Dyskretne, niewidoczne ogrzewanie
Każdy budynek musi mieć jakieś ogrzewanie – nieważne, czy jest to mieszkanie w starej kamienicy, stylowo zaaranżowana kawiarnia czy muzeum. Czasem jednak zdarza się, że z uwagi na wyjątkowy charakter przestrzeni, bardzo zależy nam, aby ogrzewanie pozostawało niewidoczne, jednak z różnych względów nie chcemy instalować ogrzewania podłogowego. Nie zawsze zresztą mamy tę ostatnią możliwość, bo po pierwsze – wymaga położenia całej podłogi na nowo (a nie każdy chce i może na taki luksus sobie pozwolić), po drugie – nie wszystkie typy posadzek są przystosowane do tego typu ogrzewania. Doskonałym rozwiązaniem są w takiej sytuacji są grzejniki kanałowe, o których istnieniu przypomina nam jedynie kratka zabezpieczająca. Obok możliwości dopasowania takiego źródła ciepła do każdego rodzaju posadzki, jego zaletą jest też fakt, że nie zabiera przestrzeni nad poziomem podłogi. Grzejniki kanałowe są też nie do przecenienia, jeśli borykamy się z tzw. efektem „pocenia szyby” – umieszczone pod oknem pozwalają skutecznie wyeliminować problem zaparowanych szyb. Nie mówiąc już o tym, że ogrzewanie kanałowe zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza w całym pomieszczeniu.

 

niewidoczne ogrzewanie niewidoczne ogrzewaniefot. VOGEL&NOOT

 

Grzejniki kanałowe – ogrzewanie lub chłodzenie
Nowa seria grzejników kanałowych Intratherm z oferty firmy VOGEL&NOOT obejmuje pięć różnych typoszeregów, które odpowiadają na różne wymagania klientów. Możliwości wyboru są tu ogromne – mogą to być prostsze rozwiązania, jak Intratherm FMK lub też grzejniki kanałowe bardziej zaawansowane, które producent wyposażył w cichobieżne wentylatory odśrodkowe, zamontowane w wannie obok wymiennika. Dzięki temu dodatkowemu wyposażeniu grzejniki Intratherm F1T mają wyższą wydajność cieplną, ponieważ wentylatory zapewniają wymuszony obieg powietrza. Dostępne są też wersje, w których miedziano-aluminiowy wymiennik ciepła został dodatkowo wzmocniony (Intratherm F1P). Z kolei najbardziej zaawansowane urządzenia Intratherm pozwalają na połączenie w jednym grzejniku kanałowym funkcji grzania zimą i chłodzenia latem (Intratherm F2C i Intratherm F4C).

 

grzejniki kanałowefot. VOGEL&NOOT

 

Kratki maskujące do grzejników kanałowych
Ofertę grzejników kanałowych Intratherm uzupełnia szeroki wybór różnego rodzaju kratek maskujących. Mogą to być np. kratki drewniane, ze stali nierdzewnej, z duraluminium czy z listwami ozdobnymi.
Jeśli chcemy, aby grzejnik kanałowy był jak najmniej widoczny, możemy więc wybrać kratkę drewnianą w kolorze zbliżonym do podłogi (dąb i buk surowy lub lakierowany), która nie będzie się bardzo wyróżniać. Jeśli natomiast chcemy wprowadzić ciekawy akcent we wnętrzu, to możemy wybrać kratkę z duraluminium w kolorze naturalnym lub pomalowaną na jeden z trzech dostępnych kolorów. Ciekawe efekty można też uzyskać decydując się na kratki wykończone listwą ozdobną.

Grzejniki kolumnowe – klasyka w nowej odsłonie
Grzejniki kolumnowe najczęściej kojarzą się nam ze starymi budynkami, w których ostały się jako relikty przeszłości. Rzut oka na ofertę VOGEL&NOOT przekonuje, że wcale tak nie jest. Lekkość, elegancki design i wysoka moc cieplna łączą się tu w harmonijną całość, która z wyjątkowym smakiem zdobi wnętrza.

 

grzejniki kolumnowe grzejniki kolumnowefot. VOGEL&NOOT

Wśród dostępnych rozwiązań klienci mogą wybierać pomiędzy grzejnikami z serii LASERLINE: od standardowych (wykonanych jednak z najwyższą precyzją, bez widocznych zespawań), poprzez grzejniki zaworowe z podłączeniem środkowym, aż do dekoracyjnych grzejników kolumnowych w formie bufetu. Innowacją wzorniczą są też grzejniki wykonane w formie ławki, które świetnie sprawdzą się np. w łazience lub przedpokoju.
Wszystkie grzejniki kolumnowe dostępne są w różnych wzorach i kolorach, co przed klientami firmy otwiera pole do popisu podczas aranżacji wnętrz.

 

grzejniki kolumnowefot. VOGEL&NOOT

 

Grzejniki konwektorowe
W nowoczesnych budynkach coraz częściej spotykamy duże, przeszkolone powierzchnie, które są niezwykle modne i sprawiają, że pomieszczenia są jasne, pełne światła i sprawiają wrażenie bardziej przestronnych. I choć takie duże okna czy nisko osadzone parapety wyglądają bardzo atrakcyjnie, to jednak trudno już zmieścić pod nimi grzejnik. Co zrobić, jeśli nie chcemy rezygnować z dużych przeszkleń, a jednocześnie zależy nam na zamontowanym pod oknem grzejniku? Można po prostu zdecydować się na jeden z grzejników konwektorowych VOGEL&NOOT, z których najniższy ma wysokość zaledwie 7 cm. Co istotne, niewielkie wymiary nie oznaczają wcale ustępstw na rzecz wydajności.

 

grzejniki konwektorowe grzejniki konwektorowefot. VOGEL&NOOT

Eleganckie i designerskie grzejniki konwektorowe VOGEL&NOOT dostępne są w dwóch wersjach: KONTEC i VONARIS. Ich unikalne, wyrafinowane wzornictwo ułatwi dopasowanie do różnych wnętrz – od budynków użyteczności publicznej, poprzez przytulne salony, aż do nowoczesnych łazienek. Grzejniki konwektorowe dostępne są w wersjach pionowych i poziomych w 45 kolorach, wśród których są zarówno barwy bardziej stonowane i pastelowe, jak i odważne czerwienie, soczyste zielenie czy nawet głębokie czernie.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.vogelundnoot.pl

 

44-203 Rybnik, ul. Przemysłowa 11 , woj. śląskie
tel. +48 225 441 000,