostokątnym. Klienci, którym zależy na jeszcze większej efektywności, mogą wybrać opcję wyposażenia grzejnika w ekran ochronny (wersja WVO), przyspawany do tylnej ściany. Dzięki temu, że ekran nie przewodzi wody oraz poprzez konwekcję między grzejnikiem a ekranem, zminimalizowane są straty ciepła.
Osoby, które decydują się na zakup produktów z linii Kontec lub Vonaris otrzymują grzejniki konwektorowe wodne gotowe do podłączenia. Oba modele posiadają osłony boczne, a wersje poziome są dodatkowo wyposażone w górny grill. Staranne wykończenie powierzchni – m.in. powłoka gruntująca wykonywana elektrolitycznie i powłoka lakiernicza z lakierów proszkowych nanoszonych w technologii elektrostatycznego napylania zapewniają nie tylko doskonałe walory wizualne przez wiele lat, ale także skuteczne zabezpieczenie przed korozją.
Ceny grzejników konwektorowych wodnych zależą oczywiście od wybranego wariantu i jego rozmiarów, a także od indywidualnie dobieranego pakietu wyposażenia opcjonalnego.

 

 

W jakich instalacjach sprawdzą się grzejniki konwektorowe wodne?
Grzejniki Vonaris i Kontec przeznaczone są do wodnych instalacji centralnego ogrzewania o maksymalnej temperaturze pracy 110°C i maksymalnym ciśnieniu roboczym 5 bar. Ponadto producent oferuje również możliwość wykonania ich w wersji wysokociśnieniowej, przystosowanej do pracy przy maksymalnym ciśnieniu 8 bar.
Pole do popisu w zakresie indywidualnej aranżacji wnętrz, w której grzejnik stanie się jednym z precyzyjnie dobranych elementów wystroju, jest szeroki pakiet wyposażenia dodatkowego. Ci klienci, którym zależy na maksymalnym zaoszczędzeniu miejsca dla montażu grzejnika, wybierają najczęściej konsolę ścienną. Z kolei zwolennicy dużych przeszkleń decydują się na zakup konsoli stojącej, które świetnie sprawdza się zwłaszcza przy instalacji niewielkich grzejników pod nisko osadzonym oknem.

 

 

Czasy, w których o grzejniku myślano tylko jako o przedmiocie przeznaczonym do zapewnienia ciepła w domu to przeszłość. Choć obecnie funkcja czysto użytkowa jest bardzo ważna, zwłaszcza gdy ceny energii grzewczej nieustannie rosną, to przecież na równorzędną pozycję wysuwają się też inne aspekty – takie jak estetyka, rozmiar, kształt. Elastyczność producentów i umiejętność dopasowywania się do zmieniających się wymagań klientów jest być może najdobitniejszym znakiem profesjonalizacji rynku w XXI wieku.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.vogelundnoot.pl

44-203 Rybnik, ul. Przemysłowa 11 , woj. śląskie
tel. +48 225 441 000,