Inteligentny, prefabrykowany strop żelbetowy Dennert

Ogrzewanie i chłodzenie z sufitu

Stropy prefabrykowane są w budownictwie przede wszystkim synonimem szybkiego wnoszenia budynków. Gotowe stropy betonowe przywodzą na myśl przede wszystkim takie zalety jak wysoka statyka budynku, bardzo dobra izolacyjność akustyczna i ochrona przeciwpożarowa. Jednak okazuje się, że funkcje i zalety prefabrykowanych stropów żelbetowych mogą iść o krok dalej. Firma Dennert oferuje inteligentne stropy prefabrykowane, które dzięki zastosowanej technologii mogą stać się medium zapewniającym ogrzewanie budynku zimą i chłodzenie latem.

Prefabrykowany strop betonowy – bez deskowania, zalewania i przerw w budowie
Prefabrykowane stropy żelbetowe cenione są przede wszystkim za to, że ich stosowanie pozwala na znaczne przyspieszenie procesu budowlanego. W odróżnieniu od stropów tradycyjnych nie wymagają żmudnego wykonywania szalunków oraz zbrojenia na budowie. Dodatkowo od razu po ich położeniu mogą być obciążane. Wadą stropów prefabrykowanych produkowanych w przeszłości  był fakt, że musiały być one produkowane w kształtach regularnych. Jednak postęp w branży budowlanej pozwolił rozwiązać ten problem, a co więcej wprowadzić stropy w nowy wymiar funkcjonalności. Niemiecka firma Dennert opracowała technologię produkcji stropów żelbetowych charakteryzujących się wysoką nośnością, z doskonałym współczynnikiem izolacji dźwiękowej, w kilku klasach odporności ogniowej i to niezależnie od kształtów ich bryły. Strop żelbetowy DX składa się z prefabrykowanych płyt kanałowych, które po zamontowaniu i wypoziomowaniu spinane są ze sobą specjalnymi zamkami, a fugi łączeniowe wypełnia monolityzującym betonem.

 

prefabrykowany strop żelbetowyfot. Dennert

 

Inteligentny strop żelbetowy z ogrzewaniem niskotemperaturowym
Pomysł na nowoczesny strop betonowy firmy Dennert sięga jednak jeszcze dalej. Oprócz funkcji tradycyjnych można wyposażyć go w system ogrzewania niskotemperaturowego charakteryzującego się niską konwekcją. Co to oznacza? Otóż inteligenty strop betonowy firmy Dennert pomaga w równomiernym, efektywnym i komfortowym ogrzewaniu pomieszczeń.

Praktycznie wszystkie tradycyjne formy ogrzewania oparte są na konwekcji. Oznacza to, że w pierwszej kolejności nagrzewają powietrze, które staje się nośnikiem ciepła. Osiąga ono najwyższą temperaturę, ale nie oddaje jej na zasadzie promieniowania do powierzchni zimnych takich jak ściany, okna czy meble.  W związku z tym zimą przy ścianach, oknach odczuwamy chłód nawet przy wysokiej temperaturze powietrza – mówi Oskar Gornisiewicz z firmy Dennert – Poza tym cyrkulacja powietrza przy zjawisku konwekcji powoduje unoszenie się kurzu co jest szczególnie szkodliwe dla alergików – dodaje.

 

prefabrykowany strop żelbetowy prefabrykowany strop żelbetowyfot. Dennert

 

System grzewczy instalowany w stropach DX-Therm pozwala na równomierne rozprowadzenie przyjemnego ciepła w całym pomieszczeniu na zasadzie wymiany promieniowania. Ciepło przenoszone w procesie promieniowania oddziaływuje najkorzystniej na nasz organizm, ponieważ uprzednio ogrzane elementy budowlane przekazują energię do otaczającego powietrza. Przenoszenie ciepła odbywa się poprzez fale elektromagnetyczne przekazywane z jednego elementu o wyższej temperaturze do drugiego o niższej. Zjawisko konwekcji jest redukowane do poziomu 5 %. Dlatego przeciągi, unoszenie się kurzu, jak również zróżnicowane temperatury w obszarze pomieszczenia są niemożliwe.

W systemie promieniowania ciepła, w porównaniu do innych systemów powietrze osiąga najniższą temperaturę. Ściany, okna, meble, podłogi, a nawet kafelki osiągają przyjemna równomierna temperaturę. Dzięki temu temperaturę w pomieszczeniu można zmniejszyć o 2-5 °C, nie obniżając jednocześnie komfortu – stwierdza Oskar Gornisiewicz –  Zastosowanie stropu DX-Therm pozwala zaoszczędzić do 30% energii w porównaniu do ogrzewania podłogowego lub za pomocą grzejników. Jest to możliwe dzięki szybkiemu czasowi reakcji stropu, który osiąga pełną wydajność już po 66 minutach. Na suficie nie występują żadne izolatory w postaci paneli podłogowych, mebli czy dywanów, które obniżają efektywność, np. ogrzewania podłogowego.

Oprócz efektywnego grzania system pozwala na rezygnację z montażu grzejników czy instalowania dodatkowych źródeł ciepła. Unikamy również tworzenia się skłębień kurzu, spowodowanych klasyczną konwekcją co jest pozytywne dla alergików.
Żelbetowy strop DX-Therm wyposażony jest w rurki aluminiowe w powłoce  z tworzywa, przez które przepływa czynnik. Na budowie należy je jedynie połączyć z obiegiem grzewczym.

 

prefabrykowany strop żelbetowyfot. Dennert

 

Prefabrykowany strop betonowy – efektywne chłodzenie pomieszczeń
Jeżeli we wznoszonym budynku przewidywane jest zastosowanie pompy ciepła to strop DX-Therm można wykorzystać w celu obniżania temperatury, bez konieczności instalacji urządzeń techniki chłodzącej. Po podpięciu instalacji stropu do pompy ciepła zimą system działa w funkcji grzania a latem w funkcji chłodzenia.

Tradycyjna technika chłodząca charakteryzuje się z jednej strony wysokimi kosztami, a z drugiej strony wysokim wskaźnikiem zużycia energii. Dodatkowo może źle wpływać na zdrowie, niektórych mieszkańców – mówi Oskar Gornisiewicz.

 

prefabrykowany strop żelbetowyfot. Dennert

 

Natomiast system DX-Therm pozwala na „zdrowe” obniżenie temperatury pomieszczeń. Okazuje się, że naukowo udowodniono iż obniżenie temperatury w pomieszczeniu o 5° C podczas gorących letnich dni, czyni nas nie tylko zdolniejszymi do pracy, ale również poprawia nasze samopoczucie.

Ze szczegółami dotyczącymi inteligentnego, prefabrykowanego stropu betonowego można zapoznać się na stronie: www.dennert.pl

 

96132 Schlüsselfeld, Veit-Dennert-Straße 7, woj.
tel. 800 777 531,


Liczba odwiedzin: 1761 | Data publikacji: 2016-04-04

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


13.12.2016 | Systemy budowlane
Nawet budowlańcy najbardziej przywiązani do konstrukcji murowych...
04.07.2016 | Systemy budowlane
Realizacja budynków użyteczności publicznej musi być przeprowadzana...
11.08.2014 | Beton
Wszechstronność zastosowania betonu sprawia, że materiał ten...
02.03.2021 | Beton komórkowy
Jaki beton na strop wybrać, gdy konstrukcja...
27.04.2020 | Systemy budowlane
Prefabrykacja betonowa to hasło wywoławcze, charakteryzujące nowoczesne...
W roku 1943 wybitny francuski architekt i...
27.11.2019 | Izolacje
SOPREMA Polska oferuje pełną gamę najwyższej jakości...
16.07.2019 | Domy prefabrykowane
Domy z prefabrykatów drewnianych, bardzo popularne w...
21.12.2016 | Ogrzewanie
„Kto stoi w miejscu, ten się cofa”....
05.02.2016 | Domy drewniane
Budownictwo pasywne musi sprostać najsurowszym wymaganiom jeśli...
07.10.2015 | Systemy budowlane
Wybór stropów do nowopowstającego obiektu to bardzo...
04.08.2015 | Ogrzewanie
Rynek budowlany rozwija się w zawrotnym tempie...
Nie szata zdobi człowieka, ale bez wątpienia...
03.11.2014 | Beton komórkowy
O rosnącej popularności pianobetonu stanowi korzystny stosunek...
07.04.2021 | Beton
Uniwersalność zastosowania ścian oporowych sprawia, że tego...
23.03.2021 | Domy prefabrykowane
Beton to wyjątkowy materiał: niedrogi, lekki, uniwersalny,...
03.03.2021 | Systemy budowlane
Nowoczesne materiały budowlane pozwalają przyspieszyć prace i...
21.10.2020 | Domy prefabrykowane
Prefabrykacja niejedno ma oblicze, o czym przekonuje...
24.09.2020 | Beton
Mury oporowe prefabrykowane typu L (ściany oporowe)...
09.06.2020 | Beton
Od ponad 25 lat producenci prefabrykatów betonowych...
29.05.2020 | Domy drewniane
Coraz większą popularnością cieszy się wypoczynek blisko...
09.03.2020 | Domy drewniane
Istnieje wiele sposobów na postawienie własnego domu....
09.01.2020 | Oświetlenie
Produkt prosto od producenta daje dodatkowe narzędzia...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. opolskie
woj. warmińsko-mazurskie
woj. małopolskie

Słowa kluczowe: stropy betonowe, prefabrykaty, strop żelbetowy, stropy prefabrykowane,stropy betonowe,stropy żelbetowe,stropy betonowe prefabrykowane,stropy żelbetowe prefabrykowane,gotowe stropy betonowe,stropy prefabrykowane rodzaje,stropy żelbetowe płytowe,strop z ogrzewaniem
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy